• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki?

krzych

Użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
50
Punkty reakcji
1
Czy to prawda że na "odchodnym" SSC chce nam wywinąć numer obcinając kwotę zapowiadanych podwyżek
z 270 zł brutto na kwotę 150 zł średnio na funkc.Co z resztą pieniędzy można sobie dopowiedzieć.
A kominy rosną i rosną.

P.S.Mam nadzieję że to tylko plotka:mad:
 
Ciekawa sprawa - 51 miliony zapisane przez P. Szczurka a na podwyżki na stopniu poszło chyba 36 milionów. Czyżby reszta została wchłonięta przez czarną dziurę.
 
no pprzecież to proste... 36 baniek na podwyżki bodajże po 150 brutto, a reszta na nagrody do rozdania komu trzeba na pożegnanie i roku i władzy...

dziś w radyjku mówili o podwyżkach zafundowanych komendantom (do 2 koła na łeb)... zwiększyli im dodatki funkcyjne... coś czuję, że sporo z beneficjentów podwyżki ucieknie raz dwa na emki póki jeszcze im liczą z ostatniej pensji bo od jakiegoś czasu pojawiają się pomysły, żeby im wyliczać średnią z 10 lat i to z podstawy :) już widzę jak ich związki się zgodzą...
 
A może to ładny gest na pożegnanie i te dodatki na stopniu to zupełnie inna pula niż te obiecane podwyżki na które przeznaczono 51 mln. :)
 
pora chyba organizować kolejną pikietę służb mundurowych. trzeba szybko wypracować rozporządzenie związane z podwyżkami inaczej nie dostaniemy ich wcześniej jak w połowie przyszłego roku - i to nie wiem czy z wyrównaniem od stycznia
 
A cywile już dostali podwyżki w wysokości 150 zł wszyscy równo i to do wynagrodzenia zasadniczego oczywiście, czyli + wysługa lat. Można? Można. Cały czas twierdzę, że jestesmy dyskryminowani. Nie tylko wśród służb mundurowych, ale również we własnych służbach.
 
Gdyby nie było takiej dysproporcji na widełkach jak jest teraz, pewnie wszystkim po równo miałoby sens. Jednak na tym samym stanowisku są kolosalne różnice w siatce płac. Jedni mają najniższą grupę, inni przez lata dorobili się górnych stawek w siatce płac.
 
mam gdzieś dywagacje kto zostanie szefem SC MF itd. Każdy i tak będzie tak samo zły. Interesują nas raczej, kiedy, i jakie będą podwyżki w nowym MF? który wariant, dla kogo i w jakiej wysokości
 
A cywile już dostali podwyżki w wysokości 150 zł wszyscy równo i to do wynagrodzenia zasadniczego oczywiście, czyli + wysługa lat. Można? Można. Cały czas twierdzę, że jestesmy dyskryminowani. Nie tylko wśród służb mundurowych, ale również we własnych służbach.

Ciekawe. W łódzkim zadupiu gdzie rządy sprawuje schizofreniczka cywilni co najwyżej zostali poklepani po plecach a na zachętę dostali kopa w dupę. Żadnych podwyżek nie było. Dla nikogo!
 
proponuję rozważenie prostego systemu - każdemu o 1 kategorię wyżej, dla tych co mają najniższą kategorię w grupie - o 2 wyżej, dla tych co mają najwyższą w grupie - niestety nic
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
I nikt mi nie powie, że nie ma w budżecie kasy na emki i na podwyżki ! 60 tysia kontra 50zeta (czyli równowartość 1 awansu). Nawet jeśli pomnożę ten awans x60 (ilość miesiecy przez 5 lat) i tak straszy przepaścią. Co oni na górze robią tak dobrego i potrzebnego dla kraju, ze muszą być tak MONUMENTALNE różnice?!
 
