• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kiedy pieniążki na święta

Naprawdę, to upokarzające! Nie dość,że marne to jeszcze na wniosek i dla szczególnych...ręce opadają.Wstyd mi gdy pytają ,ile na świeta w tym roku.W skarbówce, urzędach miejskich juz dawno wypłacone i dla każdego..no ale my jesteśmy INNI, w każdym względzie jak widać inaczej traktowani. Zastanawiające gdzie są związki w takich sytuacjach, nikogo nie interesuje gdzie nasz socjal? czyzby wydany na catering i narady dla GÓRY?
 
Oj zdziwyłbyś się! W nie takim małym mieście Łodzi Urząd Miasta wydymał roboli dając im na święta całe 0. Słownie ZERO!!! Kierownictwo podobno podostawało hajec więc zadowolone. Niestety po raz kolejny powtórzę. Biadolicie że czasami aż rzygać się chce a wcale tragedii nie ma! Począwszy od nagród po same wynagrodzenia.
 
Więc wychodzi na to, że każdy UM i każda IC to Panstwo w Państwie. O nagrodach to dawno zwykły celnik nie słyszał oprócz tych co zawsze.Natomiast wiem,że moja żona zwykły gryzipiórek w UM dostała juz 2 premie ok 1200zł na rękę i dodam,że nie tylko ona.Wogóle to co powinno być oczywiste i nie podlegac dyskusji zrobiło się bulwersujące. Za niedługo i pensje stopnieją...a odpowiedzialności coraz więcej..
 
...Biadolicie że czasami aż rzygać się chce a wcale tragedii nie ma! Począwszy od nagród po same wynagrodzenia.

Co ty pierd...lisz??

Może jesteś kierownikiem albo inny naczelnikiem. Zapraszam na doły! dwójka na łapkę i kajdanki na pasek. Praca świątek piątek to nie WZP a stary dozór. Musiałbyś mieć niezłe trociny we łbie, żeby ni czuć się wykorzystywany w takich warunkach.

I nie pier...l , że gdzie indziej mają gorzej, bo tych miejsc zaczyn brakować - żona w supermarkecie na kasie siedzi i skali roku lepsze premie dostaje, a i podwyżka była u niej ostatnio prawie 210 pln..,

znasz u nas kogoś kto dostał podwyżkę? Ja nie.
 
Słusznie pisszarik1323.
Często próbuje nam się wmówić, że biadolimy.

Ty przywołałeś przykład żony, która pracuje w sklepie. Ja ostatnio rozmawiałem z kolegą, który rzucił prywatną działalność i zatrudnił się w hipermarkecie budowlanym. Zasadniczą pensję ma nieco wyższą na początku niż ja po 17 latach służby (sic!).
Ponadto często nam się wmawia, że mamy tzw. trzynastkę(w SC w formie nagrody rocznej). On opowiadał mi, że mają nie tylko trzynastkę, ale jeśli są zyski sklepu(a są praktycznie non stop)to mają i czternastkę, ponadto nagrody dodatkowe dla każdego pracownika, a nie tak jak u nas.
Na Święta dostaną oczywiście dużo więcej nagrody niż to co zaoferowało w tym roku MF funkcjonariuszom.
Poza tym opowiadał o braku jakiegokolwiek stresu czy gonitwy za czymkolwiek - jak twierdził spokój i pełny luz w pracy.

Nie dziw się zatem "anonymous", że celnicy narzekają, gdyż mają niestety ku temu merytoryczne podstawy
 
Ostatnia edycja:
To proponuję się rozeznać ile dostają skarbowcy i samorządy! W us'ach nagrody kwartalne po 300-400 zł brutto!!! Na koniec nic!!! Jak ktoś ma koło 3 brutto to jest wybrańcem! Urząd Miasta Łodzi - jeden z większych wydziałów. Osoba zastępująca kierownika 2400 brutto!!! Nagród ZERO! Więc sorry ale kto inny tu pierd... !!!??? U mnie w wydziale same młodsze eksperty! 3700 brutto na dzień dobry, dodatki za stopnie średnio 3-4 stówy brutto! O stażowym nie wspominam! Każdy oczywiście bierze zwrot za kolej choć NIKT nią nie jeździ! Mało!? Płaczcie dalej! A jak nie pasuje nikt na siłę nie trzyma! Proste.
 
