• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

nowosci z Medyki

Dox

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
85
Punkty reakcji
0
...podobno nie ma kasy a tu tyle milionów poszło w błoto

Terminal kosztował 13 milionów złotych. Po dwóch miesiącach nadaje się do remontu
30.08.2010.
198.jpg
Choć budynek terminala odpraw pieszych prezentuje się nader imponująco, okazało się, ze cale nie jest aż tak funkcjonalny i przyjazny dla ludzi, jakim być powinien

MEDYKA. Niedawno otwarty terminal w Medyce już nadaje się do przeróbki! - Takiego dziadostwa to jeszcze nie widziałem - opowiada młody człowiek, często korzystający z pieszego terminalu na przejściu w Medyce. - Tak niby ta Europa wygląda? To jakaś kpina! - złości się podróżny.


- Czy to słońce praży, czy deszcz na łeb leci, stój człowieku, a zadaszenia żadnego nie ma. Dziękujemy pięknie, za takie modernizacje - denerwuje się kobieta w średnim wieku. Ludzie się skarżą, bo terminal, który miał być błogosławieństwem dla podróżnych i dla funkcjonariuszy służb granicznych okazał się bublem. - Cieszyliśmy się, że będzie lepiej, ale wcale nie jest - mówią strażnicy i celnicy z przejścia.
A miało być tak pięknie
Nowy budynek i cała reszta kosztowały, bagatela, 13 mln złotych. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z Funduszu Granic Zewnętrznych UE i budżetu wojewody podkarpackiego. Nowy terminal powstał szybko, spieszono się z nim, by przetestować go przed EURO 2012. Miał bowiem być ogromnym ułatwieniem dla podróżujących - Dlaczego te "kołowrotki" przy podejściu są niebezpieczne? - pytają ludzie - Tam się to ciągle psuje, coś urywa, jednemu mężczyźnie spodnie rozdarło - opowiadają - Drugi miał mniej szczęścia, zranił go w rękę - relacjonują.
Wojewoda: - To pomówienia
- A ja słyszałem, że to firma zięcia wojewody tak sfuszerowała ten terminal - mówi starszy mężczyzna - Że dał rodzinie zarobić, to nie dziwi, ale dlaczego taki szmelc zrobili? - dopytuje. Wojewoda podkarpacki, Mirosław Karapyta, kategorycznie zaprzeczył, by jego zięć realizował w jakikolwiek sposób przedsięwzięcie w Medyce, albo był z nim powiązany. - Mój zięć jest obywatelem kanadyjskim i mieszka oraz pracuje w Kanadzie - powiedział - W zupełnie innej branży, niż tego rodzaju inwestycje. Także nikt z mojej rodziny nie pracował przy tym przedsięwzięciu. To pomówienia - mówi wojewoda.
Kolejne 600 tysięcy złotych?
Przyznał natomiast, że służby graniczne zwróciły się doń w sprawie zmiany rozwiązań na pieszym w Medyce. - Zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne nie w pełni sprawdziły się na przejściu granicznym pieszym w Medyce. Próby siłowych rozwiązań przy przekraczaniu granicy powodują uszkodzenia elektronicznych części wyposażenia i wymagają korekty wcześniejszych założeń. Piesze przejście graniczne w Medyce jest jedynym istniejącym przejściem w Polsce przeznaczonym dla ruchu pieszego, stąd wypracowane rozwiązania co do funkcjonowania odpraw są precedensowe i wymagają korekty w trakcie użytkowania.- wyjaśnia Katarzyna Czuba z Biura Prasowego Wojewody Podkarpackiego. Jak wynika z informacji przesłanej przez Biuro Prasowe wykonawca wycenił już koszt proponowanych przez służby graniczne zmian na pieszym, na około 600 tys. złotych Kwota ta ma być jeszcze weryfikowana przez służby wojewody, ostateczny koszt będzie znany za dwa tygodnie, a roboty mają być wykonane do końca roku.
Zabrzmiało optymistycznie, ale czy "w praniu" nie okaże się czasem, że znów coś będzie nie tak, skoro jak wynika z wyjaśnień BP wojewody, piesze w Medyce to jakby eksperyment Szkoda tylko, że na żywych organizmach: celników, strażników granicznych i podróżnych.
Monika Kamińska
mkaminska@pressmedia.com.pl
 
