• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sprzedam sorty mundurowe

GrzesiekP

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Luty 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Witam.
Posiadam do sprzedania nowe:
- koszule zielone krótki rękaw - 2szt. rozmiar 179/38 "Textor"
- koszule zielone długi rękaw - 2szt. rozmiar 179/38 "Textor"
- koszule białe krótki rękaw - 2szt. rozmiar 179/38 "Textor"
- koszule białe długi rękaw - 2szt. rozmiar 179/38 "Textor"
- kurtka "Telimena" rozmiar L
- kamizelka "Telimena" rozmiar L
- marynarka "Telimena" rozmiar 178/93
- rękawiczki zimowe skórzane 5 par rozmiar 22

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW, ceny ustalane indywidualnie :)
 
A ja mam do oddania mnóstwo czarnych ciuchów,w 99% nowych.Rozmiary 176/185 i w szerokości 108-116. Naprawdę nie chcę nikogo skrzywdzić ceną,więc słucham propozycji. Softshelle,kamizelki taktyczne,koszule,koszulki,spodnie,mundury galowe. Pisać,nie bać się ;-)
 
masz na myśli, że są w 1 % zużyte czyli po prostu używane? Były czarne softshelle? Wiele osób ma mundury na zbyciu. Ale uważam, że powinny być w cenie przesyłki, lub wysyłka na koszt adresata.
ps
aha no wątek już jest.
 
Jak czarne ? No chyba ze cos wyszlo najnowszego...ale nie wydaje mi sie. Czarne juz bylo to teraz moze rozowe? Hehe
 
masz na myśli, że są w 1 % zużyte czyli po prostu używane? Były czarne softshelle? Wiele osób ma mundury na zbyciu. Ale uważam, że powinny być w cenie przesyłki, lub wysyłka na koszt adresata.
ps
aha no wątek już jest.
Masz rację - płatność tylko za wysyłkę !!! Jak się czyta, że ktoś chce sprzedać coś, co dostał za darmowe punkty, to nóż się w kieszeni otwiera. Normalnie, jak dziady jakieś ! Wstyd ! Nie chce jeden z drugim sobie zatrzymać, oddać do jakiegoś stowarzyszenia, to usuń sieroto napisy i wrzuć do kontenera PCK !!! Normalnie ameby lub centusie.
 
Masz rację - płatność tylko za wysyłkę !!! Jak się czyta, że ktoś chce sprzedać coś, co dostał za darmowe punkty, to nóż się w kieszeni otwiera. Normalnie, jak dziady jakieś ! Wstyd ! Nie chce jeden z drugim sobie zatrzymać, oddać do jakiegoś stowarzyszenia, to usuń sieroto napisy i wrzuć do kontenera PCK !!! Normalnie ameby lub centusie.
To nie są darmowe punkty.
Przypominam że jeszcze za starych czasów , celnik na uszycie munduru otrzymywał kupon materiału i kasę by u krawca uszyć zgodny ze wzorem mundur. Czapkę i pozostałe emblematy otrzymywaliśmy z magazynu.
W pewnym momencie nasi przełożeni doszli do wniosku że zamiast kasy lepiej będzie wprowadzić system punktowy bo ludzie brali pieniądze i chodzili w zniszczonym umundurowaniu. Do tej pory otrzymujemy gratyfikację za pranie munduru, nie dużo ale zawsze.
Z punktami nic nie zrobisz jak szanujesz mundur i buty. Jeśli dbasz o to, to na koncie punktowym zbiera się i nijak tego nie można spieniężyć.
W wojsku pracodawca podchodzi do sprawy uczciwiej - wypłacają tzw. mundurówkę.

Tak więc jeśli oszczędzasz prąd i ciepło w miejscu pracy - zarabia pracodawca, ale jeśli Ty oszczędzasz mundur to zarabia ... też pracodawca.
 
