• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie...

G

Guest

Gość
Czy po ukonczenu Wyższej Szkoły Cła i Logistki w Warszawie na kierunku Międzynarodowa współpraca celna mam szansę dostać się do Służby Celnej??
Jakie kryteria trzeba spełnić, co i jak :p żeby sie dostać
Proszę o jak najwięcej informacji :)
 
możesz, tylko po co ?
a jeśli już to przydadzą się sprawne ręce, długi śrubokręt i chęć pracy na wschodnim wybrzeżu (East Coast)
 
Szanse masz na zatrudnienie w administracjach celnych UE z wyjątkiem Polski . W Polsce a.c liczy się wszystko co masz z wyjątkiem odpowiedniego wykształcenia. a najbardziej jak zostaniesz p.o. f. celnego jak cała nasza wierchuszka. :p :p :p :p :p :lol: :lol: :lol:
 
chłopie, zapomnij o cle dla swojego dobra. w naszym kraju na początek dostaniesz 1200 zł i żadnych perspektyw na rozwinięcie się. Dostaniesz śrubokręt i będziesz auta rozkręcał. Po prostu jest pustka, a cło osiąga muł w jeziorze bo bagno juz dawno za nami. Znajdź zatrudnienie w firmie z zagranicznym kapitałem. Tam zarobki bedziesz miał 2 lub 3 krotnie wyższe.
 
Zapytaj się lepiej ilu zolli ostatnio zwolniło się z e służby? Nie pchaj się w bagne, do tutaj nikt cibie nie doceni i nawet siebie nie wyżywisz. Wybór nalezy do Ciebie. Jeżeli chcesz dobrze zarabiać, być szanowany, znac wartość swojej pracy i wiedzieć, że za dwa miesiące nie wpadną na genialny pomysł, aby wypierdolić z roboty tych, co mieli do 3 pokolenia pracowników SB, UB, lub pod byle innym pretekstem, to nie masz co się zastanawiać. Lepsze warunki pracy ma kasjerka w hipermarkecie.
 
Próbuj przyjąć się celem zyskania praktyki. A później jeżeli znasz perfect j. ang. atakuj wyspy i spróbuj zostać prawdziwym, docenianym przez państwo customs officer - słyszałem, że jest szansa, wiadomo zjechało tam tylu Polaków, że poszukują celników, policjantów i immigration officer(może inna pisownia). na policjanta tez będziesz miał większą szansę po odbyciu jakiejś praktyki w służbie mundurowej(nie jesteśmy stricto, ale rozkazy i inne obowiązki są nawet większe niż w innych służbach mundurowych w Polsce)
Może jednak jakimś cudem nasze Ministerstwo Finansów coś zmieni w naszej służbie i by moze spodoba ci się w cle i zostaniesz.

Obecnie jest projekt ustawy o SC. nasz Szef SC Marian Banaś zauważa wiele nieprawidłowości przy naborze do SC, która toczy sie obecnie na poziomie izb celnych. chce to zmienić(jest projekt) i prowadzić nabór centralny. Widać po tym, że kierownictwo MF, jest czułe na problem. Złóż podanie do konkretnej izby (szanse większe są na wschodzie, Gdyni, W-wa, może Poznań) ale napisz na podaniu do wiadomości szef Służby celnej, to może zadziałać w obecnych czasach na dyrektorów. Wcześniej podzwoń po izbach celnych i popytaj czy mają przyjęcia. W kilku izbach są rzekome nadwyżki kadrowe, więc lepiej przed złożeniem podania zorientuj się gdzie co i jak.
Są w SC miejsca, działy, wydziały, gdzie można się rozwijać i wykonywać interesujące zadania. w wielu miejscach jest też normalana, fajna atmosfera. Jesteśmy reorganizowani od 1999 roku i końca nie widać dlatego mamy serdecznie dosyć wszystkiego, stąd wiele nerwowych wpisów na tym forum. sam parę razy nie wytrzymałem.
 
Jesli chodzi o IC Warszawę to zalezy w jakim Wydziale albo oddziale. Ostatnio jakos tak na prawników i ekonomistów się rzucili.
Kolejna sprawa to pytanie - PO CO CI TO? Dostaniesz 1500zł na początek, a potem moze za 5 lat 50 zł brutto podwyzki. O awansach to mozesz zapomniec.
Tak na marginesie, ja kilka dni temu zlozyłem podanie o zwolnienie ze słuzby. Tu nie ma sensu być, nie ma co sie oszukiwac w SC brak jest przyszlosci.
 
Za czasów pierwszej Solidarności malowałem na murach hasło: Nie stój, nie czekaj, pomóż! Teraz mam ochotę malować: Nie stój, nie czekaj, uciekaj!!! :D
 
I jeszcze jedno, pamiętaj że w IC Warszawa będziesz okradany, z należnych
Ci dodatków i musisz onie walczyć, nie pomoże Ci także żadna organizacja związkowa.
 
Back
Do góry