• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

....gdzie jest generał ?

Ucywilniać chciał już w 2009, ale pikieta i M.Boni Go powstrzymał.
Pod koniec swoich rządów zapowiedział też konsolidację.
Pewnie byłoby mniej boleśnie dla SC niż obecnie, ale trudno teraz wyrokować, skoro chciał ucywilniać już w 2009

Nikt go nie powstrzymał,zostaliśmy ucywilnieni podwyższeniem wieku emerytalnego do 67,mieliście mundury ?na niby,zostawiono złudzenia i pozory,wyrok TK zmienił wszystko.
 
Generał jednak był celnikiem, może zrobił dużo złego np. wartościowanie ale nosił ten mundur, nie wstydził się tego munduru. Słuzba Celna istniała i przez 8 lat jak był SSC jej nie rozwiązał. Banas nas zniszczył, zabrał chęć do czynienia dobra, teraz każdy z nas robi tylko niezbędne minimum, zero inicjatywy własnej, żeby tylko przetrwać, banas zniszczył w nas chęć do służenia temu państwu. Gdybym mógł wybierać to 1000 razy wolałbym Generała niż tego banasia. Banas i ten jego sras to jedna wielka tragedia. Wystarczy tylko popatrzeć na ciągłe zmiany dyrektorów, naczelników. Musimy go jakoś przetrzymać, przecież kiedyś odejdzie i niech idzie w cholerę razem ze srasem.

Trochę się chyba zagalopowałeś z tym "Generał jednak był celnikiem", otóż nigdy nie był Celnikiem tylko figurantem, celnikiem pewnie byłeś Ty, ja i wielu innych, którzy zaczynali od mł.k.c. i zap....li z papierami, plombownicami i faktycznie uczyli się jak i gdzie szukać, natomiast napewno nie zajmowaliśmy się PR-em, a to było jego głównym zajęciem a następnie stworzeniem korpo z SC(co jak wiemy jest nierealne w żadnej ze służb chociażby z uwagi na stosunek administracyjno-prawny)
 
Pozostaniemy przy swojej ocenie generała. Dla mnie mocnym dowodem na jego uczciwość są nagrania z cmentarza. Rychu mocno go nienawidził. A o tym, że próbował podejmować racjonalne działania opowiadał minister Ziobro na konferencji. Więc pytam, co uczciwsze? Próbować i nie dać rady (przyczyn nie znam), czy mając takie same sygnały nawet nie próbować i nie robić nic?

jacek, daj spokój. przed sądem te mowy, ale i tam liczyć będą się fakty i dowody procesowe, a nie gadki rycha na cmentarzu. który nota bene reprezentował jedną z szajek, która chciała się uwłaszczyć.

http://www.gloswielkopolski.pl/arty...lsce-pozwem-za-artykuly-o-hazardzie,id,t.html

https://wpolityce.pl/polityka/38805...ieloletnie-gnebienie-polskich-przedsiebiorcow

a jak było z ustawowym zwrotem przed dniem wejścia w życie? - jednodniowi kierownicy raptem zostali oficerami pod twoją kryszą. tak się zabawiałeś, g*dzie podły.
 
Pozostaniemy przy swojej ocenie generała. Dla mnie mocnym dowodem na jego uczciwość są nagrania z cmentarza. Rychu mocno go nienawidził. A o tym, że próbował podejmować racjonalne działania opowiadał minister Ziobro na konferencji. Więc pytam, co uczciwsze? Próbować i nie dać rady (przyczyn nie znam), czy mając takie same sygnały nawet nie próbować i nie robić nic?


dobre rzeczy nie zrównoważą złych

nie ta skala

pomimo wielu rzeczy zasługujących na pozytywną opinię, negatywów było zdecydowanie wicej - i ocenakońcowa może być tylko jedna - krzyżyk na drogę

a to, że ocena mb jest jeszcze gorsza, nie oznacza że przez to jk stał się lepszy
 
