• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozliczenie podróży służbowej

Grzesiek Rytko

Administrator
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
63
Punkty reakcji
1
Miasto
IC Opole
Witam,
jak wygląda sprawa rozliczeń za podróże służbowe własnym samochodem w poszczególnych Izbach ?
Chodzi mi o kwoty za 1 kilometr, jak jest z terminowością wypłat, w jaki sposób sprawdzane są przejechane kilometry - na podstawie oświadczenia, rozkładu PKS czy w inny sposób ?

IC Opole:
1 km - 0.60 zł w przypadku gdy jadą samochodem przynajmniej 2 osoby, przy jednej osobie 60% czyli 0,36 zł.
Czas wypłat - ok 2 tygodni od złożenia delegacji w IC.
Kilometry są porównywane przy pomocy programy komputerowego.
 
A czy Wydz. Finansowy obcina Wam rzeczywiście przejechane kilometry prywatnym samochodem w podróży służbowej na podstawie wirtualnych wskazań programu komputerowego?
Jeśli tak to czy robi to bez informowania Was o tym, czy też daje Wam możliwość wypowiedzenia się przed korektą kilometrów na podstawie tej aplikacji?
 
Masz tam u Was w Nysie SzNP to zapytaj jak to faktycznie wygląda bo to oni codziennie walą kilometry.
 
Zpoczątku były problemy z kilometramia ale teraz można powiedzieć że sprawa zostało wyjaśniona i mogę chyba powiedzieć że problem nie istnieje
 
Każdy Referat SNP ma inne sposoby rozliczania delegacji. Np . w K.K. w ogóle nie płacą ryczałtu w ramach miejscowości, w Nysie jakoś tam rozliczają kilometry a w Opolu płacą połowę delegacji co drugi dzień.
No i ten program komputerowy także różniście obcina kilometry w każdym z referatów. Napiszcie o tym.
Odnośnie pierwszego pytania. To były izby w Polsce gdzie wcale nie płacono za wykonywanie czynności służbowych w SNP. Były to z tego co mi wiadomo IC rzepin, K-ce, W-wa. Czy jakieś jeszcze? Np. były dyrektor Rzepina ma prawdopodobnie za to postępowanie prokuratorskie.
Czy po zmianie SSC wszędzie już jest w porządku, czy wszędzie wypłacają należne koszty pracy?
A czy w OPOLU została ustalona najwyższa stawka za kilometr w podróży służbowej w skali całego kraju0,60zł.?
 
W Rzepinie wydano edykt.Podróż służbowa max 50 km na dobę.Sytuacji wyjątkowych (dla plebsu) nie przewidziano.Podobnie jak było u niebieskich.Jest pościg.Już,już go mają i d..pa.Powrót do bazy,bo... skończył się limit kilometrów na 1 służbę.
 
Sławek w W-wie w SNP sprawa wygląda tak :

- stały nadzór wszystko bez problemu, kilometry niby ustalili na podstawie programu komputerowego ale jak ktoś ma nieco dalej to problemu nie robią
- problemy są i to duże w przypadku kontroli doraźnych tu jest kosmos ....

Wypłaty są baaaardzo długie czasem ok. 2 m-cy, przelicznik za kilometr 0,63 powyżej 900 cm - 0,43 poniżej .



Ciekawe jak teraz wyglądać będą grafiki jak niektórym w SNP czasem wypadało 30-40 nadgodzin !!!


Sławek powiedz lub napisz co dalej , jest pełna dezinformacja na ten temat !!!

