• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przewodniczący Jednolitej Organizacji Związkowej

Kto powinien zostać przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Jednolitej Organizacji Związkowej Służ

  • Iwona Fołta

    Votes: 0 0,0%
  • Barbara Smolińska

    Votes: 0 0,0%
  • Ryszard Adam

    Votes: 0 0,0%
  • Artur Ciesielski

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    31
W

Wyborca

Gość
W listopadzie wybory w Federacji. Na ostatnim posiedzeniu rozważano powołanie Jednolitej Organizacji Związkowej. Sprawę odroczono, kierując się chęcią zjednoczenia wszystkich celniczych central związkowych.
Listopadowe wybory w Federacji mogą być kluczowe dla tego przedsięwzięcia.

Kto powinien zostać Przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Jednolitej Organizacji Związkowej Służby Celnej?

Iwona Fołta
Ryszard Adam
Barbara Smolińska
Artur Ciesielski
Sławomir Siwy

czy może ktoś jeszcze?

Ja stawiam na Artura Ciesielskiego
 
Iwona Fołta - Primum Non Nocere Władzy
Ryszard Adam - Primum Non Nocere Władzy
Barbara Smolińska - Primum Non Nocere Władzy

Całkowicie skompromitowani służalczością i biernością wobec poprzedniej i obecnej władzy aparatczycy związkowi made in opzz, wirtualni przewodniczący wirtualnych central związkowych. Niezdolni do skutecznej obrony praw pracowników i funkcjonariuszy SC. Dbający jedynie o swoje kariery, pozycje i prestiż. Tym ludziom już dziękujemy!
 
Za to nie-celnik potrafi zadbac o wszytko i wszystkich zwłaszcza o samego siebie. Szkoda tylko, ze jakoś ni esłychac i nie widac jak to nie-celnik ciesiu walczy z władzą. Pomyje wylewa anonimowo, a w zyciu na pewno niczego sam nie osiągnął. taki ciesiu zakompleksiony. najwaleczniejszy jest nie-celnik anonimowy.
 
Prawdopodobnie małżeństwo skarbówki i cła dojdzie do skutku (nie wiadomo, czy kościelne, czy cywilne, czy konkordatowe, czy ciążowe :?: )
Chociaż sam Ciesiu był przeciwny 1-mu ZZ (ja także nie uważam, że to jest dobry pomysł-po prostu regulacje prawne są złe - regulacje dotyczące konsultacji społecznych :cry: i ze ZZ :wink: ) uważam, że podobnie jak Sławek mają misję do spełnienia i tacy ludzie jak ONI powinni przewodniczyć (nie ważne czy połączonym czy nie) naszym ZZ.

PS Słoneczko ewentualnie na pisarza związkowego (aby nie marnotrawić jej talentu :D )
 
Słoneczko może już zacząć pisać autobiografię o jajach kobyły.
Jajakobyła przewodnicząca Folwarku ZZSC.... :( Niestety jedynymi czytelnikami będą końcowo jej ratlerki - pozdrowienia dla PANA Pytlaka)
 
Czy jakieś wydawnictwo podejmie się wydania Dzieł Zebranych?

"Moja walka z władzą" Iwona Fołta
[archiwum_rok_2003] <DIR> 15.02.2004 14:43
[archiwum_rok_2004] <DIR> 11.08.2006 14:59
[archiwum_rok_2005] <DIR> 11.08.2006 18:10
[archiwum_rok_2006] <DIR> 21.09.2006 21:53

Żródło: www.customs.org.pl
_______________________________________________
Pierwszy forumowicz, który odpowie na pytanie: -Ile miejsca na dysku zajmuje ta makulatura? otrzyma końcowo zdjęcie Słońca Federacji z autografem /podpis na oryginale/
 
jabol, nie-celnik, pod wpływem% chyba głupoty ujadają jak kundelki a nigdy w zyciu sami niczego nie dokonali niczego niezrobili dla innych. AN0NIMOWO TO KAŻDY JEST WIELKI I OBRAZAĆ POTRAFI.
 