Minister Szczurek wie?

a ilu tych jest tych starannie wybranych ekspertów? jeden na dziesięciu czy dwóch na dwudziestu pozostałych funkcjonariuszy w randze specjalistów?

poza tym o "sukcesie piramidy finansowej" formacji świadczy taki obrazek: funkcjonariusz w stopniu oficerskim na stanowisku specjalistycznym nagina na pasach, a całkiem niedaleko za biurkiem siedzi aplikant celny (dla laików to taki kapral albo plutonowy) w randze eksperta. aha, byłbym zapomniał o radcy ministra pisanym z kropką, ale ten chyba porzucił oficerski mundur nie z własnej woli ....

ciekawe, dlaczego od razu, w przypadku podjęcia drażliwego tematu, wrzeszczysz i tupiesz jak rozkapryszony bachor?

ciekawe też, czy minister Szczurek zdaje sobie sprawę ze spadku w postaci radcy z kropką przy nazwisku?
 
Ostatnia edycja:
Dzięki anonymous za podanie głównego powodu do krytycznej oceny systemu motywacyjnego w SC.

Rzeczywiście dzisiaj po zwartościowaniu obok siebie siedzą mł. ekspert z np. 1 rocznym stażem i mł. specjalista z 35 letnim stażem. Jeden i drugi tak samo wykształceni. Mają tylko na papierze powierzone inne zadania do wykonania, bo de facto multum jest przypadków, że ten nasz mł. specjalista robi dokładnie to samo co ten mł. ekspert, a nawet więcej tzw. skomplikowanych zadań o wyższym stopniu trudności - cokolwiek to znaczy wg autorów. :) Takie przypadki są nagminne po tzw. "czasowym" przeniesieniu, które trwa już np. dwa lata :)
Przyznasz chyba bez dyskusji, że ten mł. specjalista ma powody do narzekania.
Znam natomiast bardzo wielu ekspertów, którzy widzą po prostu jak to wszystko wygląda i funkcjonuje i też to kontestują. Uwierz mi, że w samym MF na Świętokrzyskiej znajdziesz niemało takich osób. Jest też oczywiście liczne grono, które uważa, że wszystko jest w największym porządku w SC i nigdy nic nie krytykuje, nie krytykowało i nie będzie krytykować.

Krótko mówiąc, każdy kto ma oczy widzi, że mamy w SC jedną wielką mistyfikację i nie trzeba przywoływać żadnych innych przykładów nieprawidłowości, których jest bez liku.

Ps. A to, że mają także powody do, jak to nazywasz biadolenia, także Policjanci, skarbówka i urzędnicy zatrudnieni w Samorządzie to nic nowego w dzisiejszej Polsce.
Natomiast to świadczy tylko o tym, że Państwo nie dba o swoich urzędników i funkcjonariuszy, a taka postawa Państwa na pewno jemu nie służy, a co za tym idzie, nie służy jego obywatelom.
 
Ale nie wszyscy to rozumieją Sławku. Tendencja równania w dół jest zadziwiająco pasown7ym wytłumaczeniem dla naszych "wybrańców".
 
Ostatnia edycja:
Skazani na generalskie kariery

Urocza asystentka i Junior. Poza tym minister Szczurek odłożył 660 tys. zł i 50 tys. euro (ponad 200 tys. zł). Do tego jest współwłaścicielem (wraz z żoną) domu o pow. 240 mkw. położonego na działce o pow. 1274 mkw. W garażu ministra finansów stoją trzy samochody: ford galaxy z 2009 r., toyota avensis z 2005 r. oraz ford cortina Mk1 z... 1966 r. Szczególnie ten ostatni musi budzić podziw wśród znawców motoryzacji. Produkowane między 1962 a 1982 r. auto to na ówczesne czasy limuzyna klasy średniej. Jego cena na rynkach kolekcjonerskich wynosi nawet ponad 40 tys. zł .... http://wpolityce.pl/wydarzenia/6979...-trzy-samochody-w-garazu-nawet-rower-potrojny

Można na nich polegać.
 
Praca dla młodych z przyjemnością

przychodzi młoda, ładna, wykształcona do dyrektora w sprawie pracy. po rozmowie kwalifikacyjnej z pozytywnym rezultatem. rozmarzony boss patrząc na figurę kandydatki pyta: ile miała Pani wynagrodzenia w poprzednim miejscu pracy? hm, Panie Dyrektorze, około 8 tys. zł. Wie Pani co , ja dam Pani z przyjemnością 10 tysięcy. Tez coś, Panie Dyrektorze, ja z przyjemnością to miałam 15 tys. http://wpolityce.pl/wydarzenia/6521...e-jest-jednak-w-polsce-praca-dla-mlodych-z-po ...
 
porażająca liczba osób które nie otrzymają nagrody rocznej za 2014,nie zostały UZNANE.Uznaniowość to abstrakcja.
pod choinkę bożonarodzeniową trzeba nabyć w sklepie płyn o nazwie "ciechan". Świętym celny krowom życzę, żeby im ość z karpia nie stanęła w gardle.
 
Back
Do góry