Trochę się chyba zagalopowałeś z tym "Generał jednak był celnikiem", otóż nigdy nie był Celnikiem tylko figurantem, celnikiem pewnie byłeś Ty, ja i wielu innych, którzy zaczynali od mł.k.c. i zap....li z papierami, plombownicami i faktycznie uczyli się jak i gdzie szukać, natomiast napewno nie zajmowaliśmy się PR-em, a to było jego głównym zajęciem a następnie stworzeniem korpo z SC(co jak wiemy jest nierealne w żadnej ze służb chociażby z uwagi na stosunek administracyjno-prawny)


nie był prawdziwym celnikiem bo nie zaczynał od zera tylko od gabinetu politycznego w guc u bujaka

a zkc zna tylko z opowieści
 
nie był prawdziwym celnikiem bo nie zaczynał od zera tylko od gabinetu politycznego w guc u bujaka

a zkc zna tylko z opowieści

Bzdury piszesz, kończyłem ZKC jak jeszcze trwał 9 miesięcy, czy to oznacza ze wszyscy którzy kończyli go później w "krótszej wersji" nie są celnikami, a Ci którzy nie kończyli ZKC a zdawali tylko egzaminy za zgodą przełożonych też nimi nie są?
 
Trochę się chyba zagalopowałeś z tym "Generał jednak był celnikiem", otóż nigdy nie był Celnikiem tylko figurantem, celnikiem pewnie byłeś Ty, ja i wielu innych, którzy zaczynali od mł.k.c. i zap....li z papierami, plombownicami i faktycznie uczyli się jak i gdzie szukać, natomiast napewno nie zajmowaliśmy się PR-em, a to było jego głównym zajęciem a następnie stworzeniem korpo z SC(co jak wiemy jest nierealne w żadnej ze służb chociażby z uwagi na stosunek administracyjno-prawny)
Rysiu pisząc to miałem na myśli, że nosił mundur. Powiedz który z poprzednich SSC lub późniejszych nosił mundur. Jacy byli poprzednicy Kapicy lub ci co byli po nim? Ludzie zupełnie przypadkowi nie mający pojęcia o Służbie Celnej. Komendantem Głównym Policji jest mundurowy, SG i każdej innej służby mundurowy tylko u nas cywil. Czy jest to normalne?
 
Ucywilniać chciał już w 2009, ale pikieta i M.Boni Go powstrzymał.
Pod koniec swoich rządów zapowiedział też konsolidację.
Pewnie byłoby mniej boleśnie dla SC niż obecnie, ale trudno teraz wyrokować, skoro chciał ucywilniać już w 2009

Jak mowią psychologowie ludzie juz pod 2-3 latach bardzo duzo zapominaja.
Z rozmowy z jednym z dyrektorów z czasow Kapicy wynikalo, ze plany konsolidacyjne opracowane przez sredni szczebel w MF byly radykalne. Ten sam szczebel ktory zrobil kosolidacje KAS. Moze nawet wykorzystano te same projekty ?
Przypomnijcie sobie co zrobiobo ze stoczniami, co robiono w 2015 z gornikami (przeciez bylo to nie tak dawno).
Mieliby nasz oszczedzic ? Czyz jestesmy specjalna kasta ?
 
Ostatnia edycja:
Bzdury piszesz, kończyłem ZKC jak jeszcze trwał 9 miesięcy, czy to oznacza ze wszyscy którzy kończyli go później w "krótszej wersji" nie są celnikami, a Ci którzy nie kończyli ZKC a zdawali tylko egzaminy za zgodą przełożonych też nimi nie są?

