• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Import odzieży z USA - ile zapłacę i czego?

G

Guest

Gość
1. Czy obowiązują kody TARIC czy też jest coś jeszcze?? Podobno stawka celna wynosi 12%
2. Co z Vat-em? Czy zapłacę dodatkowo VAT?
3. Czy mogę cło zapłacić poprzez internet?
4. Jak wygląda procedura odbioru przesyłki przez kuriera po opłaceniu wszystkich opłat.
5. Ile trwa cały proces od wpłynięcia tpwaru do UC do wydania go kurierowi?
 
podobno urzędy celne konfiskują przsyłane w paczkach z USA markową odzież i kosmetyki ( przesyłane jednostkowo jako prezenty-powiedzmy 4 koszulki i 4 flakony różnych perfum)- podpierająć się przepisami o ochronie znaków towarowych i brakiem zgody wółaściciela praw na import. Import może być dokonany przez loficjalnego importera-dystrybutora. Czy to prawda- taki monopol popierany przez państwo.
 
Anonymous napisał:
podobno urzędy celne konfiskują przsyłane w paczkach z USA markową odzież i kosmetyki ( przesyłane jednostkowo jako prezenty-powiedzmy 4 koszulki i 4 flakony różnych perfum)- podpierająć się przepisami o ochronie znaków towarowych i brakiem zgody wółaściciela praw na import. Import może być dokonany przez loficjalnego importera-dystrybutora. Czy to prawda- taki monopol popierany przez państwo.
To prawda. Czytałem gdzieś o tych perfumach i sam jestem oburzony. Takie praktyki nie powinny mieć miejsca!
Co do koszulek to pierwsze słyszę, ale może być to prawda. Podpierają się tutaj ustawą o prawach do własności intelektualnych.
 
ad4 - pytanie o to, jak wygląda odbieranie paczki.
poczytaj sobie na stronie firmy usBOX - oni swiadczą usługi sprowadzania paczek z USA. Możesz zakupić towar np. na ebay-u, podac jako adres dostawy ich magazyn w Ameryce a stamtąd oni samolotem transportuja ten towar do Polski, do Ciebie.
Cenę (szacunkową) opłat celnych możesz równiez sprawdzić u nich, wypełniając formularz szacunkowej dostawy.
 
Back
Do góry