• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

Ursus. Zdziwiłem się, że mogłeś pomyśleć, że ZZ Celnicy PL nie zauważa tego problemu. Korespondencja w tej sprawie już dawno była i będzie ponowiona. MF jednak udaje, że nie słyszy. Dlatego trzeba wnieść do Sejmu projekt obywatelski i wszystko co wyżej piszecie "wykrzyczeć" z mównicy sejmowej.
Ps. To źle, że w KAS są ZZ, które piszą do MF o oczywiste kwestie. Rezerwa celowa musi być uruchomiona, bo sytuacja płacowa w KAS to kpina, ale to są okruchy z pańskiego stołu. Smuci mnie, że niektóre ZZ są gotowe dziękować i bić brawo ministrowi za te okruszki.
Zauważyłem, po roku funkcjonowania KAS, że ZZ, które działały w skarbowości i działają teraz w KAS mają w zwyczaju prosić MF o małe sprawy, często, jak ta rezerwa celowa, o coś co już obiecał Minister. Mówił o tym przecież wielokrotnie, że wdrożenie KAS, innymi słowy zwolnienie tysięcy ludzi, da oszczędności, które zostaną przeznaczone na podwyżki dla tych co zostaną w KAS. To żadna łaska. Nie możemy godzić się na te okruszki. Ja w przeciwieństwie do innych ZZ wolę prosić Was o zaangażowanie, bo tak naprawdę, to jak będziemy zarabiać w KAS zależy w największej mierze od Was, od Waszego zaangażowania. Zbierajmy podpisy, a zwyciężymy!
 
Ursus. Rezerwa celowa musi być uruchomiona, bo sytuacja płacowa w KAS to kpina, ale to są okruchy z pańskiego stołu. Smuci mnie, że niektóre ZZ są gotowe dziękować i bić brawo ministrowi za te okruszki.
Zauważyłem, po roku funkcjonowania KAS, że ZZ, które działały w skarbowości i działają teraz w KAS mają w zwyczaju prosić MF o małe sprawy, często, jak ta rezerwa celowa, o coś co już obiecał Minister. Mówił o tym przecież wielokrotnie, że wdrożenie KAS, innymi słowy zwolnienie tysięcy ludzi, da oszczędności, które zostaną przeznaczone na podwyżki dla tych co zostaną w KAS. To żadna łaska. Nie możemy godzić się na te okruszki. Ja w przeciwieństwie do innych ZZ wolę prosić Was o zaangażowanie, bo tak naprawdę, to jak będziemy zarabiać w KAS zależy w największej mierze od Was, od Waszego zaangażowania. Zbierajmy podpisy, a zwyciężymy!
Sorry ,że przez chwilę zwątpiłem w celników.pl , Zabieram się za zbieranie podpisów i wzywam wszystkich na forum zarówno celników jak i skarbowców do zbierania podpisów do Projektu Obywatelskiego.To powinno być teraz priorytetem dla każdego pracownika KAS-u.
 
Ursus. Zdziwiłem się, że mogłeś pomyśleć, że ZZ Celnicy PL nie zauważa tego problemu. Korespondencja w tej sprawie już dawno była i będzie ponowiona. MF jednak udaje, że nie słyszy. Dlatego trzeba wnieść do Sejmu projekt obywatelski i wszystko co wyżej piszecie "wykrzyczeć" z mównicy sejmowej.
Ps. To źle, że w KAS są ZZ, które piszą do MF o oczywiste kwestie. Rezerwa celowa musi być uruchomiona, bo sytuacja płacowa w KAS to kpina, ale to są okruchy z pańskiego stołu. Smuci mnie, że niektóre ZZ są gotowe dziękować i bić brawo ministrowi za te okruszki.
Zauważyłem, po roku funkcjonowania KAS, że ZZ, które działały w skarbowości i działają teraz w KAS mają w zwyczaju prosić MF o małe sprawy, często, jak ta rezerwa celowa, o coś co już obiecał Minister. Mówił o tym przecież wielokrotnie, że wdrożenie KAS, innymi słowy zwolnienie tysięcy ludzi, da oszczędności, które zostaną przeznaczone na podwyżki dla tych co zostaną w KAS. To żadna łaska. Nie możemy godzić się na te okruszki. Ja w przeciwieństwie do innych ZZ wolę prosić Was o zaangażowanie, bo tak naprawdę, to jak będziemy zarabiać w KAS zależy w największej mierze od Was, od Waszego zaangażowania. Zbierajmy podpisy, a zwyciężymy!

