• 07-02-2017

  Article Preview

  Komisja Finansów Publicznych
  Komisja Infrastruktury
  sala kolumnowa im. Kazimierza Pużaka (bud. C-D)

  Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (druk nr 1244)
  - uzasadnia Minister Rozwoju i Finansów.

  Od 15:53 minuty

  ...
  Article Preview

  Uszczelnienie systemu podatkowego miało dać 52 mld zł rocznie do budżetu państwa - przekonywało PiS w kampanii wyborczej. Po pierwszym roku rządów widać, że jest to o wiele trudniejsze zadanie, niż zakładano. Wpływy z VAT zamiast rosnąć, bardzo rozczarowują. Dodatkowo zaczęły rodzić się pytania o to, jak Ministerstwo Finansów nimi zarządza.
  Jeszcze w listopadzie zeszłego ...
  Article Preview

  Rząd chwali się większą ściągalnością VAT-u w 2016 r., dzięki której chce finansować programy socjalne. Tymczasem obliczenia ekonomistów z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych pokazują, że pieniędzy zebrano mniej niż rok wcześniej. To kolejna już podatkowa porażka rządu PiS. W 2016 r. przegrał w tej sprawie wszystko, co było do przegrania.
  Uzdrowienie systemu podatkowego ...
  Article Preview

  Od klientów oczekują "€žwiedzy"€, sami wykazują się jednak prawdziwym sprytem. Pieniądze hazardzistów lecą, choć niby nikt tu niczego nie wie...
  Wrzuć pier... gotówkę do tej maszyny! - słychać zachrypnięty głos. Tymi słowami (po angielsku) zachęca do rozgrywki elektroniczny bandyta w grze Gangster World. Gra toczy się w obskurnym kiosku, w którym przedtem przez lata ...
  Article Preview

  1 marca rusza KAS, czyli Krajowa Administracja Skarbowa będącą połączeniem urzędów kontroli skarbowej, służby celnej i administracji podatkowej. Dyrektor nowej jednostki w Opolu i główni pracownicy mają zostać wyznaczeni... na dzień przed rozpoczęciem jej działalności.
  Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej to reforma dotychczasowych struktur administracji podatkowej, ...
...
vBDreams