• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Fundacja Św. Mateusza

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 536
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Uprzejmie informuję, że w Służbie Celnej rozpoczęła działalność FUNDACJA ŚW. MATEUSZA

Cele dla jakich została powołana Fundacja, kontakt do Fundacji oraz więcej informacji na temat samej Fundacji można przeczytać na stronie http://fundacjaswmateusza.pl/

Proszę, zaangażuj się osobiście i pomóż utrzymać to dzieło. Bez twojego wsparcia nie będzie to możliwe. Pomóż realizować cele statutowe Fundacji.

Każda pomoc i wsparcie z Waszej strony jest potrzebne i z góry za nie dziękuję.

Pomagaj potrzebującym i działaj na rzecz poprawy statusu funkcjonariusza celnego.


KONTO FUNDACJI: 8517 5000 1200 0000 0023 2884 67 Raiffeisen-Polbank

Z pozdrowieniem:

Fundator
Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Brawo. Proponuję po 1 euro. Symbolicznie. Przez potrącenie z comiesięcznego wynagrodzenia. Wszyscy bez wyjątku.
 
Zamieszczam wpis, który dostałem na maila. Na stronie Fundacji wyłączone są komentarze. Proszę wpisy na temat Fundacji dokonywać w tym dziale na celnicy.pl
"widniejesz jako fundator, ile wpłaciłeś? bo widoczna jest tylko 1 strona aktu notarialnego. i co to znaczy wg ciebie „niesienie pomocy Funkcjonariuszom celnym i ich rodzinom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.” od 2013 roku niewiele słychać o poczynaniach fundacji."
Wpłaciłem 500zł, a koszty jakie już poniosłem to coś ok. 1000zł.
Zadeklarowałem ponadto co miesiąc z konta priv 20zł na rzecz Fundacji.
Fundacja od czasu aktu notarialnego przez długi czas dokonywała czynności związanych z rejestracją i inne przed organami. Prowadziła korespondencję z DIC i SSC. Dopiero teraz pomału nagłaśniamy powołanie Fundacji w SC i zaczynamy działać. Jesteśmy pełni wiary i entuzjazmu. Fundacja jest stworzona dla celników i tylko z Waszą pomocą i wsparciem będzie mogła się rozwijać i nieść pomoc potrzebującym Funkcjonariuszom i ich rodzinom.
Gwarantujemy pełną jawność i transparentność działań.
Wszystkie formy pomocy z zachowaniem ochrony danych, będą publikowane na stronie Fundacji
 
Ostatnia edycja:
Zgody na potrącanie zadeklarowanej składki z wynagrodzenia przez Wydział Finansowy Izby nie wyrazili tylko Dyrektorzy IC w Przemyślu, Białymstoku, Wrocławiu, Katowicach i Białej Podlaskiej. Pozostali Dyrektorzy wyrazili zgodę - to informacja ze strony fundacji http://fundacjaswmateusza.pl/wspieraj-nas-2/

Mam pytania w w zw. z powyższym: nie bo nie, czy też otrzymaliście Państwo jakiekolwiek uzasadnienie? Czy ta uznaniowość ma prawne bądź racjonalne przesłanki?
 
Fundacja Św. Mateusza zgodnie z przepisami będzie mogła stać się OPP po 2 latach działalności i wtedy będzie można przekazywać na ten cel 1% ze swojego podatku rozliczając PIT. W chwili obecnej można wspierać Fundację Św. Mateusza poprzez wpłaty na konto. Więcej info o Fundacji tutaj http://fundacjaswmateusza.pl/ Niebawem także zostanie wysłane do MF pierwsze sprawozdanie i będzie opublikowane na stronie Fundacji.
 
Stan konta Fundacji na dzień 10.05.2015r. – 2450zł
Proszę wszystkich Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej o wspieranie Fundacji Św. Mateusza
Zadeklaruj proszę wpłatę cykliczną z prywatnego konta na konto Fundacji 8517 5000 1200 0000 0023 2884 67 Raiffeisen-Polbank adres Fundacji 48-303 Nysa ul. Pomorska 1 / 2

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA. POMAGAJ.
 
Dzisiaj dokonałem wpłaty na szlachetny cel Fundacji Św. Mateusza założonej przez Pana Sławka i deklaruję kwotę miesięczną. Proszę o aktywację środowiska i zaangażowanie funkcjonariuszy dla tej fundacji, która pomoże nam celnikom a także Waszym rodzinom w chwilach trudnych, czasami tragicznym. Przeczytajcie status tej fundacji a zrozumiecie potrzebę wsparcia dla siebie i waszych najbliższych. Dobrze jak jest dobrze, ale w każdej chwili Wy i wasi najbliżsi mogą potrzebować pomocy, której nie zawsze może dać ubezpieczenie, rodzina osoby najbliższe. Proszę pamiętać, że krzywdy losu nie zwróci nic, ale pomóc może każda złotówka, która pomoże w zdrowiu i przetrwaniu chwil których bez tej złotówki czasami można nie przetrwać. Była fundacja w naszym środowisku ale zniknęła jak znikają jej poplecznicy. Sami powinniście się przekonać, że wartościom którym zaangażowanie Sławka jest celem nie przyświeca żaden inny cel jak dobro WAS. Celniku lub Celniczko zadeklaruj złotówkę na ten zbożny cel TO JEST DLA NAS.
 
Przestańcie juz pierdo.........ć o świętych Mateuszach ! czy ktoś widział świętego mającego ręce skierowane od siebie ?! Bo ja wciąż widzę ich ręce skierowane do siebie. Amen.
 
Back
Do góry