• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Celnicy.pl

seweryn

Nowy użytkownik
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
65
Punkty reakcji
0
W izbie powinna powstać organizacja związkowa z całą strukturą.
Wymaga to złożenia deklaracji oraz zorganizowania zebrania.
Historia ostatnich dni pokazuje jak dużo można zyskać.
To nie ma na celu tworzenia opozycji jak odbiera to wiele osób.
Tu chodzi o wyartykułowanie swoich potrzeb i ocen.
Ponieważ wyrok trybunału wskazuje dalszą drogę zupełnie inną niż proponuje "Bliżej domu" Piotr Daniel dyrektor z MF-u to warto zjednoczyc swoje siły.
Przypuszczam, że część dyrekcji i kierownictwa pewnie w duchu kibicuje postulatom związkowym bo dla nich to też szansa na normalność oraz godne zakończenie rozdziału pt. Cło po likwidacji granic w 2004 roku.
 
Ostatnia edycja:
Trudno będzie. Lokalne związki oferują niskie składki i noworoczną paczke.
Nota bene po izbie krązy pismo dedykowane CBA o układach lekarsko - dyrektorskich, urlopach zdrowotnych dla rkw, ustawianiu audytów, długi wątek o nagrodach i wiele innych.
Zobaczymy co z tego wyniknie.
 
niskie składki i noworoczna paczka to może być kusząca oferta dla ludzi z elitarnych służb mundurowych ?
chyba raczej dla subkultury zajmującej się systematycznie dezintegrowaniem naszego środowiska.
to musi być straszna trauma związana z obawą o utratę paczki słodyczy za własną składkę do 67 roku życia :mad:.
wygląda również na to, że prawo do wcześniejszej emerytury tę subkulturę może skrzywdzić.
jak to można inaczej rozumieć ?
dzisiaj to obciach i wstyd nie wesprzeć Siwego.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Kto wygrywa na ustawie

W ostatniej Polityce jest artykuł opisujący sytuację emerytowanych generałów i pułkowników policji.
Z tej ciekawej lektury wynika, że Działoszynski ostatni szef szefów krawężników ma 53 lata i emerytury będzie kasował co miesiąc więcej niż 10,000 złotych.
Mało to czy biedakowi wystarczy do życia bo wszyscy emerytowani dolne 50+ lub górne 40+ szukają i znajduja ciekawe fuszki na emeryturze.
Tak więc sądzę, że mamy ciche przyzwolenie naszych tzw. decydentów na wspieranie działań związku, którego organizacji jeszcze nie ma w izbie.
Dodatkowym argumentem jest to, że jak powstanie organizacja to zdejmie odium Izby Durszlaka gdzie wszystko wycieka z urzędów do różnych instytucji i mediów.
Szefostwo będzie miało partnera do rozmów i jednocześnie skanalizuje wszelkie działania dyskredytujące kierownictwo.
Ponieważ każdy z kierownictwa ma na karku już swój słuszny krzyżyk 50+ to niepotrzebna im jest teraz walka z nowymi związkowcami.
Ciche przyzwolenie, przymykanie oka na nową organizację, przedstawianie za pomocą nowych związków swoich pomysłów na organizację innych niż do tej pory tzw. słuszna linia ministerstwa ma swoje umocowanie w kasie.
Mając wysokie wynagrodzenie i dość duży staż szefostwo ustawia się plecami do wiatru historii.
Organizujmy się a szefowa pewnie pobłogosławi nasze wybory.
 
ale co tu organizować, przecież działa koło ZZ Celnicy.PL i to od lat. Nie wiecie, nie słyszeliście, nie czytaliście ich pism kierowanych do DIC ?
 
proponuję ci złożenie deklaracji - jako członek nie tylko będziesz miał szerszy dostęp do informacji, ale będziesz miał wpływ na funkcjonowanie zz - może nawet uda ci się przeszszczepić pomysł paczek

myślę, że trochę się nie rozumiemy - celnicy.pl skupia się PRZEDE WSZYSTKIM na sprawach dotyczących wszystkich funkcjonariuszy - jeśli przeforsujemy dobre rozwiązania prawne i systemowe, nawet zły dic będzie musiał je respektować, skupiając się na przepychankach z dicem, który ma szeroką swobodę i brak mu chęci porozumienia ze środowiskiem, tylko się spalisz niewiele osiągając - przecież nie zmusisz chirurga szczękowego w szpitalu żeby zrobił ci dwie szczęki implantów, jeśli nie ma on na to umowy z nfz

trochę logiki - od ogółu do szczegółu, należy pilnować, sygnalizować, zgłaszać propozycje, bronić konkretnych ludzi, ale pamiętać, że żeódło problemu jest wyżej i działania np. ssc są legitymizowane przez rząd i większość parlamentarną
 
Panie BlackJack , czy może Pan przedstawić działania waszych, tzw. związków zawodowych, w związku z zastosowaniem "ustawy o kolegiach skarbowych" w 2003r ?

Niektóre rzeczy nigdy nie pójdą w zapomnienie. Niewiele się zmieniliście od tamtego czasu.

