• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

LIKWIDACJA SC PRZESąDZONA

S

SKARBOWIEC

Gość
Wynagrodzenia w "skarbówce" bez zmian 17:00 08.11.2006
środa

Nie będzie obniżek wynagrodzeń pracowników administracji skarbowej - poinformowała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska na spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych w skarbówce.
Odbyliśmy rozmowy ze związkami zawodowymi w aparacie skarbowym (...) i ustaliliśmy, że nie dopuścimy do obniżki wynagrodzeń pracowników (skarbówki - PAP) - powiedziała wicepremier na konferencji prasowej. Dodała, że w tym sektorze nie będzie też podwyżek płac, "bo oznaczałoby to zaprzeczenie idei taniego państwa".
Jak wyjaśniła wicepremier, związki zawodowe skarbówki obawiały się, że w przyszłym roku budżet zostanie obciążony większymi kosztami odpraw dla pracowników administracji skarbowej, chcących przejść na wcześniejszą emeryturę. 2007 r. będzie ostatnim rokiem, w którym w związku z reformą systemu emerytalnego będzie to możliwe.

Resort nie posiada danych, ile osób zechce skorzystać z tej możliwości w przyszłym roku. Gilowska powiedziała, że nie może się to jednak odbyć "kosztem" pozostałych zatrudnionych w administracji skarbowej. Ewentualnych oszczędności w funduszu płac skarbówki resort chce natomiast poszukiwać w "reformie celno- skarbowej".

Jak powiedział obecny na konferencji przedstawiciel służby celnej Marian Banaś, w połowie grudnia planowana jest konferencja naukowa, dotycząca tej reformy. Po niej zapadnie decyzja, czy służby skarbowe i celne powinny zostać skonsolidowane, czy też powinny działać oddzielnie, jak dotychczas. Gilowska poinformowała, że jest zwolennikiem konsolidacji.

Wicepremier powiedziała także, że nie jest prawdą, jakoby średnie wynagrodzenie w aparacie skarbowym było "niskie". Jak poinformowała, średnie wynagrodzenia w administracji skarbowej w 2005 i 2006 r. według danych Ministerstwa Finansów wynosiło ok. 3,5 tys. zł brutto. Jak dodała wicepremier, to więcej, niż będzie wynosiło przeciętne wynagrodzenie w policji po modernizacji tych służb w 2007 r.
PAP
 
Zyta Gilowska ma rację, ta średnia jest prawdziwa. Trzeba jeszcze tylko wytłumaczyć Pani Premier, że np. u nas w IC i pewnie podobnie w kraju około 70 - 80% załogi ma pensję poniżej 2500 brutto.
Ja osobiście mam tą średnią podaną przez Panią Premier, ale razem żoną nauczycielką.
Pani Premier nie wie też, że wszyscy moi rówieśnicy w Policji i SG, którzy przyjmowali się razem ze mną 10 lat temu zarabiają dzisiaj o kilkaset złotych więcej( i to ten z nich, który zarabia najmniej).

Osobiście jestem załamany wypowiedziami Pani Premier. Nasz Minister mówi, ze nie będzie obniżek wynagrodzeń. Pamiętacie jak przed swoją rozprawą sądową mówiła o 10% obniżce uposażeń. I dzisiaj to ma być łaska, że nie będzie obniżek. Na zasadzie cieszcie się , że wam nie zabierzemy, waloryzacji nie będzie a o realnym wzroście wynagrodzeń to nawet nie macie co marzyć. Jestem zszokowany, w jakim świecie oni wszyscy żyją, o czym oni właściwie mówią na tych konferencjach.
 
tylko jaki mundurowy (może nasz lub kolejarz, ochroniarz, kierowca tramwaju). Prawdziwi mundurowi to: Policja, SG, Wojsko i nie płacą składek ZUS - tak się składa :cry: Są w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym. Poczytaj, może sam nie wiesz, że nie płacisz tych składek. :D
 
