• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zapisz się zanim będzie za późno!

Al Pacino

Użytkownik
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
35
Punkty reakcji
0
„Art. 105. 1. Stosunki pracy i stosunki służbowe osób zatrudnionych lub pełniących służbę w likwidowanych jednostkach organizacyjnych, wygasają z dniem 30 czerwca 2017 r., jeżeli w terminie do dnia 31 maja 2017 r. osoby zatrudnione lub pełniące służbę w likwidowanych jednostkach organizacyjnych nie otrzymają pisemnej propozycji określającej nowe warunki zatrudnienia lub pełnienia służby albo w razie nieprzyjęcia propozycji zatrudnienia lub pełnienia służby.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, wygaśnięcie stosunku służbowego funkcjonariusza celnego traktuje się jak zwolnienie ze służby”

Drogie Koleżanki i Koledzy z IC w Szczecinie, czy wy rozumiecie co powyższe oznacza? Ano to, że jest duża szansa, że w dniu 30 czerwca 2017 jakiś pan lub pani, niekoniecznie ze Służby Celnej, zakomunikuje wam, że „niestety nie mamy dla pani/pana propozycji zatrudnienia w nowej strukturze jakim KAS” ! Czyli po kilkunastoletniej lub kilkudziesięcioletniej pracy w SC pójdziecie na bruk!! Ja się pytam jak w takiej sytuacji ja mam identyfikować się ze Służbą Celną, jak mam w spokoju, rzetelnie wykonywać swoje obowiązki mając na uwadze fakt, iż za rok mogę dostać kopa w d….?? A piszę to po to, abyście uzmysłowili sobie ten fakt, że jedyną siła zdolną do obrony naszych interesów w obecnej sytuacji jest ZZ Celnicy.pl. Proszę was, przełamcie swoje obawy, niechęć, czy cokolwiek wami kieruje i przystąpcie do Związku zanim będzie za późno!! Musimy teraz naprawdę zjednoczyć nasze siły bo wygląda na to, że będzie to nasze być, albo nie być!
 
Ostatnia edycja:
To że ta pani lub pan nie będą ze Służby Celnej jest prawie pewne. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Jak widać młodym z granicy wmówiono że są poza problemem. Ale jest inaczej i to w końcu zacznie do nich docierać. Ich najłatwiej wymienić. Tak się nie traktuje ludzi którzy pracują dla Państwa całe lata. Nikt nie przekształca stosunku pracy czy służbowego w umowę na czas określony. Nagle i bez porozumienia. Rozumiem reformę i potrzebę wyczyszczenia stajni ale są granice.
 
Back
Do góry