Co to za pismo do Premiera wystosowane przez celnych z Dorohuska !!!
 
no właśnie jak płacą w innych SNP ??
bo ja do dojazdów dokładam ...zwroty nie pokrywają kosztów paliwa nie mówiąc już o amortyzacji
 
no właśnie jak płacą w innych SNP ??
bo ja do dojazdów dokładam ...zwroty nie pokrywają kosztów paliwa nie mówiąc już o amortyzacji
 
przy tak niskich pensjach stać Was na samochód i dokładanie do kosztów przejazdu i amortyzacji ?????, sprzedaj auto , kup sobie rower i będzie po kłopocie,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ty Fatboy :) ! Jak masz głupio pisać to nie pisz wcale.
A dla pozostałych powiem tak - KAtowice mają teraz (od 2 lub 3 miesięcy) 0,50 gr za kilometr pow. 900 pojemności. Jeśli nie masz auta na gaz to jesteś w tarapatach, albo dobry mały diesel. Tak jak Sławek napisał początkowo ( a trwało to chyba rok) Nasz Oświecony Dyro obecnie KRUPIER :) nie raczył przyznać nam tzw, kosztów. Powiem tylko tyle , że wtedy naprawdę intensywnie szukałem roboty. Acha , a co do wypłacania delegacji , to nie ma obecnie problemów (tylko trzeba uważac na przecinki i czas pracy , żeby delegacji nie wrócili )
 
W SNP Kraków jedyne 0,35zł za km dla wszystkich pojemności bez rożn. Co do wypłacania delegacji to jest jak do tej pory ok
 
Ostatnia edycja:
rozliczenia za przejazdy

W I.C.Gdynia, w RSNP UC w Gdyni zwracaja tylko ryczalt lub koszty zakupy biletow ale wylacznie za dojaz w celu kontroli akcyzowej tz. sprawdzenia banderol lub w celu odbioru towarow akcyzowych w siedzibie podmiotu. W ogole nie zwracaja za dojazdy na sklady podatkowe, ktore sa polozone od Gdyni w odleglosci od kilku do ponad 70 km. Nie wspomne nawet
odietach.Zamiana miejsca pelnienia sluzby w takim skladzie odbywa sie na ustne( telefoniczne) polecenie kierownika referatu na 1 do kilka dni przed tym faktem.Nadmieniam, ze na skladzie podatkowym obowiazuja 3 miesieczne grafiki i pelni sie tam sluzbe na podst. pisemnej decyzji Naczelnika U.C. Jeszcze nie tak dawno wypracowane nadgodziny rozliczali w ten sposob,ze w dni wolne pomiedzy sluzbami ( wynikajacymi z harmonogramu) wpisywano wlasnie wypracowane nadgodziny!!! Tlumaczyli to tym ,ze pracownicy SNP pracuja na 8 h i wszystkich obowiazuje 8 godzinny dzien pracy.Tylko dlaczego byly dwa rodzaje grafikow tz. zmianowy i jak nazywali 8 godzinny-kadrowy. Kierownictwo traktuje cala wlasciwosc miejscowa tut U.C jako miejsce pracy..dzisiaj pracujesz np. w Sopocie w kasynie, a jutro do Wladyslawowa na sklad podatkowy( od 23-7). Nie interesuje ich jak dojedziesz.Dziwne jest to ,ze w tej izbie w UC Gdansk i UC Slupsk panuja inne zasady.Nie tak dawno na forum wypowiadal sie byly dyrektor izby p. Tomasz Wegiel.Szkoda, ze nic nie wspomnial o dochodzacych skargach z tego referatu i traktowaniu f.c. przez kierownictwo. Panowie Naczelnicy jestescie tez ludzmi lub tylko nimi wiec zrobcie cos w tym referacie aby pracownicy tez poczuli, ze sa traktowani po ludzku.
 
No, no Amicus , nic tylko Wam współczuć. Ale tak po prawdzie to jest temat dla związków (starych i nowych) , to po prostu skandal. Jak juz pisałem miałem podobnie na początku mojej pracy w SNP i już byłem jedną nogą w innej robocie. Zróbcie coś z tym , bo tak nie może być!
 
W Opolu negocjujemy stawkę 0,65zł/km, byliśmy już blisko i były ustne deklaracje, że zostanie wdrożona. W miedzyczasie zmienił sie dyrektor i z nowym nie podjęliśmy jeszcze dialogu.

