• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czemu starsza ekipa doprowadzila do takiego syfu w SC??

M

młody w cle

Gość
Jestem tu pierwszy raz i nie moge patrzeć na to co się dzieje w Sc. Jednym słowem hlew jak w folwarku zwierzecym. O każdy ochłap miesa sie bija od góry po dół zaczynajac. Donosicielstwo straszne tchurzostwo, ludzie na siebie gadają paskudne rzeczy i na 2 dzień sa niby przyjacółmi, kliki rodzinne siedza jak zawsze u koryta nominacje awanse za zasrane 30zł, żyrują chyba na ustawie ze moga ludzi szantażować ochłapem ok 1200 zł + dodatki i inne.
Jest to naprawde niezmiernie ochańbiające całą Polskę.
W myślach Polaków zoller ma dobrze choć opinie od czasów Pisma świętego ma zła ale maja go za człowieka. Natomiast całe naczelnictwo nie mówiąc o kierownictwie i dyrektorstwie to po prostu ... nie obraźajac ludzi co miedzy nimi są i sa ok.
Oskarżany jest PiS za taką sytuacje ale ustawę o słuzbie celnej podpisał Kwasniewski a nie Kaczor, w ustawie jest że szefem może byc osoba z poza służby np że skarbówki co zna sie na podatkach i ma ok 5 letniego doświadczenia itp. Żenujące jest brak zwrotu kasy za słuzbę poza miastem np na sladzie no i k... alokacje tego Banasia. Nie moge pojąc jak szefostwo mogło sie na to pogodzić bez żadnej awantury przeciż to są ich ludzie.
Wejście do EU na zawsze zetrze granice w dużej mierze i będzie podobnie jak w Czechach wiec na poprawę ekonomiczną nie mają co liczyć ludzie z zachodu tak mi sie wydaje że ciąz alokacji dalej nastapi po wejściu Polski do traktatu z Schengen. Raczej myslę że to będa masowe zwolnienia niz alokacje ale wszystko mozliwe. SNP będzie istniał wiec jesli mozliwe do skarbówki się przenoście bo i tak w SC nie dostaniecie wiecej kasy choć to tez jest niepewne bo Polska podpisala do 2008 roku specjalne zobowiazania co do akcyzy.
Jesli chodzi o straj generalny w SC to taka opcja jest możliwa nie patrzcie na ustawę że zaszkodzicie stabilizacji finansowej Państwa a kto Waszą stabilizację zapewni??? Dyrektor ?? Naczelnik??? Kierownik??
Dostaniecie kwitek z przeniesieniem albo ze zwolnieniem i papa.
Służba celna bedzie mocniejsza z nowym pokoleniem. To nie znaczy że starszych wiarusów się zostawi na pastwe losu. Czas bije może jeszcze sie da coś zrobic. Za krótko służe żeby cios powiedziec ale biezcie sie młodzi w garść o nie dajcie sobie dmuchać każda z jakich jest mozliwa opcji walczcie o swoje prawa da się tych betonów powalić.
Pozdrawiam całą Służbę Celna wezcie refleksje
 
Młody w Cle - posłuchaj uważnie, bo nie będę powtarzać!

Z formy i treści posta wnioskuję, żeś w Cle od całkiem niedawna. Czyżby pierwsze efekty amnestii maturalnej Min. Giertycha? Bez wsparcia członka rodziny we władzach partii ludzi dobrze opalonych, tych z kolorowymi krawatami też się nie obeszło? Inaczej nigdy nie zasiliłbyś szeregów funkcjonariuszy i pracowników tego hlewa szantażowanego ochłapami i steroryzowanego k... alokacjami tego Banasia. Twoja wnikliwa analiza sytuacji w Cle musi być wynikiem wczorajszych, traumatycznych przeżyć w najtańszym barze piwnym o niewyszukanej klienteli. Czego ci koledzy menele do piwa dolali? A może doprawiłeś "Jagodzianką na kościach"? Bież Młody w Cle doopę w garść i zniknij z tego forum! Dla dobra Służby :D

Wnioskuję o uznanie tego posta za naprawdę niezmiernie ochańbiającego wszystkich uczestników Forum Służby Celnej, a w konsekwencji usunięcie całego topicu.
 
