• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zatrzymanie po Rosyjskiej stronie

dadas96

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Grudzień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Około pół roku temu wjechałem na teren Rosji (obwód Kaliningradzki - Bagrationowsk) z nasionami konopi indyjskiej. Po przejechaniu polskiej granicy, wjechałem na stronę rosyjską, na ich celnicy miałem standardową rewizję, w wyniku której znalezione zostały nasiona konopi. Po znalezieniu rozkazano mi odjechać kilka metrów dalej. Przyprowadzony został pies od narkotyków, który nic nie znalazł, następnie zostałem skierowany na hangar, na którym po sprawdzeniu lamp, schowków itp. nie znaleziono niczego więcej. Auto, wraz ze znalezionymi nasionami zostały sfotografowane. Następnie przyjechali "specjaliści", którzy mieli sprawdzić czy nasiona te są odmianą przemysłową czy indyjską - prawdopodobnie testy niczego nie wskazały (były to nasiona konopi indyjskiej).
Po wszystkim zostałem zaprowadzony do pomieszczenia, w którym spędziłem całą noc (pokój bez klamek, toalety itp.). Rano przyjechała rosyjska nieumundurowana milicja (chyba), zostałem przesłuchany w języku rosyjskim, próbowano wymusić ode mnie informację dla kogo przewożę te nasiona (zapomniałem wyjąć je z auta gdy byłem jeszcze w Polsce - tak im też powiedziałem).
Po przesłuchaniu musiałem podpisać u celników rosyjskich dokumenty dot. przeszukania, zarekwirowanych przedmiotów, notatki itp. (wszystko w jęz. rosyjskim). Następnie wpuszczono mnie jeszcze do Rosji, zatankowałem i wróciłem na granicę. Po oddaniu paszportów po rosyjskiej stronie, rosjanie postali chwilę przy aucie, popatrzyli, i po chwili oddali nam paszporty. Wróciłem do Polski i około pół roku nie wyjeżdżam do Rosji. Byłem ze znajomym, który jechał ze mną jako pasażer (znajomy nadal jeździ do Rosji).
Auto było zarejestrowane na członka rodziny, który także jeździ do Rosji swoim drugim autem (również zarejestrowany na niego).

Pytanie:
Czy mogę nadal jeździć do Rosji (obwód kaliningradzki)?
Gdzie mogę uzyskać informacje na ten temat?

PS. Dzwoniłem do konsulatu RP w Moskwie i w Kaliningradzie, tam takich informacji nie posiadają.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 
Back
Do góry