• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak wykonywać czynności służbowe z udziałem geja?

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Albo z udziałem osoby transpłciowej? Jakie dane powinna podać np. do protokołu? Czy te z dowodu osobistego?

Jak zapisać płeć takiej osoby? Pan czy Pani?

Jak wreszcie należy postępować w sferze werbalnej, aby nie zostać później oskarżonym o jakieś antygenderowe poglądy i praktyki?

Konieczność opracowania stosownych wskazówek w tej kwestii przez MF wynika nie tylko z tego, co się dzieje na Placu Zbawiciela w Warszawie. Gdzie najprawdopodobniej 11 listopada powstał nowy kult pod roboczą nazwą tęczoizm.

Kmicic, Tobie odbieram głos w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:
Też mi problem ...

W takim protokole, można fakultatywnie podać iloraz inteligencji wypełniającego go funkcjonariusza.
 
Gej to mężczyzna, więc z płcią funkcjonariusz nie powinien mieć problemów :) Co do osób transpłciowych - często są w trakcie procesu i niekoniecznie muszą mieć już zmienione dokumenty, więc wystarczy zwracać się do nich tak jak dana osoba tego chce (i jak się czuje). Pytanie nie jest głupie, wrażliwość w tych sprawach jest wśród naszych funkcjonariuszy potrzebna.
 
No, z gejem raczej nie problem, w przypadku osoby transpłciowej faktycznie warto zachować ostrożność. Najlepiej będzie chyba po prostu zapytać, ewentualnie wyłapać z kontekstu w jakiej formie się zwraca.
 
Tylko teraz medycyna tak poszła do przodu, że niektórych nie da się rozpoznać na pierwszy rzut oka. Jak w dowodzie facet to piszesz facet jak kobieta to kobieta bez znaczenia jak wygląda
 
Back
Do góry