To nie są darmowe punkty.
Przypominam że jeszcze za starych czasów , celnik na uszycie munduru otrzymywał kupon materiału i kasę by u krawca uszyć zgodny ze wzorem mundur. Czapkę i pozostałe emblematy otrzymywaliśmy z magazynu.
W pewnym momencie nasi przełożeni doszli do wniosku że zamiast kasy lepiej będzie wprowadzić system punktowy bo ludzie brali pieniądze i chodzili w zniszczonym umundurowaniu. Do tej pory otrzymujemy gratyfikację za pranie munduru, nie dużo ale zawsze.
Z punktami nic nie zrobisz jak szanujesz mundur i buty. Jeśli dbasz o to, to na koncie punktowym zbiera się i nijak tego nie można spieniężyć.
W wojsku pracodawca podchodzi do sprawy uczciwiej - wypłacają tzw. mundurówkę.

Tak więc jeśli oszczędzasz prąd i ciepło w miejscu pracy - zarabia pracodawca, ale jeśli Ty oszczędzasz mundur to zarabia ... też pracodawca.
większych bzdetów nie czytałam 🤦‍♂️
 
Też uważam, że tytuł wątku jest lekko niepoprawny. Regularnie wybieram punkty, bo ktoś w końcu musi te pieniądze za punkty otrzymać. Jak nie ja, to firma która te sorty produkuje. W związku z powyższym mam pewne rodzaje sortów nieużywane (tak mi się wydaje, bo dawno nie zaglądałem do szafy ubraniowej) z nowego rozporządzenia DO ODDANIA/PRZEKAZANIA.
 
pierwotna "oferta" miała miejsce w 2014 roku... przez 8 lat nikt się tego nie czepił i nagle afera... W 2014r. były inne sorty, inna ich dostępność. Inna sprawa że 5 na 7 (beze mnie) forumowiczów nie istniało wtedy na tym forum... Temat do zamknięcia i zapomnienia. Szkoda paznokci tępić na klawiaturze.
 
A co to kogo obchodzi czy ktoś chce sprzedać rzeczy, które są JEGO własnością? Sorty mundurowe to nie jest pomoc dla powodzian, tylko rzeczy które przechodzą na własność z chwilą wydania i nalezą się funkcjonariuszom tak samo jak uposażenie. Jak ktoś dba i nie niszczy albo pracuje w cywilnych ciuchach (a chyba nie ma za to żadnych dodatków) to jego sprawa czy chce sprzedać to co mu zalega i sprawa kupującego czy zechce to nabyć.
 
A co to kogo obchodzi czy ktoś chce sprzedać rzeczy, które są JEGO własnością? Sorty mundurowe to nie jest pomoc dla powodzian, tylko rzeczy które przechodzą na własność z chwilą wydania i nalezą się funkcjonariuszom tak samo jak uposażenie. Jak ktoś dba i nie niszczy albo pracuje w cywilnych ciuchach (a chyba nie ma za to żadnych dodatków) to jego sprawa czy chce sprzedać to co mu zalega i sprawa kupującego czy zechce to nabyć.
nikomu nic do tego, ale wstyd i wiocha - może jeszcze pod Biedronkę z tacką się ustawi po datki na bułkę 🤦‍♂️ a jak ktoś tego nie jest w stanie pojąć, to dobrze że już mu są niepotrzebne, nie narobi wstydu w innych sprawach. ps. nawet sprzątaczki fartuchów nie sprzedają, a mają służbowe :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
nikomu nic do tego, ale wstyd i wiocha - może jeszcze pod Biedronkę z tacką się ustawi po datki na bułkę 🤦‍♂️ a jak ktoś tego nie jest w stanie pojąć, to dobrze że już mu są niepotrzebne, nie narobi wstydu w innych sprawach. ps. nawet sprzątaczki fartuchów nie sprzedają, a mają służbowe :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Dlatego nikt pod Biedronką się nie ustawia tylko daje ogłoszenie na forum na którym znajdzie zainteresowanych. Lepiej wyrzucić dobre ubrania niż sprzedać komuś, kto zrobi z nich użytek?
A fartuchy są chyba kilkanaście razy tańsze niż koszule, marynarki czy buty, stąd nikt ich nie sprzedaje.
 
