• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zadania rządu - łaczenie skarbówki z cłem

M

MarioCiao

Gość
Premier J.Kaczyński zapowiedział cyt " Reforma finansów publicznych - mówił premier - to trzy elementy: zagadnienia porządkujące i związane z postulatami ministerstwa rozwoju regionalnego, likwidacja funduszy i wprowadzenie budżetu zadaniowego. Zapowiedział też połączenie służby celnej i skarbowej oraz zmianę sposobu powoływania kierownictw izb skarbowych."
 
wreszcie skonczy sie z tym balaganem i tymi zielonymi mundurkami nic nie dajacymi a tylko oblozonymi wymaganiami z ksiezyca
 
powoli wychodzi szydło z worka. dlatego od dłuższego czasu mają nas w dupie i mamy samych p.o. mówię Wam - bedzie burdel i to niezły. Znowu ktoś nie pomyslał, a zamiast usprawnić, rozpierdoli się to, co juz działało. Może o to chodzi, aby dać nowej ekipie czas na dorobienie się!!! i przy okazji zwolnić parę tysięcy osób. (w skarbówce i cle)
 
jestescie osły, tylko połączenie ze skarbówką da wam mozliwośc obrony przed zwolnieniemi. Czy ktoś kiedykolwiek słyszał, aby jakiegoś urzednika skarbowego zwolniono, albo przealokowana na wschód nie. Tylko siła panowie i panie sie liczy, tylko siła, a te wasze pożal się boże protesty, pisanie głupowatych pism do MF albo Banasia jest funta kłaków warte.
 
No właśnie, TANIE PAŃSTWO. Nie będzie żądnych zwolnień, tylko reforma polegająca na czasowym przeniesieniu paru tysięcy osób do obowiązkowego wstawiania się w Urzędzie Pracy. Mylisz się, że tym razem nie dotyczy to skarbówki. Was może ilościowe (nie procentowo) będzie to cięcie bardziej dotyczyć. Mamy suszę, kotwica się urwała więc każda dupa się liczy, oczywiście zwolniona.
 
Jakoś mi się nie podoba ten pomysł urzędnik skarbowy to jednak nie to samo co funkcjonariusz SC
 
Moim zdaniem kazde polaczenie ma na celu redukcje kosztow a w naszym przypadku redukcje etatow. Juz przeciez w Mf-e stracic prace ma okolo 400 osob czyli jakiej 20% wiec i u nas jak i w skarbowce zapewne te 20% ubedzie. Czas pokaze jak bedzie ale napewno czeka nas duza rewolucja.
 
I bardzo , bardzo dobrze. Mam dość zielonego munduru i poczucia, że pracuję w nikomu niepotrzebnej instytucji z debilnymi szefami i płacą, że pożal się boże. Może i bedą zwalniać ale ci, którzy zostaną będą robili coś sensownego, może przestaną traktować nas wszystkich jak złodziei i obiboków. Przecież obecny stan jest już nie do zniesienia
 
czy Służba celna zniknie całkiem - no na pewno nie.
A jak ma wyglądać to połączenie. Może tylko znikną wszystkie izby celne i powstaną celno-skarbowe. Powstanie policja skarbowa licząca 3500 tys (pamiętacie mobilnych). Nie łudźcie się żę w słuzbie celnej zostaną mobilni, po co dublować ich z policją skarbową.
Jeżeli to połączenie spowoduje przeniesienie kadr, logistyki, finansów z izb celnych do urzędów celnych to jestem za i popieram.
A co wtedy z tą nieszczęsną akcyzą? Tu jest cholerny problem. Przez ten durnowaty podatek może nastąpić pełne połączenie służby celnej z akcyzą bo trudno rozdzielać cło od akcyzy.

Dobrze w sumie że premier to powiedział, nasz Banaś może w końcu grać w otwarte karty.
 
i jeszcze jedno. Mamy prokjekt ustawy o zmianie ustawy o służbie celnej.
jeśli jest ten projekt, to oznacza może że słuzba celna ma zostać, a to połączenie o którym mówił premier to tylko połączenie na poziomie drugiej instancji.
Ponawiam pytanie co z tą akcyzą, bo głupotą jest jej rozdzielanie od cła.
słusznie argumentuje się, że akcyza funguje razem z cłem w całej unii. Ale kto wie, pPolska to wyjątkowa kraja.
 
i jeszcze wyjaśnionko; akcyza z cłem to ważne aby była razem w pierwszej instancji, to że będzie razem w drugiej instancji to o wiele za mało. ważna jest pierwsza instancja.
 
kto wie gdzie można ściągnąć zapis z tej konferencji. Bardzo chciałbym zobaczyć jak :"wielki premier:" ogłasza :" naszą zagładę:"
 
Proponuję dokładne przesłuchanie konferencji- dokładnie około 33 minuty i 45 sekund. Premeir powiedział, że łączenie już jest wprowadzane w życie a nie że dopiero planuje tak zrobić. Czyli po cichutku robią z nami porządki.
 
Albo jesteśmy służbą mundurową ale nią nie jesteśmy i stajemy się zwykłymi urzędasami i kończymy ta szopkę z mundurami :evil: :evil: , bo w tej chwili są one chyba po to żebyśmy "ładnie" wyglądali!! Pozatym są one nie dla wszystkich(nowi pracownicy-powiedzmy że nowi bo ja np. pracuje 2 lata- nie mają ich wogóle jak ja) :evil: Po ewentualnym połączeniu nas ze skarbówką nie bardzo widze się dalej w tej pracy.....
 
Back
Do góry