Juz zaklepalem na euro 3 tygodnie L4. Jak kibice rusza, to zrobia z tej szopy jesien sredniowiecza.
A zolnierze, jak zwykle schowaja sie w swoich budach i beda pilnowac sprzetu, zeby nie ukradli.
 
Ostatnia edycja:
Dlatego najlepiej zamknąć przejście piesze i będzie spokój :) I tak 90% ludzi przekracza to przejście w celach "przemytniczych" a nie TURYSTYCZNYCH !!
 
Na Medyce na 4 ukośniku brakuje dachu pojazdy oraz bagaż kontroluje się pod tzw "chmurką" i nikomu to nie przeszkadza, obecnie modernizowana jest strona przywozowa i co się okazuje że 4 budka tak samo wystaje po za obręb dachu! Parodia kto to projektował!? I kto ten projekt odebrał!?
 
Koleżanki i koledzy z medyki!

Koleżanki i koledzy nie przyjmujcie dwóch,czy trzech stanowisk,jeżeli jest szczególna potrzeba służby jak wymyślił Halama to żądajcie pisemnego polecenia o przykładowej treści----W związku ze szczególną sytuacją(braki kadrowe)polecam pani/panu pełnienie obowiązów służbowych na dodatkowym stanowisku/stanowiskach(nazwa stanowiska)-----podpis kierownika zmiany. Ksero polecenia przekażcie komuś z CelnicyPl i zobaczycie jak szybko można z tym zrobic porządek. Nie zgadzajcie się również na ustne ustalenia ilości odpraw, to niezgodne z prawem, niech Halama wskaże ilości na piśmie w formie polecenia. Pozdrawiam i nie dawajcie się kadrze bo oni nas nie szanują i naszymi rękami łamią prawo!WSZYSTO CO WYDAJE SIĘ WAM NACIĄGANE A POLECA WAM KIEROWNIK USTNIE ŻĄDAJCIE NA PIŚMIE,MACIE TAKIE PRAWO.
 
Ostatnia edycja:
zmowa kierowników w Medyce

W Medyce kierownicy się zmówili,że kto zostanie wylosowany na tiry i nie będzie chciał pełnić obowiązków służbowych na dodatkowych stanowiskach,będzie przeniesiony na pas albo piesze.To już są przestępcze działania,ciekawe dlaczego do dzisiaj nikt nie wyjaśnił,jak to możliwe,że funkcjonariusz odprawił meble w cysternie i włos mu nie spadł z głowy.Może znajomość z panem w.(samym wodzem) mu w tym pomogła.W obliczu takiej sytuacji i działań w zmowie,które naruszają przepisy namawiam do noszenia dyktafonu i kamery w telefonie.
 
szacuneczek

trochę lat już żyję. o papierosach w cysternach słyszałem ale takiego numeru nie znam. może to były meble do samodzielnego montażu i spożycia.
 
Panie naczelniku Gruszka zabierz Pan tych "czarnuchów" którzy mają rzekomo pomagać celnym bo tylko przeszkadzają. Nic nie potrafią i do niczego się nie nadają więc po co mają się plątać po stanowiskach? W zasadzie tylko utrudniają pracę innym swoją ignorancją i brakiem elementarnej wiedzy. Już lepiej pracować samemu niż oczekiwać pomocy od leniwych nieuków.
 
Panie naczelniku Gruszka zabierz Pan tych "czarnuchów" którzy mają rzekomo pomagać celnym bo tylko przeszkadzają. Nic nie potrafią i do niczego się nie nadają więc po co mają się plątać po stanowiskach? W zasadzie tylko utrudniają pracę innym swoją ignorancją i brakiem elementarnej wiedzy. Już lepiej pracować samemu niż oczekiwać pomocy od leniwych nieuków.