Jestem przeciw. A co z tymi, ktorzy w trakcie wartociowania wylądowali na najniższych stanowiskach i ze względu na poprzednie zarobki są na najwyższym pułapie często z dużym stażem i doświadczeniem albo Ci, którym obniżono stanowiska ze względu na reorganizację? Uważam, ze należy zmienić mnoznik i dać wszystkim podwyżkę o taką samą kwotę.
 
możecie sobie proponować, to i tak od Was nie zależy...

biadolicie, dzielicie się i kombinujecie w każdym temacie po kolei aż Sławek się nie odezwie i nie przywoła Was do pionu...

Czemu mają służyć Wasze propozycje podziałów? Tylko kłótnie, niesnaski, nieporozumienia i awantury z tego wynikają... banda krótkowzrocznych sarmatów...
 
gutek - jeśli ty się boisz Sławka to coś nie tak, mnie nim nie strasz bo się go nie boję, popieram, podziwiam ale jakoś się nie boję, i oszczędź sobie takich tekstów typu "banda"

Zygfryd - "na gębę"? a ustawa budżetowa? jeśli chcesz czekać - czekaj, ja uważam inaczej - musimy trzymać rękę na pulsie, żeby nie zostało po cichu rozdysponowane

i mimo że obaj macie inne zdanie - nie obrażam was - i minimum tyle oczekuję też od was, nie musimy we wszystkum być jednomyślni, ale musimy się szanować, żeby w najważniejszych kwestiach być razem, solidarnie, jeśli będziemy się obrażać i odmawiać prawa głosu - nic z tego nie będzie
 
Jak dzieci, q...... jak dzieci. Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Podwyżki zapowiedział "na gębę" poprzedni rząd, a nie wierzę im jak psom. Możliwe, że cała kwota przewidziana na wzrost uposażeń poszła się paść jak "Gęsiarka" z Belwederu. Skąd wiecie czy całość nie została już cichcem rozdysponowana. Wartościowanie też miało być związane z podwyżkami. I część je zobaczyła, a inni tylko statystycznie. Poczekajmy na ukonstytuowanie się nowego rządu, nowelę do ustawy budżetowej i zobaczymy czy jest w ogóle o co bić pianę.

gutek - jeśli ty się boisz Sławka to coś nie tak, mnie nim nie strasz bo się go nie boję, popieram, podziwiam ale jakoś się nie boję, i oszczędź sobie takich tekstów typu "banda"

Zygfryd - "na gębę"? a ustawa budżetowa? jeśli chcesz czekać - czekaj, ja uważam inaczej - musimy trzymać rękę na pulsie, żeby nie zostało po cichu rozdysponowane

i mimo że obaj macie inne zdanie - nie obrażam was - i minimum tyle oczekuję też od was, nie musimy we wszystkum być jednomyślni, ale musimy się szanować, żeby w najważniejszych kwestiach być razem, solidarnie, jeśli będziemy się obrażać i odmawiać prawa głosu - nic z tego nie będzie

Koledzy,
nie wiem dlaczego tak bardzo się emocjonujemy w kolejnej odsłonie dyskusji nt. "ewentualnych podwyżek".
Każdy chciałby dostać parę złotych, ale ja mam wrażenie, że w obecnych okolicznościach i sytuacji ta dyskusja jest nieco nie na miejscu.
Trąci to cokolwiek Titanikiem, przy oczywistym zachowaniu wszelkich proporcji.
Nie ekscytujmy się podwyżkami, skoro nie wiemy jeszcze, czy, gdzie i kto z nas będzie pracował/pełnił służbę.
To dyskusja odbiegająca od najważniejszych dla nas aktualnie przesądzeń.
Jak obronimy Naszą Służbę Celną, to będziemy się pasjonować ile i dla kogo.
Pozdrawiam
 
jak dotąd brak jest rozporządzenia dotyczącego naszych podwyżek. Widzę że powoli mój scenariusz zaprezentowany 2 miesiące temu staje się faktem. podwyżki nie od stycznia a dopiero 1 kwiecień.
 
Back
Do góry