Odnośnie tej średniej, to jak do całości się weźmie pracowników MF , to dziwię się że średnia jest tak mała. Jakoś znając wielu ludzi ze stażem 10 i więcej lat to ciężko dojść do tego wyniku. Gratulacje za tak dobre wyliczenia, a co za tym idzie wprowadzenie opini publicznej w osłupienie. Bo jak to, urzędnicy zarabiają po 3500 zł i oni sie domagają jeszcze czegoś więcej. Nikt nie lubi płacić podatków, a drażnienie opinii publicznej, żeby jeszcze bardziej społeczeństwo miało negatywny stosunek do urzędnika, to chyba przesada, bo to że Kierownictwo aparatu skarbowego nie szanuje swoich pracowników to już wiadomo od dawna. Szkoda że jakoś nikt nie zrobił żadnej statystyki - jaki procent pracowników w skali aparatu finansowego zarabia do 3500zł , a ilu powyżej. Wtedy uzyskalibyśmy niezły wynik.
 
to jest srednia z aparatu skarbowego a nie zolli (nasza to podobno-tak podała niedawno jakaś gazeta - 2500, brutto oczywiście) Kiedyś podano, że zarabiamy średnio 4000 brutto, ale było to po to, aby zdyskredytować nasze żądania.
 
slawomir.siwy napisał:
Jestem zszokowany, w jakim świecie oni wszyscy żyją, o czym oni właściwie mówią na tych konferencjach.
Coś mi się wydaje, że Pani Premier rozmawiała z ludźmi, którzy mają raczej powyżej tej średniej.
Przyszły rok wygląda więc, przy zapowiadanych podwyżkach (prąd, paliwo, gaz) nieciekawie. Wzrosną koszty utrzymania a zwłaszcza koszty dojazdu do pracy. :evil:
 
Masz rację. Z Naszej strony ma spotkaniu w MF-ie wszyscy byli powyżej średniej, a z ich strony potrójnie. [/b]
 
Z doniesień medialnych wynika, że Premier Zyta Gilowska potwierdza po raz kolejny, że jest zwolenniczką konsolidacji SC ze skarbówką, Min. Banaś mówi, że ogłosi to po jakiejś konferencji naukowej, która odbędzie się w połowie grudnia. Mówił o tym już wcześniej Premier Kaczyński.
Wnioskując z powyższego sprawa istotnie przesądzona.

Zwracam sie do członków RF. Zastanówmy się błagam raz jeszcze, gdzie prowadzą nas nasze ustalenia podjęte na ostatniej Radzie w Miedzeszynie, czy one mają w świetle powyższego jakikolwiek sens.
 
Ta konferencjca naukowa bedzie tylko po to, aby NAUKOWCY (ZYTA I sp. z o.o.) wraz z kilkoma prof. wytłumaczyli mediom po co, dlaczego i jak udało sie to zrobić bezkosztowo (połączenie z częściową eliminacją, zwaną weryfikacją)? i zaskoczą wszystkich, że 24 godziny po przedstawieniu naukowych rozważań zostanie to wprowadzone w życie :cry:
 
Min. Fin. gra na czas. Wspomnicie moje słowa.

Dlatego urządza nam przedstawienie z naukowcami.
Następne spotkanie początkiem roku. A dlaczego nie za tydzień, czy miesiąc?

Jeszcze nie słyszałem o tym, żeby koła naukowe debatowały nad tym co zamierza zrobić rząd. Raczej to rząd debatował nad tym co ma stać się z naukowcami (stąd większe wydatki w budżecie na IPN niż na KBN (co za kraj). A co do podatków i cła to wystarczy rozejrzeć się po Wspólnej Europie i popatrzeć w jaki sposób sąsiedzi radzą sobie z cłem i podatkami.
Zaczyna się więc chocholi taniec i gra na zwłokę.
DLACZEGO SIEDZIMY Z ZAŁOŻONYMI RĘKAMI.
Sławku miałeś plan. I co??

