• POMÓŻMY AGNIESZCE

  PROSIMY O POMOC, ZBIÓRKA WCIĄŻ TRWA, POTRZEBNE SĄ WIĘKSZE ŚRODKI. DZIĘKUJEMY Z SERCA WSZYSTKIM DOTYCHCZASOWYM DARCZYŃCOM.

  Koleżanki i Koledzy


  Kilka dni temu dowiedziałem się o dramatycznej sytuacji Agnieszki Jankowskiej z II US w Opolu, związanej z nagłą i niespodziewaną chorobą jej męża Krzysztofa (42 l.). W listopadzie ubiegłego roku stwierdzono u niego raka jelita grubego z przerzutami na wątrobę. W tej chwili jest ona zajęta w 95% i jedynym ratunkiem jest operacja przeszczepu części wątroby od innego dawcy. W międzyczasie wdarła się do krwi infekcja bakteryjna – sepsa, z której Krzysztof został szczęśliwie wyleczony
  w WCM-ie.


  Rodzina Agnieszki znalazła w Londynie szpital, który podjąłby się tego leczenia. W obecnej chwili potrzebne są niezbędne środki finansowe w kwocie 20 tys. euro na zorganizowanie specjalistycznego przelotu do Anglii i z powrotem, wraz z lekarzem. Koszty leczenia poniesie (pod zastaw mieszkania) bliska kuzynka Agnieszki.
  Zebranie tak dużej kwoty jest ponad siły dla całej rodziny, tym bardziej, że na jej utrzymaniu jest troje dzieci w wieku 10, 15 i 18 lat. Zebrane do tej pory środki w postaci zapomogi z Funduszu Świadczeń Socjalnych, pożyczki z tegoż funduszu, wsparcia naszego związku i innych życzliwych osób, stanowi kilkanaście procent ww. kwoty.
  Pragnę mocno poruszyć wasze serca, abyśmy w chwilach trudnych, krytycznych
  i niespodziewanych, stanowili dla siebie niezawodne wsparcie. Pamiętajmy, że tak trudne doświadczenie, które nagle spadło na Agnieszkę i jej bliskich, może spotkać każdego z nas, dzisiaj czy jutro. Świat staje wtedy na głowie i wierzcie mi, że nie damy sobie z tym rady sami. Dlatego tak mocno Was wszystkich mobilizuję i proszę o jakąkolwiek pomoc.

  Wszelkie Wasze datki finansowe, proszę przelewać na założoną przez naszego przewodniczącego Sławomira Siwego Fundację św. Mateusza, która działa od czterech lat i skierowana jest na pomoc w trudnych sytuacjach życiowych pracowników i funkcjonariuszy KAS. Za jej pośrednictwem udało nam się pomóc naszym kolegom – funkcjonariuszom, ciężko rannym w zamachu terrorystycznym w Brukseli.

  Proszę uczyńcie to jak najszybciej (najlepiej w tym tygodniu), aby można było przystąpić do organizacji transportu lotniczego. O efektach naszej pomocy niezwłocznie Was wszystkich poinformuję.

  Konto do wpłat:
  85 1750 0012 0000 0000 2328 8467 ( w tytule wpłaty "€ždla Agnieszki Jankowskiej"€)
  Ze swej strony serdecznie i gorąco Wam dziękuję.
  Przewodniczący ZOI ZZ Celnicy PL IAS w Opolu
  Robert Schneider
...
vBDreams