• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SzNP

j.23

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
1 378
Punkty reakcji
156
koleżanki i koledzy czy w IC Przemysl są wypłacane delegacje na stałych nadzorach, oczywiście celnikom bo wiem ze cywilni pracownicy maja pełne delegacje tzn.diety. Może ktos ma informacje czy były u nas jakieś kontrole z PIPy i czym się zakończyły? Czy sa prowadzone jakieś działania ze strony ZZ w tym temacie? I to tyle .Pozdrawiam 8)
 
PIP

na tyle co mi wiadomo to była niedawno kontrola z PIPu i płaciliśmy mandat za durni ze sznp za przeproszeniem bo nie rozliczali wypracowanych nadgodzin w określonych okresach kwartalnych tzn. nie brali wolnego ... a wielka pani kiero zaproponawała aby cały uc się zrzucił poza tym o innych nieprawidłowościach nie słyszałem.
 
a wypłacają wam delegacje lub zwroty kosztów podróży? U nas tylko na stałych nadzorach tylko cywilni pracownicy dostają zwrot za PKS i dietę plus 4,40 z ryczałt, jak ktos jedzie w teren prywatnym samochodem to jeden z grupy dostaje zwrot za przejechane kilometry. Pewnie PIPa nie miała tego w zakresie kontroli albo nie znalazła podstaw prawnych do kontrolowania funkcjonariuszy celnych. Pozdrawiam
 
PiP nie może kontrolować stosunku służby funkcjonariuszy. To już niestety zamknięty temat.
Natomiast delegacje, ryczałt i zwrot kosztów za kilometr powinny być nam wypłacane na identycznych zasadach jak cywilom, zgodnie z delegacją ustawową z ustawy o SC do KP.
 
Co z delegacjami?
Czy Wam płacą ryczałt za dojazdy. Czy także muszą być bilety a może na stałych nadzorach macie ryczałt za używanie swojego samochodu?
Czy za stare delegacje zwarcają (od 1 maja 2004 do decyzji ze stycznia 2006) ?
 
nowa decyzja ale dalej po staremu

jak w temacie, nadal do delegacji musi być zał. bilet nie na biletu nie ma zwrotu za przejazd -tylko dieta.
 
Sznp

Mam pytanie do SSNP .
  • Czy wypłacili wam zaległe delegacje? Za okres od 1 maja 2004 do 12 lutego 2006?
  • Czy teraz za dojazdy do SSNP zwracają koszty bez przedłożenia biletów?
W UC Krosno jeszcze tego nie zrobili. W IC Kraków zapłacili stare delegacje.
Co w takim razie zrobić? Pozwać się do sądu z powództwa cywilnego naczelnika UC?

 
Podwyżki w IC Przemyśl

Czy wiadomo coś nt sposobu dzielenia kasy na podwyżki w IC Przemyśl?
 
Mam pytanie do SSNP .

  • Czy wypłacili wam zaległe delegacje? Za okres od 1 maja 2004 do 12 lutego 2006?
  • Czy teraz za dojazdy do SSNP zwracają koszty bez przedłożenia biletów?
W UC Krosno jeszcze tego nie zrobili. W IC Kraków zapłacili stare delegacje.
Co w takim razie zrobić? Pozwać się do sądu z powództwa cywilnego naczelnika UC?
odpowiedz na pytanie 1 - nie
odpowiedz na pytanie 2 - nie
odpowiedz na pytanie 3 - najpierw należy wystąpić do Dyrektora Ic o wypłatę zaległych świadczeń ( nalezy pamiętać o 3-letnim okresie po którym roszczenia sie przedawiniaj czyli w twoim przypadku świadczenia za okres od 1.05.2004 do 27.03.2005 juz przepadły)
 
Mam pytanie do SSNP .

  • Czy wypłacili wam zaległe delegacje? Za okres od 1 maja 2004 do 12 lutego 2006?
  • Czy teraz za dojazdy do SSNP zwracają koszty bez przedłożenia biletów?
W UC Krosno jeszcze tego nie zrobili. W IC Kraków zapłacili stare delegacje.
Co w takim razie zrobić? Pozwać się do sądu z powództwa cywilnego naczelnika UC?

W Krakowie zapłacili już dawno, ale po inspekcji PIP-u.inspektor PIP wyczyścił dosyć dokładnie ,, flaczki ,, poprzedniemu kierownoctwu. Obecnie płacą diety, ryczałt za korzystanie z kom. lokalnej, -bez przedstawionego biletu - nie wracają kosztów przejazdu. Co niektórzy - gł, cywile- maja podpisane umowy na samochody prywatne-........za 35 gr za km ! ! ! i do tego masz jeszcze wozić swoim samochodem inne osoby ze swojej zmiany ! Funkcjonariusze mieli swoje wnioski opiniowane negatywnie- przez cywilne kierownictwo !Kogoś po prostu po.....bało ! Czy ktoś widział paliwo w tej cenie ? chyba tylko ze składu podatkowego - w zawieszonej na zawsze akcyzie !
 
PiP nie może kontrolować stosunku służby funkcjonariuszy. To już niestety zamknięty temat.
Natomiast delegacje, ryczałt i zwrot kosztów za kilometr powinny być nam wypłacane na identycznych zasadach jak cywilom, zgodnie z delegacją ustawową z ustawy o SC do KP.



czy jesteś do końca pewny ? w Krakowie skontrolowali i wypruli flaczki !
 
Back
Do góry