• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mirosław Sienkiewicz odwołany z funkcji dyrektora Izby Celnej

No i stało się Pan przestał być Panem tylko kim zostanie ??
Z drugiej jednak strony stare przysłowie mówi: "Szanuj szefa swego, Możesz mieć gorszego" i wygląda na to że i to się ziściło
Koleżanki i koledzy wygląda na to że mamy przesrane
 
No i stało się Pan przestał być Panem tylko kim zostanie ??
Z drugiej jednak strony stare przysłowie mówi: "Szanuj szefa swego, Możesz mieć gorszego" i wygląda na to że i to się ziściło
Koleżanki i koledzy wygląda na to że mamy przesrane

Dobry wieczór,
jeśli obawy są związane z osobą p.o., to pragnę uspokoić, że standardem jest wyznaczenie z-cy DIC do p.o.
Nie znaczy to wcale, że akurat ta osoba będzie "pełnym" DIC w przyszłości.
Pzodrawiam
 
Dobry wieczór,
jeśli obawy są związane z osobą p.o., to pragnę uspokoić, że standardem jest wyznaczenie z-cy DIC do p.o.
Nie znaczy to wcale, że akurat ta osoba będzie "pełnym" DIC w przyszłości.
Pzodrawiam
Dziń dybry, a nie prawda, że standard, do Łodzi przyszedł na p.o. z Kelc
 
Dziń dybry, a nie prawda, że standard, do Łodzi przyszedł na p.o. z Kelc

OK, od każdego standardu są wyjątki : )
Jeśli w oczach decydentów nikt z z-ców nie "dawał rękojmi" prawidłowej realizacji zadań IC do czasu powołania regularnego DIC, to zdecydowali się na wyjątek...
Jednakże wyznaczenie na p.o. z-cy wynika chyba nawet wprost z przepisów.
 
OK, od każdego standardu są wyjątki : )
Jeśli w oczach decydentów nikt z z-ców nie "dawał rękojmi" prawidłowej realizacji zadań IC do czasu powołania regularnego DIC, to zdecydowali się na wyjątek...
Jednakże wyznaczenie na p.o. z-cy wynika chyba nawet wprost z przepisów.

Nie ma wyjątków, są reguły. Walczak został przeniesiony na stanowisko, a nie powołany do pełnienia obowiązków.

Ustawa o Służbie Celnej
Art. 29a. 1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach w celu zapewnienia właściwej organizacji i właściwego funkcjonowania jednostki organizacyjnej:
1) minister właściwy do spraw finansów publicznych, na wniosek Szefa Służby Celnej, może przenieść dyrektora izby celnej na takie samo stanowisko do innej jednostki organizacyjnej;
 
Nie ma wyjątków, są reguły. Walczak został przeniesiony na stanowisko, a nie powołany do pełnienia obowiązków.

Ustawa o Służbie Celnej
Art. 29a. 1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach w celu zapewnienia właściwej organizacji i właściwego funkcjonowania jednostki organizacyjnej:
1) minister właściwy do spraw finansów publicznych, na wniosek Szefa Służby Celnej, może przenieść dyrektora izby celnej na takie samo stanowisko do innej jednostki organizacyjnej;

Nie wiedziałem w jakim trybie został przeniesiony Walczak.
Z poprzednich wypowiedzi wywnioskowałem, że na p.o.

Dobranoc

PS. A meritum mojej wypowiedzi dot. zupełnie innego problemu ; )
 
Z drugiej jednak strony stare przysłowie mówi: "Szanuj szefa swego, Możesz mieć gorszego" i wygląda na to że i to się ziściło
Koleżanki i koledzy wygląda na to że mamy przesrane

O rany, to ten Wasz nowy p.o. DIC taki wredny ? Jeżeli tak, to faktycznie wypada tylko współczuć.

Jakkolwiek na fotce w linkowanym artykule wygląda znacznie lepiej i bardziej kompetentnie niż nowy minister finansów z przyboczną świtą zamieszczony w piątek na Corintii. Jakkolwiek pozory mogą mylić.
 
Kolo123 proponuje dożywocie. Widać pasują mu obyczaje zza wschodniej granicy.
 
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
To się nazywa "profilaktyczny strzał w tył głowy", stosowany przez Odwołanego - piszę to bez satysfakcji a ku przestrodze.
I na koniec pytanie: Lizusy zawiodły czy zdradziły?
 
Nie wiem jak wy ale ja osobiście odbieram odwołanie Pana Dyrektora Mirosława Sienkiewicza przez banasia jako akt czysto polityczny nie mający nic wspólnego z logiką zdrowym rozsądkiem i potrzebą Służby Celnej.
 
Nie wiem jak wy ale ja osobiście odbieram odwołanie Pana Dyrektora Mirosława Sienkiewicza przez banasia jako akt czysto polityczny nie mający nic wspólnego z logiką zdrowym rozsądkiem i potrzebą Służby Celnej.


Postawił na nie właściwego konia - masz odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
Jacek Żakowski o pierwszym tygodniu rządów PiS: branie jeńców nie jest przewidziane:

... "We właściwym sobie emocjonalnym i brutalnym stylu nowa władza będzie wymieniała kolejno dyplomatów, szefów mediów i autorów programów, wojewodów, prezesów państwowych spółek, szefów coraz niżej stojących w hierarchii instytucji. Nie będzie to w większości przypadków prosta zamiana pani czy pana X na panią czy pana Y. Zwykle będzie to rekonkwista. Usuwanie "zdrajców", "złodziei", "oszustów". Nie tylko odzyskiwanie Polski dla Polaków posada po posadzie i fotel po fotelu, ale też wielkie "czyszczenie". " ...
 
Pierwszy , Drugi, kto następny ?? czyżby rzeczywiście owad latający, ludzie już się cieszą ....
 
Back
Do góry