Mam pomysł jak podnieść stawki za kilometr w innych izbach w Polsce, gdzie te stawki są często dużo niższe, ale o tym po Świętach.
 
jeszcze raz odnosnie RSNP W Gdyni

Mobbing to malo powiedziane...co sie tutaj wyprawia z f.c. Wszystko co najgorsze w relacjach miedzyludzkich jest powszechne. Nic nie robi szanowne kierownictwo U.C jak tez Izby aby cokolwiek zmienic. Panowie Dyrektorzy i Naczelnicy, Panowie ze zwiazkow miejcie na uwadze to, ze czas Swiat Wielkanocnych jest najlepszy aby zastanowic sie nad tym Kim jestem/scie.
 
W I.C.Gdynia, w RSNP UC w Gdyni zwracaja tylko ryczalt lub koszty zakupy biletow ale wylacznie za dojaz w celu kontroli akcyzowej tz. sprawdzenia banderol lub w celu odbioru towarow akcyzowych w siedzibie podmiotu. W ogole nie zwracaja za dojazdy na sklady podatkowe, ktore sa polozone od Gdyni w odleglosci od kilku do ponad 70 km. Nie wspomne nawet
odietach.Zamiana miejsca pelnienia sluzby w takim skladzie odbywa sie na ustne( telefoniczne) polecenie kierownika referatu na 1 do kilka dni przed tym faktem.Nadmieniam, ze na skladzie podatkowym obowiazuja 3 miesieczne grafiki i pelni sie tam sluzbe na podst. pisemnej decyzji Naczelnika U.C. Jeszcze nie tak dawno wypracowane nadgodziny rozliczali w ten sposob,ze w dni wolne pomiedzy sluzbami ( wynikajacymi z harmonogramu) wpisywano wlasnie wypracowane nadgodziny!!! Tlumaczyli to tym ,ze pracownicy SNP pracuja na 8 h i wszystkich obowiazuje 8 godzinny dzien pracy.Tylko dlaczego byly dwa rodzaje grafikow tz. zmianowy i jak nazywali 8 godzinny-kadrowy. Kierownictwo traktuje cala wlasciwosc miejscowa tut U.C jako miejsce pracy..dzisiaj pracujesz np. w Sopocie w kasynie, a jutro do Wladyslawowa na sklad podatkowy( od 23-7). Nie interesuje ich jak dojedziesz.Dziwne jest to ,ze w tej izbie w UC Gdansk i UC Slupsk panuja inne zasady.Nie tak dawno na forum wypowiadal sie byly dyrektor izby p. Tomasz Wegiel.Szkoda, ze nic nie wspomnial o dochodzacych skargach z tego referatu i traktowaniu f.c. przez kierownictwo. Panowie Naczelnicy jestescie tez ludzmi lub tylko nimi wiec zrobcie cos w tym referacie aby pracownicy tez poczuli, ze sa traktowani po ludzku.

Ryczałt 4,60 zł na 24h to śmiech. IC Gdynia się ośmiesza. Chyba, że istnieją samochody palące 1 litr benzyny na 24h. Jest jakiś przepis mówiący o wyjazdach, szkoleniach, delegowaniach- poza miejsce zamieszkania? pracy? Przecież nie może być tak, że pracuję w miejscowości A mam dojechać do B, a zwrócą mi 4,60 ryczałtu. Autobusy wszędzie nie jeżdżą.
 
Tak jest. Mieszkasz w Gdyni, a masz dojechac do Wladyslawowa na 8 h sluzbe( tam sklad pracuje 23-7,15-23),.Aby dojechac i wrocic lacznie ze sluzba wychodzi ok.14 h. Nie dostajesz nic i nikogo to nie interesuje. A mozesz dzisiaj jechac do Wladyslawowa,jutro do Koscierzyny(faktycznie na sklad za Koscierzyne,ok80 km.),pojutrze do Sopotu itp.Jak nie masz dobrego auta to srodki publicznego transportu mozesz zamienic na wlasne mieszkanie.To co podalem to jest przyklad i wcale nie zmyslony.Koszty bierzesz na siebie wspomagajac pracodawce.
 
Back
Do góry