• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

w TVN o celnikach

j.23

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
9 Luty 2006
Posty
1 385
Punkty reakcji
167
dzisiaj w wieczormych faktach na TVN było o celnikach -że mamy juz unię a onidalej tacy drobiazgowi , zaglądaja nawet do filtra powietrza w samochodach na pasie nic do oclenia. za kolejki na granicach odpowiada oczywiście SC wszyscy inni zwłaszcza SG są cacy (ciekawe że o kolejkach na wschodzie wypowiadała sie pani por. z beskidzkiego oddziału SG ). Zli celnicy w każdym widzą potencjalnego przemytnika- lae nikt nie powiedział ze tak bedzie dopuki każdy celnik będzie traktowany jak potencjalny łapówkarz.
 
Zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy (w oczach dziennikarzy) skorumpowanymi clorzami blokującymi granicę. Skoro nie mamy poparcia wśród dziennikarzy to jak mamy coś wywalczyc???? Nawet jeżeli dojdzie do jakiegoś protestu czy pikiety MF-u to i tak będą oni mówić, że nam się z głowie poprzewracało bo "tak dużo zarabiamy i jeszcze nam mało". Skoro nasze własne szefostwo nam nie ufa (nie mam tu na myśli MF-u, tylko niżej) to jak mają na nas przychylnie patrzeć ludzie z zewnatrz.

A do mówienia o Służbie Celnej i pokazywanie Straży Granicznej i na odwrót już się przyzwyczaiłem. Taka własnie jest RZETELNOŚĆ DZIENNIKARSKA albo poprostu ich niewiedza bądź głupota.

Może jakiś dziennikarz to przeczyta i weźmie sobie coś do tej pustej pały.
 
"ciekawe że o kolejkach na wschodzie wypowiadała sie pani por. z beskidzkiego oddziału SG "

Od ładnych paru lat , od 7 lat, nie ma takiego oddziału. Jest śląski oddział SG. Pogratulować dziennikarzom. Z drugiej strony sam byłem świadkiem skargi na "celnika" na granicy z Czechami w 2005 r.! Na pytanie- a skąd pani wie , że to był celnik, padła odpowiedź- No przecież miał mundur z orzełkiem ! :lol:
 
Nie dziw się pismakom. Oni gonią za sensacją w myśl zasady dobra informacja to zła informacja. Taka już ich natura.
Co do przyzwyczajenia - złe przyzwyczajenie. Może warto się odzwyczaić. :wink:
Nie ma co liczyć na to, że społeczny odbiór zawodu celnika zmieni się. Spójrz na policjantów. Oni dla pewnej grupy ludzi zawsze pozostaną glinami, pałami, czy psami. Negatywnego wizerunku nie zmieni się szybko mimo prowadzenia wielkich kampanii medialnych (zastanów się jak często w mediach pracę policjantów i ich samych pokazuje się pozytywnie).
Chcemy być szanowani zacznijmy szanować siebie nawzajem.
 
tak jak było po pikiecie 29.06.2005. Wtedy w pierwszych relacjach telewizyjnych (oglądaliśmy w trakcie drogi powrotnej) podano info, że leśnicy protestują przed MF-em
PS ale właśnie o to z tymi lesnikami chodzi :D
 
A czy przypominasz sobie policyjne "siły" jakie zostały skierowane do zabezpieczania pikiety?
 
Nie zakodowałem sobie jakoś tego faktu(paru wiedziałem). Bardziej podobał mi się Pan z ostatniego piętra z profesjonalną kamerą, którą nie omieszkał Nas wszystkich sfilmować z Naszym dopingiem.
 
Już nie będzie filmował. Jeżeli się nie mylę to sam został później sfilmowany jak w asyście policji i w kajdankach wychodził z pracy.

(Odbierz prywatną wiadomość)
 
Janek napisał: "Nie ma co liczyć na to, że społeczny odbiór zawodu celnika zmieni się. "

Nie liczę na to. Nigdy i nigdzie nikt nie przepada za poborcami podatkowymi. Nie chodzi o to by nas lubiano, lecz by pracodawca, zaczął poważnie nas traktować.
 
PR

Tax, Jajacek, Jan i pozostali ( wielu ). Jesteście idealistami, więc nie postrzegacie wszystkiego co wokół Was. I dlatego mi Was żal. Piszecie o uczciwości, rzetelności itd zawodu dziennikarza i wyciągacie wniosek, że brak tej "rzetelności" powoduje negatywny odbiór przedstawicieli naszego zawodu. To kompletny brak podstawowych zasad dziennikarstwa ( nie tego uczonego na uczelni, źle tego wykonywanego dla konkretnego wydawcy, w określonej formie i w określonych zasadach). Nie rozumiecie zależności "posiadacza" informacji od osobu, która tą wiedzę chce sprzedać. Określenie więc kłamliwie, przez dziennikarza -skorumpowanego pogranicznika jako w dalszej części artykułu -celnika, naraża go jedynie na ewentualne sprostowanie po 2-3 tygodniach, gdzieś w tekście, między wierszami, i tylko wtedy, gdy Redaktor Naczelny nie będzie chodzić po Sądach. Wiele służb to już dawno zrozumiało i tak szkolą swoich podwładnych. Nie wierzę, że w ostatniej sprawie zamknięcia Funkcj SG, gdzie podano, że to celnik, nie mieszał palców PR Straży. Przecież było na przejściu i oni musieli wiedzieć. Tylko nasi PR tego nie wiedzą. Ciekawe kto i dlaczego tak icz w tym MF szkoli??
 
Już nie będzie filmował. Jeżeli się nie mylę to sam został później sfilmowany jak w asyście policji i w kajdankach wychodził z pracy.

Janek pomyliłeś się. W czasie pikiety w czerwcu jeden gośc na dachu kamerował. Inny (taki tłuścioch) z okna na pierwszym lub drugim piętrze - palił papieroska i śmiał sie z nas. I chyba tego tłusciocha wyprowadzali później z Mfu w kajdankach.
 
Hej Kangur. Czy kiedyś nie udzielałeś się na stronie cieszyńskiej? Nie pamiętam, czy to był Kangur, czy Kangurek? Broniłeś zaciekle dyrekcji i komisji alokacyjnych? Uważałeś, że nie było nieprawidłowości?

Tak działają obecni pismacy. Nie możesz nic zrobić. Wszystkie zdania są w trybie pytającym, a smród zostaje.( ale czy to byłeś Ty?)
Uważam, podobnie jak Ty, że Rzecznicy SG mają wtyki, a nasi :lol:
 
Hej Kangur. Czy kiedyś nie udzielałeś się na stronie cieszyńskiej? Nie pamiętam, czy to był Kangur, czy Kangurek? Broniłeś zaciekle dyrekcji i komisji alokacyjnych? Uważałeś, że nie było nieprawidłowości?

Co ty pieprzysz?
 
o to, co ja pieprzę pyta się zainteresowany Kangur (człek logujący się, ale nie zawsze) czy niezorientowany w temacie Gość-Ktość.
Na forum cieszyńskim wypowiadał się kiedyś Kangur, ale czy to ten sam, wie tylko ON. Z tego co widzę, Kangur wypowiada się głównie na forum katowickim, więc kto wie?


A może, z nadmiaru kasu (emeryturka wojskowa/policyjna+niezła - układowa pensyjka) w główce mi się delikatnie poprzewracało. Wiecie jak jest z ta lustracją? Wszystkich strasza lustarcją, a My cały czas mamy się świetnie, bo kto nas będzie lustrował? Nasi?! :lol:
 
Back
Do góry