Zaraz zaraz, a obsługa wkrętaka zawnego śrubowkrętem to nic:cool::cool::cool:
 
Pisemne polecenie obejmowania kilku stanowisk w medyce?????!!!!

Słowo się rzekło,na ostatnim szkoleniu p. Z zapewnił,że będzie pisemne polecenie,które zobliguje funkcjonariuszy do pełnienia obowiązków służbowych na kilku stanowiskach. CIEKAWE KTO SIĘ POD TYM PODPISZE,JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!
 
Słowo się rzekło,na ostatnim szkoleniu p. Z zapewnił,że będzie pisemne polecenie,które zobliguje funkcjonariuszy do pełnienia obowiązków służbowych na kilku stanowiskach. CIEKAWE KTO SIĘ POD TYM PODPISZE,JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ![/QUOT

na jednym oddziale wydadzą polecenie o pracy na kilku stanowiskach jednoczesnie na innym wydaja polecenie o kategorycznym zakazie pracy funkcjonariusza na kilku stanowiskach ......taki burdel to tylko w przemyskiej izbie celnej ......a tu dopalacze pozamykali i jak teraz z tymi przełozonymi na realu wytrzymac???
 
Wykonywanie obowiązków na kilku stanowiskach nie jest niczym nagannym, a tym bardziej niezgodnym z prawem. Jeżeli wymagają tego potrzeby Służby - przy brakach kadrowych- takie sytuacje nie powinny nikogo dziwić.
Zastanów się lepiej Kmicicu, jakich argumentów byś użył przelewając swoje zastrzeżenia na papier, odmawiając wykonania ustnego polecenia, a znając Ciebie nawet pisemnego:)

Na każdym stanowisku możecie pracować, więc w czym problem? Wielu napisze, że to korupcjogenne a może w przyszłości nikomu takie skojarzenia nawet nie przyjdą do głowy!
 
Ostatnia edycja:
Wykonywanie obowiązków na kilku stanowiskach nie jest niczym nagannym, a tym bardziej niezgodnym z prawem. Jeżeli wymagają tego potrzeby Służby - przy brakach kadrowych- takie sytuacje nie powinny nikogo dziwić.
Zastanów się lepiej Kmicicu, jakich argumentów byś użył przelewając swoje zastrzeżenia na papier, odmawiając wykonania ustnego polecenia, a znając Ciebie nawet pisemnego:)

Na każdym stanowisku możecie pracować, więc w czym problem? Wielu napisze, że to korupcjogenne a może w przyszłości nikomu takie skojarzenia nawet nie przyjdą do głowy!

jabol ok ,w takim razie po co 4 dyrektorów ,3 zastepców naczelnika ........nie lepiej jakby wszystko ogarniał 1?????
codziennie pracujemy na 2 lub niekiedy na 3 stanowiskach i nic się nie dzieje tylko ile mozna tak wytrzymać ,przyjezdzaja w glorii i chwale ciegle obiecuja ludzi ,podwyzki,awanse i tak ciagle mamią ludzi obietnicami ,mozna pracowac na 5 stanowiskach jaki problem tylko niech dadza ludziom godne pensje!!!!Po strajkach cała izba i urzad powiedziała ze nie maja pracy jak granica nie pracuje i od dzis granica to priorytet.......własnie widac to po wartościowaniu.......
 
nie mylmy pojęć, czym innym jest praca za 3 osoby (przecież nie masz kilku klonów, które za Ciebie pracują), a czym innym praca na 3 stanowiskach (wykonujesz czynności na jednym stanowisku, przechodzisz na drugie i wykonujesz czynności na tym stanowisku itd... może to nawet urozmaicenie codziennej pracy).