Dzisiaj dodałem ankietę aby każdy, choć odrobinę zainteresowany, mógł wyrazić swoje zdanie poprzez oddanie głosu, co mam nadzieję powstrzyma niepotrzebne według mnie, akurat w tym wątku, komentarze.
Na konstruktywną krytykę jest miejsce w wielu innych tematach na forum.
Mam nadzieję, że autor postu/tematu wybaczy mi tą ingerencję.
Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie, bo temat jest ważki. Wiele osób z naszej izby, nie będących członkami związku zawodowego, twierdzi że nie przynależą doń tylko z uwagi na istniejące masowe wręcz rozdrobnienie różnych organizacji związkowych w Służbie Celnej, co słusznie ich zdaniem przekłada się na ogólną niemoc i brak skuteczności w działaniu przed Rządem RP a nawet Ministrem Finansów.
Wzięcie udziału w ankiecie może mieć wpływ na naprawę ogólnej nienajlepszej sytuacji w centralach związkowych, po części nawet wymuszenie przez załogę ich zjednoczenia, a w konsekwencji poprzez poprawę skuteczności działań związków zawodowych tak naprawdę docelowo także poprawę statusu nas wszystkich zatrudnionych w SC.
M.in. dlatego zachęcam do wzięcia udziału w tej ANKIECIE.
 
Kolega Siwy napisał powyżej:
Wiele osób z naszej izby, nie będących członkami związku zawodowego, twierdzi że nie przynależą doń tylko z uwagi na istniejące masowe wręcz rozdrobnienie różnych organizacji związkowych w Służbie Celnej, co słusznie ich zdaniem przekłada się na ogólną niemoc i brak skuteczności w działaniu przed Rządem RP a nawet Ministrem Finansów

Cudowne rozmnożenie różnych organizacji związkowych miało na celu wyłącznie stworzenie chronionych miejsc pracy, a nie?
Kolego Siwy, informuję, że takie zjawisko ma miejsce w całej SC. Polecam ankietę na stronie: http://www.cenzura.republika.pl/
 
Wiem, wiem. Chodziło mi oczywiście o całą SC. Pisząc o rozdrobnieniu nie miałem na myśli naszego poletka, gdyż w naszej IC jest jedna branżowa organizacja związkowa, która zrzesza połowę wszystkich zatrudnionych funkcjonariuszy. Nie mieli też na myśli tylko naszej izby ci celnicy, którzy rozmawiali ze mną na ten temat. Podobne proporcje jak u nas występują tam gdzie funkcjonuje jednolity związek zawodowy w całej danej grupie zawodowej, np. w Policji w zz jest blisko połowa zatrudnionych. Licząc młodych emerytów Policjantów wciąż bardzo licznie zrzeszających się w związku, liczba związkowców przekracza już nawet połowę stanu kadrowego polskiej Policji.
No i oczywiście, takie proporcje wypadałoby odbudować też w SC i myślę, że to jest nasz wspólny cel do osiągnięcia.
 
Arturo

Ankieta ?? Czemu nie. Niemam nic przeciw temu. Zagłosowałem przed chwilą na Artura Ciesielskiego. Jedyny prawdziwy związkowiec z wszystkich wymienionych, którego działania znam. Siwego nie znam jeszcze w czynie. Resztę kandydatów przemilcze. Może ktoś poda inne osóbki do tego fotela.
Sprawa wyboru odpowiedniego człowieka na przewodniczącego jest bardzo ważna. Nawet najwięksi krytykanci działań związkowców muszą przyznać , że to ma jakiś, (podług mnie duży) wpływ na moją i twoją przyszłość w cle.
 
Kolega Siwy dokłada wszelkich starań, aby zintegrować i wzmocnić ruch związkowy w SC, a tu pod nosem:

Koleżanki i Koledzy.
Pragniemy poinformować Was o powstaniu nowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Administracji Celnej przy Izbie Celnej w Katowicach, którą stworzyliśmy w celu autentycznego reprezentowania Was przed pracodawcą.

Gdyby Koledzy z Katowic zarejestrowali dwie bliźniacze organizacje związkowe: - dla funkcjonariuszy i pracowników, byłoby 6 ochronek + 2 PIP-owców :D
_________________________________________________________
Ankieta w wersji DEMO? [/quote]
 
W ANKIECIE mogą brać udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.
Rejestracja na forum zabiera zaledwie kilkanaście sekund.
Poza tym otrzymuje się dostęp do kilku ciekawych opcji ułatwiających znacznie przeglądanie forum.
 
Back
Do góry