Mylisz dwie sprawy. Jezeli pracujesz i idziesz normalna sciezka kariery, stopien po stopniu nawet z ekspresowymi awansami wszystko jest Ok. Natomiast jezeli wskakujesz ze specjalisty od razu na Naczelnika albo Dyrektora to nie jest juz normale
 
Jak mowią psychologowie ludzie juz pod 2-3 latach bardzo duzo zapominaja.
Z rozmowy z jednym z dyrektorów z czasow Kapicy wynikalo, ze plany konsolidacyjne opracowane przez sredni szczebel w MF byly radykalne. Ten sam szczebel ktory zrobil kosolidacje KAS. Moze nawet wykorzystano te same projekty ?
Przypomnijcie sobie co zrobiobo ze stoczniami, co robiono w 2015 z gornikami (przeciez bylo to nie tak dawno).
Mieliby nasz oszczedzic ? Czyz jestesmy specjalna kasta ?

PIE-NIE O CHOPINIE !!!!
JK planował ewolucyjny proces ucywilnienia !!!

Przypomnę tylko kto chciał przejść do cywila dostał 6 - miesięczną odprawę !!!

Kolejny fakt to nie JK zlikwidował SC tylko obecna władza.

Niestety w wyniku bestialskiego sposobu wdrożenia reformy zmarło bądź straciło zdrowie pewna liczba osób !!!!

To są fakty za które trzeba będzie zapłacić !!!!!!!!!:mad:
 
PIE-NIE O CHOPINIE !!!!
JK planował ewolucyjny proces ucywilnienia !!!

Przypomnę tylko kto chciał przejść do cywila dostał 6 - miesięczną odprawę !!!

Kolejny fakt to nie JK zlikwidował SC tylko obecna władza.

Niestety w wyniku bestialskiego sposobu wdrożenia reformy zmarło bądź straciło zdrowie pewna liczba osób !!!!

To są fakty za które trzeba będzie zapłacić !!!!!!!!!:mad:
Teraz to ja mam ochotę nawiązać do słynnego kompozytora....

Cofnij się wstecz kilka stron i i poczytaj te peany jakie były wypisywane na obecną władzę - bo listy podpisali, bo rozumieli nasze problemy... Byli tacy wspaniali... a wyszło jak zwykle.

Cofnij się jeszcze i poczytaj jak za Kapicy było... Też było różowo?

A co do zapłaty, kto wystawi rachunek? Kto rozliczy? Ty?
 
Drogie Koleżanki i Koledzy. Przepraszam, że wtrącę inny, właściwy i ważniejszy temat, przepraszam, że spytam.
ILE MACIE JUŻ PODPISÓW OBYWATELI POD PROJEKTAMI?

Ps. Zostawcie już temat porównywania JK z MB. Porównywanie MB z JK jest niepoważne. Jacek K, też chciał zlikwidować SC i nie wiadomo w jaki sposób by tego dokonał. Projekty były rzeczywiście na zaawansowanym etapie. Ludzie Jacka K. zabłysnęli nimi przed nowym szefem Min. Banasiem.
To co zrobił ludziom MB wdrażając KAS nigdy nie zostanie zapomniane przez Związek. Nigdy nie odpuścimy i będziemy domagać się powrotu do praworządności i sprawiedliwości w tym zakresie. Bynajmniej ja to deklaruję, że nie spocznę w tej sprawie.
Wpisy przenoszę też do innego wątku, bo tutaj(temat o projektach obywatelskich) są nie na temat.
 
Ostatnia edycja:
Pax Mości Panowie! Pax vobiscum !!

Przestańcie roztrząsać i porównywać odmiennymi kryteriami.
To jak dowodzenie wyższości ... tfu, inaczej ...

To jest jak argumentowanie wobec dwóch k*rew, która jest większą dz*wką;
- ta po lewej stronie drogi, bo jest blondynką, czy
- ta po prawej stronie drogi, bo blondynką nie jest

A może to o stronę drogi chodzi, a nie kolor włosów, albo o jeszcze coś innego ?!

Takie "rozmowy" mają zwykle to samo zakończenie, a ostatecznie,
to zawsze wyjdzie tak, że żadna z nich ...

