• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekompensata - Odprawy dla zwalnianych celników

I

idol

Gość
Szanowni Koledzy!!!
Należy dać sobie spokój z wszelkimi akcjami protestacyjnymi i bezproduktywną gatką o przyszłości służby celnej.Zmiany są nieuchronne i nikt nie będzie płacił za gotowość do pracy.Istotnie ,każda administracja potrafi się samodzielnie napędzać bez udziału petentów, ale przecież nie oto chodzi.Może warto się zastanowić nad odprawami dla funkcjonariuszy ,tak jak to uczynił Balcerowicz z Górnikami.Czy kwota 50000pln za odejscie ze służby celnej jest dla ciebie satyswakcjonująca.
Co o tym sądzicie?
 
Dla mnie i wielu kolegów to z całą pewnością kwota w pełni satysfakcjonująca. Albo wprowadzenie niepełnych emerytur po 10 latach służby tak jak dla celników w Czechach
 
:D I znów pamięta się tylko o "mundurowych" resztę "pracowników" cła można oczywiście olać.
Przerobiłem ten temat ze związkami.
Dla mnie satysfakcjonujące jest 0 ............. więcej. :evil:
 
odprawa

chyba we łbach się wam powywracało, jakie odprawy, czy zwalniania ludzie z zakładów dostają odprawy. Wy złodzieje tylko o kasie. jeszcze wam mało?
 
Biorąc pod uwagę sytuację geopolityczną, tj. akcesję do UE oraz to, że wszystkie państwa wstępujące razem z nami w jakichś sposób zadbały o swoich celników, należy bardzo poważnie odnieść się do wspomnianych odpraw, jeżeli oczywiście MF planuje zwolnienia. Powiem wam, że jest to spokojnie do zrealizowania z funduszy UE.
Pamiętajmy, że właśnie z funduszy UE Min. Finansów przygotowało w chwili obecnej programy osłonowe dla zwalnianych. Myślę, że pilnie trzeba im podpowiedzieć, że lepsze byłyby odprawy, naturalnie ponad te które wynikają z ustawy o SC.
Wielu moich znajomych skorzystałoby bez zastanowienia.
Odprawa przysługiwałaby każdemu zwalnianemu, również cywilowi.
Dlaczego bowiem wydaje się wszystkim, że przykładowy były pracownik UKS zatrudniony obecnie w SC w sposób naturalny miałby przejść z automatu zapowiadaną przez PiS weryfikację i zostać wcielonym ponownie do skarbowości. Moim zdaniem to wcale nie jest takie oczywiste. Dlatego nie różnicujmy się na siłę, gdyż wszyscy z natury jesteśmy we wszystkim stworzeni równymi i wszyscy oddychamy jednakowo ustami i nosem - Antyfon.
No chyba, że BUENO nie jest zatrudniony w SC.
Pozdrowienia
 
Jak zwykle okazało się , że cło to mundurowi i moderator przypomniał sobie jeszcze o SC, ale o reszcie pracowników "cła" zapomniał. Skąd ja to znam?
To tak jak i związki pamiętają tylko o większości, gdzie przy okazji mogą coś wywalczyć dla siebie, ale reszta to ......... (wstaw co Ci przychodzi do głowy), co widać już od dawna, a przy ostatnich premiach swój stosunek do nas wyrazili szefowie. :shock:
 
Nie jest tak. Zatrudnieni w Służbie Celnej, to także pracownicy cywilni i pracownicy obsługi. Pisząc na końcu postu cyt:"No chyba, że BUENO nie jest zatrudniony w SC" miałem na myśli osobę całkowicie spoza administracji celnej sensu largo, co notabene wyraziłem expressis verbis w poprzedzających akapitach tego postu. Świadczy o tym zresztą przywołany cytat Antyfona.
 
Back
Do góry