Bardzo Pana przepraszam Panie Sławomirze niestety osobiście się nie znamy jestem dla Pana zbyt młody.
Wiele o Panu słyszałem i chciałbym napisać, że od swoich starszych kolegów wszyscy mówili o Panu zawsze dobre słowa i że walczy Pan o dobro służby. Sam doświadczyłem paru miłych gestów może nie bezpośrednio od Pana ale od związków. Jednak jeśli chodzi o zarobki uważam, że pisze Pan nie prawdę. Sam pamiętam jak w 2008 roku wchodziłem na rynek pracy a prywaciarze zachowywali się jak świnie do pracowników i cytuję "jeśli nie chcesz pracować za 6 zł to mam 50 ludzi na Twoje miejsce" teraz trochę pensje się zmieniły płacą około 13-16 netto zł na rękę za godzinę a wymagania jakbym pracował jako dyrektor nadzorczy. Uważam, że zarobki dla młodych nie są takie najgorsze a jeśli człowiek wykrzesze trochę werwy i chęci to i KIEROWNIK doceni premią kwartalną. Oczywiście odpowiedzialność jest naprawdę bardzo duża a za każdy popełniony bład możemy nabruździć sobie w papierach. Nie będę zbyt mocno Pana krytykował ale uważam że minimum w Polsce powinniśmy zarabiać minimum europejskie czyli 1300 euro, jednak jak na nasze standardy jest to nie możliwe a kwotę realną do wypłacenia dla młodego funkcjonariusza na start powinna wynosic 3000 pln netto.
 
Dzięki za ten wpis. To jest mój pogląd, zgodny na pewno z opinią ogółu pełniących służbę i zatrudnionych w KAS, stąd nie rozumiem dlaczego nazywać to mówieniem nieprawdy. Nie wątpię, że są także osoby takie jak Ty, które akceptują ten poziom zarobków. Nie rozumiem tylko dlaczego z tym się godzą, że zarabiają mniej lub na poziomie setek innych zawodów, mimo że piszą, iż zarobki w KAS powinny być większe za odpowiedzialność, wymagania, konieczność stałego podnoszenia wiedzy, itd.? Czy tylko dlatego, że takie są standardy?
Sam piszesz, że cyt: "odpowiedzialność jest naprawdę bardzo duża a za każdy popełniony bład możemy nabruździć sobie w papierach."
Także m.in. dlatego uważam(nie tylko dlatego), że zarobki powinny być większe i co do tego jesteśmy zgodni. Różnica między Nami polega na tym, że Ty uważasz, iż nie da się, bo takie są standardy i koniec, a ja próbuję coś z tym zrobić i wierzę, że przy Waszym wsparciu jest to osiągalne.
Wiele krajów, w tym w Europie to rozumie i płaci więcej swoim służbom publicznym niż są płace w innych zawodach, dlatego Twój argument, że cyt: "jak na nasze standardy jest to nie możliwe", mnie nie przekonuje.
Rząd chwali Nas za służbę i pracę i mówi, że dzięki Nam może zapisać w budżecie dodatkowe pieniądze na podwyżki dla innych grup zawodowych - nauczyciele, służby mundurowe, inne.
Dla Nas przy tym nie zapisując ani złotówki i próbując łatać wieloletnie zaniedbania w polityce płacowej oszczędnościami ze zwolnienia m.in. matek samotnie wychowujących dzieci, obojga małżonków mających na utrzymaniu dzieci, kobiet w okresie macierzyństwa, związkowców za działalność społeczną, osób przewlekle chorych - to działania o charakterze pozbawionym zasad człowieczeństwa wręcz.