Pomijając brak wiedzy, rynsztokowy język to brak zasad ortografii już nie przystoi młody celniku.Jak słusznie zauważyłeś to prezydent Kwaśniewski podpisał ustawę którą uchwalił sejm a przy której to majstowały celnicze zz.To nie obecny szef sc alokował a poprzednik przy udziale federacji zz i lokalnych zz.Obecny szef natomiast zmienia wszystkich których może ma miernych ale wiernych gotowych wykonać każde polecenie.Pozdrawiam.
 
Polemika z młodym

:lol: młody kolego prowokatorze alokacje to dzieło Mr Kwaśniaka w wykonaniu Mr Jasiuna i Dyrektorów IC . W tej chwili realizuje to specjalny zespół ds etatyzacji (proszę się przyjrzeć uważnie kto jest w składzie).To co się dzieje to stara historia z nowym szyldem.Nic nie jest takie jakie się wydaje. :lol: SC. to kilka poletek kilku osób .Ale jak zawsze należy być wstrzemięźliwy w osądzie kto wróg a kto przyjaciel. A ty jako młody nie powinieneś pisać o sprawach o których jak widzisz nic nie wiesz .Twój bluzg potwierdza diagnozę o ewidentnych brakach intelektualnych. :lol:
 
Młody w cle prawdopodobnie źle trafił, tzn. jest w takim miejscu(urzędzie/oddziale a może tylko referacie, gdzie będąc pomijanym w wyróżnieniach i awansach nabrał biedaczek takiego przekonania.
Generalizowanie tego na całą Słuzbę Celną jest oczywiście bardzo dużym nadużyciem. Prawdopodobnie nawet w jego komórce organizacyjnej jest innaczej niż pisze.
Młody w cle, rozglądnij się proszę dookoła. Z całą pewnością w ogromnej większości jesteś otoczony prawymi, porządnymi, kulturalnymi i uśmiechniętymi ludźmi, którzy jeżeli tylko o cokolwiek ich poprosisz to ci pomogą. I przyjmij do wiadomości, że Służba Celna składa się z takich właśnie ludzi. Są także na szczęście coraz bardziej incydentalne wyjątki, bo niestety jak wszędzie, w każdej grupie zawodowej, nawet wśród duchownych znajdziesz tzw. czarne owce.
 
Hmm..dajcie spokój Młodemu w cle..mimo błędów ort. i mieszania faktów, chłopak przedstawia to co czuje i tak jak Wy Wielcy Doświadczeniem Fachowością Efektywnością Celnicy ma prawo tutaj się wypowiedzieć. Słusznie zauważa, że w cle panują orwellowskie prawidła, sa równi i równiejsi. Nepotyzm?Republika Kolesiów? - to chyba chleb powszedni cle. Zatrudniani są synowie, córki, bracia, kuzynowie, dzieci posłów, wojewodów, osoby mające rodziny w ABW, pracujące w SB..... I tak można dalej i dalej.. Przykrym jest również to, że wobec powyższych osób (mimo mizernego wykształcenia i doświadczenia) stosuje się wyższy mnożnik kwoty bazowej..
cło od dawna jest zepsute. I jego wizerunku nie poprawi żadna notatka w prasie, że celnik zareagował stanowczym "nie" na próbe wręczenia mu korzyści majątkowej. Na obecny wizerunek celników od bardzo wielu lat pracowało wielu polskich celników obnosząc się swoim majatkiem, wykorzystując swoją funkcje itp... niestety ale takie sa przykre fakty.
Ja szczęsliwie odszedłem z cła..i mam się z tym dobrze.
Czego również i Wam zyczę
 
widzisz młody wszyscy traktują cię jak oszołoma.Tak jest zawsze jak w tej świetlanej służbie ,nawet nieudolnie próbuje się piętnować skostniałe układy i relikty przeszłości.Nikt nie wspomina co można zmienić.Chcą zmieniać tych co artykułują wolę zmian i przypisują im etykietki oszołomów.To,że np.dyrektor np.z Wrocławia był szefem chyba prawie przez 30 lat od czasów Gomułki to im nie przeszkadza.Przeszkadza im to,że ktoś podniósł na niego rękę,że ktoś chce kadencyjności na stanowiskach kierowniczych.To zakłóciłoby im ten dobry stary układ,że naczalstwo swoje kroi, reszta też nie pozostaje w tyle.
 