Wiem, wiem, łatwo mi o tym pisać, bo mnie tam nie ma i nigdy w tak ekstremalnych warunkach nie pracowałem.
 
[/QUOTE]...Wiem, wiem, łatwo mi o tym pisać, bo mnie tam nie ma i nigdy w tak ekstremalnych warunkach nie pracowałem.[/QUOTE]

Masz racje jabol łatwo CI pisać, nie chodzi tylko o korupcjogenność, ale o zwykłe poszanowanie drugiego człowieka, bo prawda jest taka, że w IC i UC mamy do czynienia ze zjawiskiem ukrytego bezrobocia, a z oddziałów celnych zabierają ciągle funkcjonariuszy i co z tego, że teraz w styczniu przyjdą nowi, jak znam życie pewnie zabiorą kolejnych i tak w koło Macieja, a ty człowieku dalej zap....aj na trzech stanowiskach bo przecież to SŁUŻBA.... już chyba ma ktoś postępowanie za pomyłkę, właśnie dlatego, że miał kilka stanowisk i się po prostu pomylił a prokurator powiedział, przecież wyraziła pani zgodę na objęcie tyle stanowisk pracy widocznie to pani pasowało.... Pracując na granicy nie ma czasu na zastanawianie się decyzję trzeba podjąć od razu, a w UC i IC masz kilka tygodni na rozpatrzenie jednej sprawy którą się dostaje, więc proszę się nie dziwić, że funkcjonariusze z oc się wkurzają i odmawiają objęcia trzech stanowisk... a jeszcze teraz to "niedowartościowanie" porażka SC
pozdrawiam
 
W marcu było coś takiego:

Medyka 08.03.2010 r.

Celnicy PL
Nr : ZOI IC Przemyśl 04/10/WU



Funkcjonariusze Celni

W związku z ustnym poleceniem Naczelnika Urzędu Celnego dotyczącym ilości odprawianych pojazdów osobowych oraz ciężarowych, informuję, że w/w polecenie powinno być wydane w formie pisemnej zawierającej dokładną ilość odprawianych pojazdów przez funkcjonariusza celnego w ciągu pełnienia służby, oraz zawierać szczegółowy opis czynności kontrolnych pojazdu.
Proszę o podpisywanie się jeżeli jesteście za tym, aby zostało polecenie to zostało wydane w formie pisemnej.


Przewodniczący
ZOI Celnicy Pl
Podpis na oryginale

Waldemar Urbański

ILU FUNKCJONARIUSZY SIĘ PODPISAŁO?
SŁYSZAŁEM TEŻ, ŻE PISMO NIE DOTARŁO NP. DO KORCZOWEJ.
CZY RZECZYWIŚCIE?
 
nie mylmy pojęć, czym innym jest praca za 3 osoby (przecież nie masz kilku klonów, które za Ciebie pracują), a czym innym praca na 3 stanowiskach (wykonujesz czynności na jednym stanowisku, przechodzisz na drugie i wykonujesz czynności na tym stanowisku itd... może to nawet urozmaicenie codziennej pracy).

Wiem, wiem, łatwo mi o tym pisać, bo mnie tam nie ma i nigdy w tak ekstremalnych warunkach nie pracowałem.


SZANOWNY KOLEGO JABOL!Generalnie nie piję niczego słabszego niż 40%,ale trzeba być elastycznym jak mawiał mój były szef z Korczowej.Były p. naczelnik A.K naciskany przezez mnie do wydania takiego polecenia w formie pisemnej wykręcił się od tego jak ksiądz przed spowiedzią biskupowi.Nie widzę problemu jeżeli to jest zgodne z prawem i obowiązującymi rozporządzeniami to dlaczego takiego polecenia jeszcze nie ma?Niech ktoś wyda polecenie i podpisze a my sprawdzimy to bardzo dokładnie!Sprawdziwy nawet czy drzewo z którego wyprodukowano kartkę na której będzie polecenie miało asygnatę.POZDRAWIAM!
 
Back
Do góry