• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do refleksji

wydmystogi

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Listopad 2015
Posty
61
Punkty reakcji
0
Część główna forum żyje dość rześko, tu zaś, po jednym komentarzu Kolegi Jacka do mojego postu sprzed dwóch dni, cisza jak po śmierci organisty. Aby lekko ożywić nasze gdyńskie wymiany myśli oraz w związku z rozrastaniem się struktur związku Celnicy.pl pozwolę sobie na refleksję:

Przeczytałem właśnie oficjalne pismo związku Celnicy.pl do prezesa PiS, pismo z dnia 3 listopada 2015 t., podpisane przez Koleżankę Mrugałę. Na stronie głównej nazwano owo pismo "rekomendacją ZG ZZ Celnicy.pl na stanowisko Szefa SC"". I tu mam zagwozdkę. Rekomendacja zajmuje trzy ostatnie akapity pisma. Pierwsze dwie strony to - moim zdaniem - smutne odejście od niezależności związku zawodowego, podpinanie się do programu partii politycznej, z objawami łaszenia się do zwycięskiego wodza. Czy jestem przewrażliwiony, czy też macie podobne odczucia?
 
I znowu nie odnosisz się do meritum moich uwag. Rekomendacja (trzy ostatnie akapity) nie przeszkadza mi, nie mam nawet nic przeciwko Koledze Siwemu na stanowisku Szefa SC. Moją wrażliwość bodą i kąsają dwie strony poprzedzające rekomendację. I nie o Kolegę Siwego w tym chodzi, a o pozycję przyjęta przez autora pisma względem adresata. Był (podobno nadal jest) taki związek, "Solidarność". Działał podobnie i teraz jest przybudówką do innego gmachu niż prawa pracownicze.
 
Ok, dziękuję bardzo Szanowny forumowiczu wydmystogi za poparcie. Teraz wszystkie ręce na pokład. Bierzmy się do pracy. Działajmy!
Każdy w tych dniach niech zrobi wszystko co może, by dostarczyć pismo dostępne po linkiem do możliwie największej liczby Parlamentarzystów PiS, próbuje także nawiązać bezpośredni kontakt z Parlamentarzystą i przedstawić dodatkowe argumenty
http://celnicy.pl/content.php/2708-Argumenty-za-wzmacnianiem-Służby-Celnej
 
Jest co najwyżej 15 adresów, do których trzeba doręczyć wskazane argumenty. 14 z nich to pokoje na Nowogrodzkiej, 1 to adres na Żoliborzu. Poza rzetelnymi argumentami (zgadzam się z katalogiem) trzeba przygotować się na znane nam od lat "przypominajki" i "wypominki". Jeżeli w PiS nie ma woli (niestety, sądzę, że jej nie ma) wypełnienia drobnej obietnicy (dotyczyła zaledwie 15 tysięcy wyborców, może 45 tysiącami z rodzinami) - siła argumentów może być za słaba (cały czas siła tych argumentów jest po naszej stronie, lata mijają...). Wtedy trzeba będzie pokazać argument siły. Jesteśmy na to gotowi? Na razie widzę Celnicy.pl w pozycji (wobec Prezesa PiS) mocno ugiętej i opadającej na lewe kolano...
 
Jest co najwyżej 15 adresów, do których trzeba doręczyć wskazane argumenty. 14 z nich to pokoje na Nowogrodzkiej, 1 to adres na Żoliborzu. Poza rzetelnymi argumentami (zgadzam się z katalogiem) trzeba przygotować się na znane nam od lat "przypominajki" i "wypominki". Jeżeli w PiS nie ma woli (niestety, sądzę, że jej nie ma) wypełnienia drobnej obietnicy (dotyczyła zaledwie 15 tysięcy wyborców, może 45 tysiącami z rodzinami) - siła argumentów może być za słaba (cały czas siła tych argumentów jest po naszej stronie, lata mijają...). Wtedy trzeba będzie pokazać argument siły. Jesteśmy na to gotowi? Na razie widzę Celnicy.pl w pozycji (wobec Prezesa PiS) mocno ugiętej i opadającej na lewe kolano...

nie wprowadzaj w błąd. lewe kolano zostało amputowane własnie przez celników. więc jeśli klękamy, to na prawe kolano.

poza tym ja twierdzę, że dzięki celnikom pis wygrał wybory. zarówno prezydenckie, jak i parlamentarne.
 
nie wprowadzaj w błąd. lewe kolano zostało amputowane własnie przez celników. więc jeśli klękamy, to na prawe kolano.

poza tym ja twierdzę, że dzięki celnikom pis wygrał wybory. zarówno prezydenckie, jak i parlamentarne.

Jak wolisz, tele echo. Opada więc na kikut. A jeśli PiS wygrał wybory, to nie dzięki wszystkim celnikom. Dzięki mnie nie wygrała PO, ale na PiS nie zagłosuję dopóki nie zaczną w nim odgrywać dużą rolę wnuki i prawnuki obecnych działaczy.
 
Back
Do góry