Dlatego nikt pod Biedronką się nie ustawia tylko daje ogłoszenie na forum na którym znajdzie zainteresowanych. Lepiej wyrzucić dobre ubrania niż sprzedać komuś, kto zrobi z nich użytek?
A fartuchy są chyba kilkanaście razy tańsze niż koszule, marynarki czy buty, stąd nikt ich nie sprzedaje.
za darmo się dostało, więc za darmo się daje tym funkcjonariuszom, którzy będą chętni - sprzedaż to obciach, rodem Szkotów z Wielkopolski wygnanych do Kalisza :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Nie za darmo tylko za służbę, tak samo jak za służbę dostajesz uposażenie.
nie dostajesz munduru za służbę, tylko na służbę i należy go szanować - jak niepotrzebny, to dać potrzebującemu funkcjonariuszowi, a nie sprzedawać jak byle lump, któremu na piwo brakuje. Żenada - tego się nie da wytłumaczyć. Papier toaletowy też się należy - więc też wynoś i sprzedawaj 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️
 
nie dostajesz munduru za służbę, tylko na służbę i należy go szanować - jak niepotrzebny, to dać potrzebującemu funkcjonariuszowi, a nie sprzedawać jak byle lump, któremu na piwo brakuje. Żenada - tego się nie da wytłumaczyć. Papier toaletowy też się należy - więc też wynoś i sprzedawaj 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️
Załóżmy, ze nie ma ogólnego papieru w toaletach tylko dostajesz z przydziału np. rolkę na miesiąc. Używasz oszczędnie i po dwóch miesiącach zostaje ci rolka nadmiaru. Możesz ją sprzedać czy musisz ją zużyć na siłę/oddać potrzebującym/wyrzucić czy zjeść? Analogiczna sytuacja jest z mundurami: dbasz i szanujesz (albo pracujesz w cywilu, a za cywilne ciuchy chyba nie masz żadnych dodatków) to z nadmiarem możesz zrobić co chcesz i nic ci do tego, czy ktoś chce je sprzedać/oddać czy wyrzucić. Nie che to nie kupiuj.
 
Racja,
chociaż trudno jest przyjąć porównanie munduru do papieru toaletowego. Z drugiej strony, sprzedaż munduru jako takiego też jest słaba.
Może dobrym pomysłem jest wypłata ekwiwalentu za niewykorzystane punkty tak jak dostajemy ekwiwalent za bilet kolejowy.
Jak na razie ogromna większość kolegów i koleżanek radzi sobie wykorzystując punkty na sorty uniwersalne takie jak np. obuwie. Można je wykorzystywać również po przejściu na emeryturę. Widziałem również przeróbki bluz i spodni. Na grzyby lub ryby się nadają;)
 
Załóżmy, ze nie ma ogólnego papieru w toaletach tylko dostajesz z przydziału np. rolkę na miesiąc. Używasz oszczędnie i po dwóch miesiącach zostaje ci rolka nadmiaru. Możesz ją sprzedać czy musisz ją zużyć na siłę/oddać potrzebującym/wyrzucić czy zjeść? Analogiczna sytuacja jest z mundurami: dbasz i szanujesz (albo pracujesz w cywilu, a za cywilne ciuchy chyba nie masz żadnych dodatków) to z nadmiarem możesz zrobić co chcesz i nic ci do tego, czy ktoś chce je sprzedać/oddać czy wyrzucić. Nie che to nie kupiuj.
Przecież pisałam, że mi nic do tego. Tylko takie ogłoszenia niech będą na OLX.Na forum czytając, że ktoś chce sprzedać - czuję obciach, żenadę i brak szacunku dla munduru (najważniejszy zarobek, może na piwo wystarczy). Jeżeli jest np. Tobie niepotrzebny, nosić nie będziesz, to oddaj potrzebującym - jedynie dopuszczam przelew pieniędzy na koszt przesyłki. Dobrze, że tacy centusie nie będą go już nosić. Pewnie w prasie zamieściliby takie kondolencje: "Zawiadamiam, że w dniu ...... zmarła nasza ukochana Żona, matka, siostra Z.... C..... Żyła lat .... .(Wynajmę garaż, tel. ....... ) " - też nie zabronione, a zaoszczędzić pozwala płacąc za jedną treść 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ emocjonalna gimbaza i tyle.
 
Back
Do góry