Ja, jak już pisałem gdzieś wcześniej, lubię podejmować trudne wyzwania.
Dlatego podjąłem trud, zmiany sposobu myślenia wielu osób, w kwestii standardów wynagradzania w KAS, także takich osób jak Ty. W szczególności dążę jednak do zmiany sposobu myślenia szefostwa.
Powinniśmy w KAS zarabiać minimum 3 razy kwota bazowa(gdy kwota bazowa będzie bez zmian) i do tego dążę i jest to osiągalne.
Potrzebuję Waszej pomocy, bo na razie na MF i szefostwo sensu largo nie można liczyć, choć byłoby ideałem, gdybyśmy mogli razem z MF do tego dążyć, ale to już utopia na tym etapie :)
Na początek proszę tylko o minimum 10 podpisów każdy pod projektem obywatelskim dot. modernizacji KAS i dot. równego traktowania SM. Działajmy.

Ps. Po ćwierć wieku starań udało się wprowadzić celników do systemu emerytur mundurowych. Nasz ZZ istnieje od 2008 roku i uruchomiliśmy wiele sił na osiągnięcie tego celu.
Nikt w to już nie wierzył, że to jest w ogóle możliwe. Ja wiedziałem, że to musi nastąpić. Tak samo wiem, że będzie sukces w sprawie godnych zarobków w KAS, ale tak samo jak w sprawie emerytur najważniejsze było wsparcie środowiska, tak samo w sprawie wynagrodzeń i uposażeń jest to najważniejsze. Liczę na Was! Działajmy!
 
Ostatnia edycja:
Summa summarum, liczy się umiejętność wyboru priorytetu - demokratycznie* korzystniejszego ;

- Chleba i igrzysk

czy też

- Igrzysk i chleba ?!

* - to tylko wskaźnik średniego poziomu inteligencji, mierzony demokratycznie ustaloną skalą IQ ...
 
Summa summarum, liczy się umiejętność wyboru priorytetu - demokratycznie* korzystniejszego ;

- Chleba i igrzysk

czy też

- Igrzysk i chleba ?!

* - to tylko wskaźnik średniego poziomu inteligencji, mierzony demokratycznie ustaloną skalą IQ ...

Chochlą Marian w algi daje
i garściami grzanki bierze,
nic przekonać go nie zdoła,
że zaszkodzi swej karierze.

Przyjdzie Jarek, sprawę zbada,
czy są na to paragony,
potem szepnie cichuteńko,
wypuść chama na salony ...
 
Czyli maja na uwadze okres do wywalczenia emerytur to za ok 9 lat będę zarabiał minimum 3 razy kwotę bazowa :) i właśnie choćby po to warto być we właściwym zz i wspierać sprawę jak nie działaniem to chociaż składka...
 
Czyli maja na uwadze okres do wywalczenia emerytur to za ok 9 lat będę zarabiał minimum 3 razy kwotę bazowa...

średnią "statystycznie" to masz już teraz, nawet więcej, bo 3.1 x kwota bazowa

Dz.U. z 2018 poz. 161
 
Ostatnia edycja:
W mojej IAS zapowiadano podwyżki na marzec, potem mówiono o czerwcu, a następnie o wrześniu. Teraz powiedziano, że w tym roku nic już nie będzie. W przyszłym roku to się zobaczy dopiero. Kryteriów brak. Jak zawsze. Dyrektor obiecuje, a potem rakiem się wycofuje.
 
Ja miałem więcej, ale za takie grosze nie da się żyć i podziękowałem. Mimo to życzę wszystkim miłej służby :)
 
Ja miałem więcej, ale za takie grosze nie da się żyć i podziękowałem. Mimo to życzę wszystkim miłej służby :)

Ciekawe ile ja dostanę jako nowy... mam nadzieję, że będzie mnie stać na złożenie się po połowie z dziewczyną na wynajem mieszkania :D
 
Back
Do góry