• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Postanowienie o wszczęciu postępowania wyjaśniającego

M

mayra

Gość
W ic Szczecin nastąpił w minionym tygodniu jakiś horror. Każdy kto nie złożył do 15.05.2006r. oświadczenia majątkowego(nie ważne że złożył 1,2,3 dnia po terminie dostał oficjalne pismo od Rzecznika Dyscyplinarnego o wszczęciu postępowania wyjaśniającego. Powoływany jest art. 32a ust. 1 ustawy o Służbie Cenej o naruszeniu obowiązków służbowych. Jak to jest w innych izbach czy też dostajecie takie fajne upominki wakacyjne.
 
To chyba oczywiste, że dostajemy. A konkretnie dostają ci, co zlali sobie jeden ze swoich obowiazków. I czym tu się emocjonować?
 
Zgadzam się z poprzednim wpisem. Sam jeden z drugim nie dopełnił swojego obowiązku a teraz to najlepiej zwalić winę na rzecznika dyscyplinarnego, że niby się czepia, że niby To ON jest taki a owaki. Niestety prawo jest do tego żeby go przestrzegać!!!!!!!!!!!!!! czy komuś się to podoba czy nie. Gdybyś jeden z drugim dopełnił formalności w terminie to nie byłoby wszczęcia postępowania.
 
MATRIX napisał:
Niestety prawo jest do tego żeby go przestrzegać!!!!!!!!!!!!!! czy komuś się to podoba czy nie.
Niestety zgadzam się z MARTIX. A przy okazji, w służbie celnej jest wiele cięższych naruszeń prawa, które nie znajdują finału choćby we wszczęciu postępowania przez rzecznika dyscyplinarnego. Dlatego mam wrażenie, że prowadzenie postępowania w przypadku spóźnienia 1, 2, 3-dniowego z deklaracją jest nonsensem i marnowaniem publicznych środków (rzecznik dyscyplinarny nie jest wolontariuszem, a w tym samym czasie mógłby pracować nad uszczelnieniem szarej strefy lub dla dobra obywateli tego kraju:) Można więc nawet przyjąć, że prowadzone działania bliższe są raczej mobbingowi. :cry:
 

Attachments

  • Opd. dla ZZC PL z 28.08.2017 r..pdf
    218,3 KB · Wyświetleń: 2 968
Janek ma racje, na dużo cięższe naruszenia obowiązków służbowych rzecznicy przymykają oko.
widać nowy dyrekor musi na to przyzwalać. ciekawe czy tak ma wyglądać ta IV RP, szczucie i jeszcze raz szczucie obywateli za byle błachostkę. Ale w tym kraju dostałem mandat karny w US za spóźnienie dwudniowe ze złożeniem PIT. wprawdzie za innych rządów ale widocznie teraz może być jeszcze gorzej.
Zgadzam sie też że rzecznik marnuje swój cenny czas i pieniądze publiczne bo powinien zająć się konkretami a nie takimi bzdurami. Ciekawy jestem jaka może być kara gdy ktoś powie że zapomniał, albo że miał jakieś straszne wydarzenia rodzinne, albo właśnie natłok obowiązków służbowych spowodował że nie zdążył, bo jest przeciążony pracą ponad wszelkie normy przyzwoitości.
naprawdę rzecznik i dyrektor bo na pewno o tym wie i przyzwala ośmieszają się. widać nudzą się bardzo.
 
Oświadczenie majątkowe

Uważam tak samo jak ty że to śmieszne że ktoś w pracy zajmuje się takimi sprawami. Bo gdyby prześwietić takiego pracownika to okazałoby się że ma stary samochód małe mieszkanie i zero oszczędności. Niestety machina ruszyła jesteśmy jak za kopmuny trzeba udupić żuczka żeby dać profity innym. Bo jak udupisz 100 osób lub więcej to masz tylko czysty zysk dla danej Izby. Osoby którte mają dyscyplinarkę nie mają podwyżek nie dostają nagród przez 1 rok. I zobaczcie jak jest fajnie Izba wykazuje się ( nie chcę mówić kto) przed zwierzchnią władzą jakie ma oszczędności i jak dobrze gospodarzysz nic tylko zatrudnić na stałe na danym stanowisku lub dać awans.
 
