• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Psy służbowe

jabol

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
2 160
Punkty reakcji
258
Miasto
RP
Niedawno rozmawiałem z moim fumflem, przewodnikiem. Usłyszałem rzeczy, któych nie powinienem usłyszeć (podobno lepiej żyć w nieświadomości).
Psy służbowe, jako środek trwały, po zakończeniu służby podlegają likwidacji, no chyba, że przewodnik je przygarnie (opiekując się nimi przez wiele lat tak z reguły robią).
Czy tak musi być?
Oczywiście przewodnik, który zaopiekuje się nierzadko schorowanym przyjacielem nie dostanie ani złotówki, gdyż środek trwały został (psina) z listy płac IC usunięty. (wedle zasady, dopóki chodzi to SI, pózniej na kiełbasę)

PS Mam sentymen, bo mój stary także był przewodnikiem, ale w mipolicji :lol:
PS II Co o tym sądzicie? Skoro nie możemy dla siebie nic wywalczyć, to może dla naszych (niepotrzebnie)wiernych czworonogów?
 
Jabolku...tak kiedyś będzie. Jak tylko ta służba wytrwa próbę czasu to się tego doczekamy. To są standardy europejskie - światowe. Dużo się zmieniło od 89 roku, a UE dopnie swego prędzej czy później. Dla UE jesteśmy partnerem, szkoda że nie dla RP. Pozdrawiam..optymista.
 
Może to będzie dygresja nie na miejscu, ale tak samo postapiono z wieloma celnikami w czasie alokacji. Skończył się czas przydatności(przed emeryturą), to wyrzucono starych - pozostawiając młodych (swoich) i w obydwu przypadkach chce mi się rzygać :!:
 
Brak zasad to zasada

Niestety w SC generalnie obowiazuje tkzw zasada starego papucia .Jak się zużyjesz to paszła won i to nieraz dosłownie bo jeśli jesteś schorowany to nie ma dla ciebie miejsca ( Bo to zła statystyka dla służby) . Ciekaw jestem czy młodzi tak walą do cła drzwiami i oknami że tak się traktuje starszych pracowników. :oops: Wstydu brak ot co .
A młodzi wolą pracować w Irlandi niż za 1000 pln stać jak mencha w rogu no chyba że tatuś lub mamusia zadbał o indywidualną scieżkę kariery w cle :lol:
 
Podobno ludzie odczuwają większą empatię widząc chore, głodne zwierze niż człowieka. Ale nie MF i mrówa Z. (oni są zaszczepieni przeciwko jakiejkolwiek empatii)
 
Back
Do góry