• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

witam na wstępie .... mam pytanie dotyczące skanera „Rapiscan Eagle Mobile MXR 3040.

tomtom

Nowy użytkownik
Dołączył
25 Kwiecień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
szukałem na nacie o tym sprzęcie i znalazłem artykuł ze jest u was taki w gdańsku. mam takie pytanko. czy prześwietlanie takim sprzętem auta osobowego trzy razy w tyg jest zdrowe i bezpieczne dla właściciela auta, czy sa jakies przeciw wskazania zeby nie prześwietlać nim aut osobowych ? bo jak czytałem na waszej stronie to służy on do prześwietlania naczep tirów i kontenerów w których później nikt nie przebywa a w osobowe sie póxniej wsiada i jedzie no i zastanawiam sie czy to jest ok ?
 
Urządzenia tego typu są mniej szkodliwe niż zdjęcie rentgenowskie robione w gabinecie RTG, więc nie masz się czego obawiać.
Być może, ale liczniki wykrywają promieniowanie w odległości nawet kilkudziesięciu metrów od pracującego urządzenia. Jednorazowa ekspozycja może i nie zaszkodzi ale kilka ...?
 
tira prześwietla się całego - z kabiną a nie tylko naczepę, autobusy też, oczywiście bez kierowcy, a kierowca potem wsiada i jedzie, i spędza w kabinie kilkaset godzin miesięcznie - prowadząc, odpoczywając, jedząc i śpiąc, niektóre pojazdy są prześwietlane niemal codziennie
 
szukałem na nacie o tym sprzęcie i znalazłem artykuł ze jest u was taki w gdańsku. mam takie pytanko. czy prześwietlanie takim sprzętem auta osobowego trzy razy w tyg jest zdrowe i bezpieczne dla właściciela auta, czy sa jakies przeciw wskazania zeby nie prześwietlać nim aut osobowych ? bo jak czytałem na waszej stronie to służy on do prześwietlania naczep tirów i kontenerów w których później nikt nie przebywa a w osobowe się później wsiada i jedzie no i zastanawiam sie czy to jest ok ?
Takie prześwietlanie jest bardzo szkodliwe zarówno dla samochodu jak i dla pasażerów. Ładunki z prześwietlarki kumulują się w metalowych częściach pojazdu i później oddziaływają na człowieka w samochodzie. Mało tego, promieniowanie wpływa na odczyty różnorakich czujników zamontowanyh w aucie. Komputer dostaje złe odczyty i inaczej ustawia parametry pracy silnika, co może doprowadzic do jego uszkodzenia. Po wielu dawkach promieniowania komputer moze nie wykryc zderzenia i nie otworzą się poduszki powietrzne, albo odwrotnie, poduszki strzelą podczas ostrego hamowania. do wniosków takich doszli członkowie RWA podczas wspólnych posiedzń, niestety nie pozwolono im opublikowac wyników ustaleń.:cool:Posiedzenia RWA zostały zawieszone, ale jest nadzieja, że dojdzie do kolejnego posiedzenia i wnioski zostaną opublikowane.
 
skoro RWA nie pozwolono opublikować ustaleń to skąd ty o tym wiesz?od pani ze spożywczaka?
 
Back
Do góry