Ludzie, o czym my gadamy???? Jest przepis, jest kara za jego nieprzestrzeganie? Co z tego, że ktoś się spóźnia (czytaj: olewa swój psi obowiązek) tylko (???) przez kilka dni. Gdzie zatem jest granica? Tydzień jest ok, a dwa?, a miesiac? to tylko miesiąc w końcu, kwartał....

Jakoś 90% ludzi nie miało problemu z dostosowaniem się. No ale to małostkowi frajerzy, prawda?

Niestety sprawa ta ma przełożenie na inne dziedziny naszego działąnia, choć tam - przyznaję postępowania dyscyplinarne bywają trudniejsze, zwłaszcza że kontrola wewn. wyłapuje nieprawidłowosci po jakimś okresie, czasem nawet po 2-letnim czasie przedawnienia.
Ale mechanizm jest identyczny - spóźniłem się tylko godzinę i tylko pięć razy w miesiącu, wydałem decyzję tylko o miesiac za późno, łapówy wziąłem jedynie stówkę..... a ten cholerny dyrektor robi z tego sprawę - no mobbing!!!!
 
Widać człowieku, że nie masz bladego pojęcia o tym co się dzieje w niektórych działach jeżeli chodzi o karygodne obciążenie pracą celnika.
Niektóre działy były i są tak obciążone pracą gdzie jednoczesnie przedawniały sie terminy, że aż dziwne że ci którzy teraz wszczynają postępowania dyscyplinarne niedoetatowali tych działów i to przez lata. Myślę, że od czasu wojewódzkich kolegiów skarbowych mamy w wielu miejscach ten problem. Pytam gdzie nadzór, czy nie należy wszcząć postępowania dyscyplinarnego za taką logistykę i politykę kadrową.
Nie mam na myśli IC szczecin bo nie wiem jak tam było, ale z mojego rozeznania wynika, że było i jest tak w wielu miejscach w Polsce. winne temu też jest MINisterstwo Finanasów narzucając idiotyczne normy i wskaźniki. Teraz mamy powtórke z rozrywki, patrz decyzja nr 16 Szefa
 
Cóż moge Wam powiedzieć. W SC pracują i funkcjonariusze i pracownicy służby cywilnej. Mamy dwa odrębne postępowania dyscyplinarne. Znam przykład, w którym już ponad rok nic nie jest robione w sprawie postepownia dyscyplinarnego w sprawie "Cywila-zdradzającego tajemnice służbową. Przewodnicżacy 10 osobowej komisji dyscyplinarnej ma 2 lata na wszczęcie postępowania i skrupulatnie z tego termimu korzysta, gdyz jest to jego kolega. Nikt tego nie może przeskoczyć, gdyż w komisja są \sami cywile a trzymają się kupy bardzo mocno. Pracujemy razem, a odpowiedzialność, procedury, pensje zupełnie odmienne. W tym samym czasie nam robi sie dyscyplinarki za spóźnienia do pracy, palenie papierosów itp. Ile postepowań mielicywile? Czy w innych izbach tez korzysta się max z 2 letniego terminu dla cywili na wszczęcie postępowania?
 
Ale co to - o czym piszesz ostatni "gosciu" ma wspólnego z tematem, na który - być może nieświadomie - się wypowiadasz?
Do odpowiedzialności w ogóle - w tym także do sycyplinarnej - potrzebna jest wina. Nie tylko czyn, nie tylko jego okoliczności, ale przede wszystkim zawinienie po stronie sprawcy.
Jezeli zatem jakaś jednostka jest zawalona pracą po sufit, jeśli na biurko f-sza spływa codziennie nieprzerabialna ilość nowych wniosków.... to (jak dla mnie) o karze dyscyplinarnej mowy być nie powinno, bo to przyczyny usprawiedliwiające jakieś tam zachowanie.
Podobnie zresztą jak i nie byłoby dyscyplinarek gdyby ktoś rzetelnie usprawiedliwił brak oswiadczenia majątkowego w opisanym w niniejszym temacie przypadku.
Nie rozumiem zatem po co ten cały wywód....
 
Miksiu Twój pogląd na nasze sprawy jest żałosny. :evil:
Masz jakiś problem z odbiorem rzecywistości?
 