Ja_n_ek zapraszam na PW. Sławomir Siwy
 
Janek, niestety ale masz rację.
Gra się na czas, bowiem 12 listopada sa wybory. Wypuszcza się przecieki, że nie dojdzie w najblizszym czasie do połaczenia obu administracji (skarbowej i celnej), byle tylko uspokoić nastroje. Lecz po 12 listopada zapadną decyzje, a po 01 stycznia 2007 zaczną być realizowane.
Jedyne czym się pocieszam to swobodniejszy rynek pracy, jesli nie w tym kraju to w innym we Wspólnocie.
 
Konsolidacja = [/b]WERYFIKACJA i na bruk jednostki niewygodne z przewodnim hasłem braci ,,tanie państwo, spieprzaj dziadu" .
Konsolidcja w działaniach ze zz skarbowców, srać na KW Federacji.
 
Czyje nastroje MinFin miałby uspokajać odsuwając w czasie rzekome reformy? 15 tysięcznej grupki nielubianych przez społeczeństwo urzędasów? "Nie wydaje mnie się". Spodziewałbym się raczej społecznego poparcia i poklasku dla jakiegokolwiek ruchu władzy zmierzającego do redukcji aparatu i usprawnienia jego działania. Oni są jednak tak zajęci innymi tematami, że na takie bzdury nie mają czasu, albo zwyczajnie nie potrafią. Ze wskazaniem na to drugie. Ładnie się perorowało z ław sejmowej opozycji. Teraz trzeba sie liczyć z konsekwencjami działań, a pomysłów i wyobraźni najwyraźniej nie staje.
 
A gdzie jest ta pikieta, ktora miała się odbyć przed wyborami samorządowymi? Mieliśmy pójść na Warszawę i pokazać jak jest naprawde w tej naszej SC. Znów widze ze mamy czcze gadanie i wodolejstwo. Jak sami nie zawalczymy to nikt nam nic nie da......
 
Nieźle kombinują. Zwołali na 12 i 13 grudnia konferencję "naukowców" (pewnie z KUL-U), którzy mają uzasadnić fakt łączenia cła ze skarbowcami. Przypomina mi to żywcem styl działania komunistów, którzy mawiali dajcie człowieka a paragraf zawsze się znajdzie. Co za obłuda. Już teraz obiecują skarbowcom ewentualny wzrost środków na uposażenia po reformie cła. Ten sposób działania poprzez rozbicie i zaantagonizowanie też już gdzieś kiedyś obserwowano. Biada nam powiadam wam biada
 
No to do dzieła trzeba pomóc naukowcom pokroju prof KULu który napisał o prawnych aspektach powołania szefa sc ,proponuję powołanie GUSiCu z siedzibą we Włoszczowej , na dyrektorów izb skarbowo celnych i naczelników uc i us osoby które przepadną w wyborach samorządowych zolom propozycja nie do odrzucenia czyli przejście na cywili wg nowej siatki płac /czytaj najniższej inaczej na bruk,cywili ze snp na bruk bo generują koszta , zadania cła na granicy unijnej przejmują funkcjonariusze sg = ściana wschodnia na bruk no i najważniejsze tym sposobem weryfikujemy kadry skarbówki i cła czyli...... odpowiedzcie sobie sami.
 
to podobno jest forum forum ogólnopolskie...odwiedzane przez szefowstwo...jak ktoś czyta te wasze brednie to nie jest dziwne że zastanawia się ...rozwalić? nie rozwalić. Można pisać śmiesznie ale z głową a nie jakieś schizofreniczne p......ły.
 
poważny locku skoro ci nie odpowiada to forum to trudno ale zawsze możesz podać na poważnie jak widzisz reformę skarbowo celną , jak winna wyglądać struktura ,jaka pragmatyka, co z tymi co się nike załapią a gwarantuję ci że podejmiemy rzeczową dyskusję.Pozdro śmieszek.
 
Back
Do góry