JuzNIeCelnik napisał:
Hmm..dajcie spokój Młodemu w cle..mimo błędów ort. i mieszania faktów, chłopak przedstawia to co czuje i tak jak Wy Wielcy Doświadczeniem Fachowością Efektywnością Celnicy ma prawo tutaj się wypowiedzieć.
To oczywiste. Nikt tego prawa młodemu nie zabiera. Młody ostro zaczął, jak wiadomo akcji towarzyszy reakcja. :wink: Nieprawdą jest że traktuję go jako oszołoma. Po prostu powinien mniej generalizować.
JuzNIeCelnik napisał:
Zatrudniani są synowie, córki, bracia, kuzynowie, dzieci posłów, wojewodów, osoby mające rodziny w ABW, pracujące w SB..... I tak można dalej i dalej.. Przykrym jest również to, że wobec powyższych osób (mimo mizernego wykształcenia i doświadczenia) stosuje się wyższy mnożnik kwoty bazowej..
cło od dawna jest zepsute.
To o czym piszesz jest prawdą. Mnie tez to wq***a. I co!? Oceniając jednak celnicze środowisko naiwnie sądzisz, że w innych grupach zawodowych panuje niczym nie zmącona idylla. Nic bardziej błędnego. Każde środowisko ma swoja specyfikę. Specyfikę cła kształtował i kształtuje i będzie kształtował ustrój naszego państwa. U nas jest folwark, w innych środowiskach wyścig szczurów. Co jest lepsze? Sam oceń, o ile można to w ogóle porównać? Spójrz na ludzi którzy kształtują nasze prawa i prawa, które mamy egzekwować, na ludzi którzy nami rządzą. I co widzisz? Spójrz na lekarzy, którzy nas leczą, popatrz na "fachowców", którzy nam naprawiają samochody. Można tak długo wymieniać i wymieniać. Wszędzie spotkasz ludzie dobrych i złych.

JuzNIeCelnik napisał:
Ja szczęsliwie odszedłem z cła..i mam się z tym dobrze.
Gratuluję.
 
niestety chłopak ma w dużej mierze racje,polskie cło to w większości układziki rodzinno-towarzyskie,kolesie z dawnych służb,donosiciele i "stara kość"-która oprócz wspominania że kiedyś to było inaczej nic innego nie potrafi,młodzi ludzie nie maja szans nic osiągnąć jeżeli nie maja "garba", i opowiadanie że jest inaczej to czysta hipokryzja! przełożeni są coraz gorsi z roku na rok liczą się tylko defilady, parady a nie ludzie ci którzy pracują na oddziałach i robią najgorszą robotą często w strasznych warunkach,bez motywacji ponizani i zastraszeni bo ta praca w tym cholernym kraju "kaczogrodzie" to jedyna szansa żeby utrzymać rodzinę,więc zastanówcie się nad tym co piszecie bando " mędrców" pozdrawiam
 
Jakoś nie bardzo wierzę w autentyzm wypowiedzi młodego w cle. Całość ma chyba charakter lekkiej prowokacji, tylko czemu to ma służyć. Rozpoznaniu nastrojów? Przecież gołym okiem widać, że są chu.... Mijają kolejne magiczne daty, a tu nic. Pan B. już rok trudzi się nad ... no właśnie, nad czym, czy ktos pamięta o co chodziało. Chyba o jakieś reformy, zmiany. I co - góra urodziła mysz ?- nawet tego nie. Krew tylko zalewa jak obserwuje się "kopanie" uczciwych ludzi i windowanie na stanowiska szumowin. Czy ten człowiek postradał zmysły, czy ktoś mu tak świetnie doradza? Rozumiem, przyszedł z zewnątrz, mógł nie znać przegniłego środowiska. No ale przecież co za problem pozbierać informacje na dowolny temat. Wystarczy zapodać dobry tekst na forum i jazda, ludzie wywalą całą prawdę, wywleką wszystkie grzechy. Chyba, że ten człowiek stosuje inne kryteria - a na ch.. nam uczciwi fachowcy, stawiamy na wiernych, biernych, miernych, ale z konkretnego polecenia. Znając skłonnosci Pana, chodziło o kręgi ... Amen. Nic więcej na ten temat nie napiszę. Na koniec tylko krótka prośba do Głównego Utrwalacza Układów w Administracji Celnej (GUUWAC) - opamietaj się, zobacz coś zrobił i odejdź.
 