2008 i 2009 rok - zakończenie protestu i wartościowanie sygnowane również przez Was - efekty znamy.
 
Ostatnia edycja:
Martwi, Nie. Ja tylko chetnie dowiedziałbym się co takiego dobrego ZZ Celnicy.Pl zrobił na terenie IC w Łodzi. No pochwalcie się kol. Opara. :confused:

Fakt, że masz tak samo na imię jak ja nie daje Ci prawa do mówienia do mnie PER KOLEGO. Poza tym zastanawiające jest, że akurat teraz się uaktywniłeś? Trzeba trochę pomącić, nie? Próbować zdyskredytować? Z Siwym się nie udało to ze mną będziesz próbował?
 
Funkcjonariusze Izby Celnej w Łodzi

Koło ZZ Celnicy PL działało w Kutnie.
Myślę, że przyszedł czas, aby pokazać Przewodniczącemu Jackowi Krajowi na czym polega prawdziwa działalność związkowa.
Zorganizujcie się i załóżcie struktury ZZ Celnicy PL w Łodzi.
 
Na początku Koło ZZ Celnicy PL było też w Piotrkowie Trybunalskim.

W PT Koło zaprzestało działalności już dawno, gdyż Funkcjonariusze zostali realokowani.

Myślę, że warto i proszę Was o to, aby reaktywować tę strukturę także w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Kolega Przewodniczący Jacek to nie jest taki zły człowiek , poprzedni przewodniczacy za nicnierobienie dostał stanowisko kierownicze.
Jako cywil z uksu jak wszyscy cywile w ic łodz traktowany jest przez mecenasowa jak krosta na d... Miał pecha bo trafił do referatu cywilno celnego i uciekł mu mundur, do tego dochodzi zarząd złozony z leśnych dziadkow od kilkunastu lat nie zmieniany liczacy na świety spokój z przesuwaniem w struturze.
Do tych zwiąków nalezy już tylko garstka , która jak przyszlo co do czego wartościowanie grusza itp. i tak korzystała w sądach z kopytek Celnicy.pl bo własnych nie miała. Zeby ruch związkowy w Łodzi sie odrodził najlepiej zeby kolega BJ zwołał walne , zmienił statut i przyłaczył sie jako koło do Celnicy.pl
 
Dziękuję za słowa otuchy aczkolwiek nie rozumiem dlaczego kol. proponuje mi TARGOWICE. Cieszy mnie duch bojowy jaki wstępuje w lokalnych działaczy ZZ Celnicy.Pl mam nadzieję że zabłysną nim na spotkaniu z pracodawcą, bo jak dotychczas to siedzą na nich potulnie. Jeżeli chodzi o kopytka to muszę kolegę zmartwić, zdecydowaną większość jaka była rozsyłana przez skrzynki członków ZZSC w Łodzi była tworzona przeze mnie wraz z kol.z Warszawy, Sieradza lub Piotrkowa i zapewniam, że nikt z działaczy koła Celnicy.Pl w Łodzi nie przyłożył do nich ręki.
 
Ostatnia edycja:
wesołych świat Jack Black

Jack black Wesołych Świąt.
Licytacja kto ile zrobił dla funkcjonariuszy może wymknac się spod kontroli.
Uważam, że najlepszym recenzentem dokonań funkcjonujących związków jest postrzeganie realu przez pryzmat wartościowania korpusów, konkursów, artykułów prasowych o działaniach mobbingowych dyrekcji.
Z tego co wiem to w żadnej sprawie istniejące struktury nie zabrały głosu np. w sytuacji wniosków o ponowne rozpatrzenie wartościowania.
W sprawie konkursów na naczelników też nie zabierały głosu bo przecież odbyły się transparentnie .Mobbing to takie egzotyczne zwierzę w izbie gdzie zwalnia się i zmusza do zwolnienia emerytów.
W artykułach prasowych dotyczących patologii zabiera głos Sławek Siwy , potwierdzając patologiczne zdarzenia.
Nagrody dla szefowej w sytuacji gdy Jack Black powinieneś znać treść protokołu to też wstydliwy temat.
Najlepszą recenzją działań jest spadek ilości członków związku.
Ciszej nad tą trumną Jack B. Wesołych Świąt i mniej megalomanii.
Megalomanie zostaw szefowej i SSC dymajacym za 500-600 zł dziennie młodych specjalistów.
 
Ostatnia edycja:
komisje i komitety

Tylko żeby te ludzie byli sprawiedliwi w pracy

Teraz aby sprawiedliwie dzielić owoce tworzy się komisje, a w tych komisjach kompetentni i nadal ci sami co przed laty.
Tylko komisje powinny uważać bo pisiorki dały narzędzie w postaci tzw. braku propozycji.
No i historia za kilka lat a może nawet w 2019 zatoczy koło.
Szef to szef wróci do tbs lub znajdzie sobie inną ciekawą fuchę, a gdzie trafią komisarze z komisji gdy braknie propozycji?
 
Back
Do góry