Spokojnych, ale wesołych ... życzę
 
Pax Mości Panowie! Pax vobiscum !!
.....
Spokojnych, ale wesołych ... życzę

Dołączam się .....

jest-w-ogole-jakas-miara-szczescia-tak-promile.jpg
 
też się dołączam, ale: (...) Wystraszony Tusk przypomniał Kapicy o prawie omerta , jakie panuje w zorganizowanych grupach przestępczych. Słowa Tuska, kontekst w jakim zostały wypowiedziane brzmiały złowieszczo dla Kapicy, były zawoalowaną groźbą. Czyżby Tusk groził mu seryjnym samobójcą ? Po takich słowach , po takim zaangażowaniu Tuska w milczenie Kapicy, powinien on otrzymać ochronę.

Gmyz nie miał racji uważając ,że akt STASi są kompletne i że jeśli nie znaleziono tak akt Donalda Tuska to ich nie ma . Akta STASI były niszczone. Pełne kopie posiadają nie Niemcy i Instytut Gaucka , ale Amerykanie.

http://naszeblogi.pl/50049-slowa-tuska-sa-zlowieszcza-grozba-dla-kapicy
 
Drogie Koleżanki i Koledzy. Przepraszam, że wtrącę inny, właściwy i ważniejszy temat, przepraszam, że spytam.
ILE MACIE JUŻ PODPISÓW OBYWATELI POD PROJEKTAMI?

Ps. Zostawcie już temat porównywania JK z MB. Porównywanie MB z JK jest niepoważne. Jacek K, też chciał zlikwidować SC i nie wiadomo w jaki sposób by tego dokonał. Projekty były rzeczywiście na zaawansowanym etapie. Ludzie Jacka K. zabłysnęli nimi przed nowym szefem Min. Banasiem.
To co zrobił ludziom MB wdrażając KAS nigdy nie zostanie zapomniane przez Związek. Nigdy nie odpuścimy i będziemy domagać się powrotu do praworządności i sprawiedliwości w tym zakresie. Bynajmniej ja to deklaruję, że nie spocznę w tej sprawie.
Wpisy przenoszę też do innego wątku, bo tutaj(temat o projektach obywatelskich) są nie na temat.

Szacunek !
 
Bzdury piszesz, kończyłem ZKC jak jeszcze trwał 9 miesięcy, czy to oznacza ze wszyscy którzy kończyli go później w "krótszej wersji" nie są celnikami, a Ci którzy nie kończyli ZKC a zdawali tylko egzaminy za zgodą przełożonych też nimi nie są?

przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem

"nie był prawdziwym celnikiem bo nie zaczynał od zera tylko od gabinetu politycznego w guc u bujaka"

a odnośnie zkc - to tylko poboczna DYGRESJA

spuść ciśnienie - ciesz się świętami w domu - bo ja i wielu innych celników mamy służby
 
przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem

"nie był prawdziwym celnikiem bo nie zaczynał od zera tylko od gabinetu politycznego w guc u bujaka"

a odnośnie zkc - to tylko poboczna DYGRESJA

spuść ciśnienie - ciesz się świętami w domu - bo ja i wielu innych celników mamy służby

I tak to wygląda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Służ Panu wiernie..................nie dodam zakończenia bo wiem jak jest. W przeciwieństwie do takich jak JK ukończylem ZKC i pracowalem na granicy.,, Wiem co to nocka i 4 rano......kiedy organizm odmawia posłuszeństwa..............a jak kończysz to...................majaki przed oczami........... Potem spać....budzisz się po 3 godzinach i nie wiesz...iść do roboty czy jeszcze wolne...........ŚNIADANIE ZJADASZ O 2 W NOCY BO WSZYSTKO POJEBA........NE...........I TAK PRZEZ 25 LAT................A ONI PIERDO...........LĄ, ŻE........ policyjne działalności.............,że 55 lat............żałosne!
 
Back
Do góry