przepraszam jesli kogos urazilem

ja jestem i bylem spoza mam nadzieje ze mnie zrozumiecie, za zle spowa przepraszam i mam nadzieje ze bedzie lepiej
Marcin
 
pozdrowionka

jesze raz sorki nie chcialem nikogo prowaokowac tylko napisalem co mnie boli i mysle ze was tez. Jutro mam slub i z tego sie ciesze myle ze sie zwolnie nie bawem. Juz wiecej nie bede nic pisal ani jak mowicie prowokowal. Sami musicie o swoje walczyc. Ja nie mam nic do gadania w sluzbie jestem tam nikim. Powodzenia rzycze wole normale i szczesliwe zycie. Pozdrawiam z calego serca tez alokantów i ich sytuacje rozumie szkoda ze nie ma takiego prawa zeby wam pomoglo:) Sczególnie ludzi z Rzepina pozdrawiam i z innych miejsc gdzie spotkala ludzi alokacja. Za wszystko co zlego powiedzialem to przepraszam Marcin. Niech żyje Polska!!!!
 
Tak pozatym nie jestem z ludzi co prowokuja ani zle zycza. Sam na wlasne oczy poznalem clo i dziekuje. Jestem solidarny z ludzmi co choc torche mnie rozumieja. Marcin
 
do czlowieka Pana czlowieka

Nikt nie chcial zaprowokowac ani kogos urazic:) Jestem innym czlowiekiem i nie mysl o mnie zle to zadna prowokacja sam to napisale do tego czo czulem i czuje. To były i sa moje słowa i przemyslenia ale szczere. Jesli chodzi o służbę to jak pisalem na poczatku musice sie w garsc wziasc i na calego bo się pogorszy. Najbardziej ciaży ustawa ale pamietajcie ze nie mozna sie pohanbic i poddac. Jestem z Wami MArcin alokawany pozdrawiam wszystkich
 
do Pana slawomir.siwy

Prawde napisales czlowieku Sławomirze Siwy że sa ludzie chetni do pomocy i serdeczni ale tacy wlasnie są mieleni i niszczeni nie wiem i nie moge zrozumiec. Szybko ich przenosza tam gdzie nikt nie chce isc:) Nie wszyscy tacy zli to prawda. Panie Slawku ja ide spac bo rano mam slub podaj maila na którego moge napisac. Pozdrawiam Marcin
 
Szczęsc Boze Młodej Parze

Informacja o slubie nazajutrz wytłumaczyła to, co w zasadzie podejrzewałam. Wypiło sie troszke :D
Chcę Ci życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia. I mam tu na myśli zarówno droge we Dwoje jak i Twoje plany zmienienia pracy.
Dobrze robisz. Podziwiam za odwagę!
Mam nadzieje, że uda Ci sie znalezc miejsce dla Ciebie, w pracy gdzie będziesz sie dobrze czuł i godziwie zarabiał.
Odezwij sie kiedyś,( ale nie pij przedtem) kiedy uda Ci sie zmienić w zyciu to, co wprawiło Cie w takie przygnebienie i poczucie frustracji.
Jeszcze raz zyczę szczescia, miłosci i cierpliwości i... popracuj nad ortografia bo nie jest dobrze.
Pozdrawiam
Nie-alokantka-spoza-układów
 
wszyscy w Służbie Celnej pracuja "po rodzienie,albo znajomosciach". nie sadze ze ktos kto nie ma znajomosci albo nie zaplacil za zalatwienie pracy tam parcuje. bynajmniej tak sie mowi w srodowisku. z tego co wiem to nawet byli przemytnicy sa celnikami. i jaka tu sprawiedliwosc
 
nawet nie masz pojęcia Gościu jak bardzo się mylisz ... ale nie podejmę dyskusji z Tobą bo i tak wiesz wszystko z całą pewnością najlepiej, a zatem żadne argumenty nie będą Ciebie w stanie przekonać
Pzdr
 
Anonymous napisał:
nie sadze ze ktos kto nie ma znajomosci albo nie zaplacil za zalatwienie pracy tam parcuje. bynajmniej tak sie mowi w srodowisku
NIE generalizuj. To tak jakbyś powiedział, że wszyscy księża pracowali dla SB.
Cóż, człowiek wolny i świadomy wybiera sobie środowisko. Widać jesteś niewolnikiem, albo godzisz się na taki układ (jak inni w twoim środowisku).
 
Back
Do góry