Castor Troy2 napisał:
-Czy w innych izbach tez korzysta się max z 2 letniego terminu dla cywili na wszczęcie postępowania?
Ujawnianie tajemnicy służbowej to standard.Są przypadki , gdzie z całą pewnością w przypadku funkcjonariusza każdy Dyr. czy Nacz. powiadomił by prokuraturę. Nie dosyć że żadna komisja nie powstaje to nawet gdyby powstała sam przewodniczący musiałby takie postępowanie wszcząć przeciwko sobie.Niektórzy cywile niespodziewanie nagle tak głęboko zrozumieli sens służby , że nagle stali się służalczy wobec panów z wygolonymi głowami' może to rodzaj pokuty za Pana Kluskę czy innych. Z całą pewnością nie reprezentują interesów Skarbu Państwa i robią co tylko im się żywnie podoba; rzecz jasna na oczach tzw. celnego kierownictwa i na konto szeregowych funkcjonariuszy.W służbie jednak bywają nieprawidłowości, niekompetencja urzędników, naruszenia dyscypliny pracy, i co wtedy piw paw dyscyplinarka dla funkcjonariusza oczywiście. Wasza niemoc wobec cywili nikogo nie dziwi, ale za to, że wyniszczacie swoje środowisko zawodowe to się ku..a nie wywiniecie, nawet jak zostaniecie w otoczeniu samych cywili a nas już tu nie będzie.
 
Czytam te Wasze bzury na temat roli Rzecznika dyscyplinarnego i mam wrażenie że niestety nikt z Was nie jest w temacie. Proszę sobie przeczytać przepisy z tym związane a potem dopiero zabierać głos. Przypominam, że w kwestie odpowiedzialnośći dyscyplinarnej są uregulowane w Ustawie o Służbie Celnej a sprawy dotyczące postępowń wyjaśniających, dyscyplinarnych i dyscyplinarnych przyśpieszonych w rozporządzeniu MF zdnia 29.08.2003r Dz.U. 156 poz.1520. Uczcie sie koledzy i czytajcie przepisy, ktgóre nas dotyczą a nie będzie wątpliwości kto wszczyna, na czyje polecenie i jaką rolę posiada rzecznik dyscyplinarny. Pozdrawiam
 
cd oświadczenia umieszczonego powyżej, to mam nadzieję, że w tym roku wypełniał juz oświadczenie z naszym wzorem, bo to jest jakieś inne, poza tym od nas żadą się wpisywania NIE DOTYCZY, a nie zostawianie pustych pól.

KLIK, mam nadzieję, że twoja wypowiedź nie dotyczy mojego postu w tej sprawie, bo jeżeli nie wiesz, CYWILE nie podlegają pod nasze postepowania dyscyplinarne, gdyż mają swoje.
 
Do Castor Troj2 - oczywiście nie odnosiłem sie do Twojej wypowiedzi. Jak zapewne zauważyłeś wskazałem przepisy dotyczące funkcjonariuszy celnych. Pozdr.
 
oświadczenie majątkowe

Chcę powiedzieć wszystkim kto złożył w terminie 2-tygodniowym sensowne wyjaśnienie ten ma umorzenie postępowania wyjaśniającego dyscyplinarnego.Pozdrawiam
 
Postępowanie wyjaśniajace to pestka. W IC Olsztyn wszczęto postepowania dyscyplinarne!!!!!! I nie wazna jest logika oraz powód spóźnienia, przede wszystkim UKARAĆ ( może sami się pozwalniają, zanim trzeba będzie ich zwolnić po powstaniu izb regionalnych??????????????)
 
Witam!
Mam pytanie... Dostałem listem poleconym dzisiaj postanowienie o wszczęciu postępowania wyjaśniajacego. Pani naczelnik w dniu 08.08 pismem poleciła wszcząć przeciwko mnie postepowanie wyjaśniajace. Rzecznik dyscyplinarny wszczął je 20.08.(wiem z ustawy o S.C,ze ma na to 3dni).Dzisiaj dopiero odebrałem te postanowienie i co ma teraz zrobic?!
(wiem,ze na wszczęcie postepowania wyjaśniajacego jest 14 dni,a ten termin juz minął). Pragnę dodać,ze chodziło o sprawę z 26 lipca 2006r. 27 lipca sam napisałem wyjaśnienie w tej sprawie i przekazałem je droga słuzbową do Pani Naczelnik.
Co mam w tej sprawie zrobić i jakie mam prawa?
Pomózcie.... :oops:
 
Back
Do góry