• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

czy dostaliście już wodę???

J

ja1

Gość
żar się z nieba leje okrutny od ładnych kilku dni a izba biała podlaska jeszcze nie zapewniła nam wody mimo że są do tego zobowiązani. do kogo na skargę???
 
dzięki bo mam już dosyć kupowania codziennie do pracy wody skoro powinni mi ją zapewnić jutro sie tym zajmę.
 
Nie wiem gdzie pracujesz, ale IC Biala Podlaska dostarczyla juz do oddzialow wode gazowana i niegazowana CISOWIANKA ok. tygodnia temu. Moze nie pracujesz przy odprawach i poprostu Ci nie przysluguje...?
 
funkcjonariuszka napisał:
Nie wiem gdzie pracujesz, ale IC Biala Podlaska dostarczyla juz do oddzialow wode gazowana i niegazowana CISOWIANKA ok. tygodnia temu. Moze nie pracujesz przy odprawach i poprostu Ci nie przysluguje...?
pracuję w małym oddziale przy odprawach i właśnie wróciłam z nocki i do tej pory wody u nas nikt z izby nie dostał!!! serdecznie zapraszam tego kto się tym zajmuje na jeden dzień do pracy na pas w takiej temperaturze...
 
Nie ma tam u was zadnej organizacji zwiazkowej w Białej Podlaskiej???
Nie bójcie się!!!!!!!!!!!!Zgłoście im niech napiszą do dyrektora o wodę!!!!!!!!!!!!!Można nawet anonimo do Państwowej Inspekcji Pracy. Czego się kurcze boicie!!!!!!!!!!!!!a jak się nawet tego boicie to "zdychajcie" z pragnienia.
 
Po co woda ?

Co z tego ,że jest woda gazowana która nie ma stosownego smaku jak w uniformie dupa przykleja się do wszystkiego co na sobie oraz fotela .Może ze względu na upał i nieprzystsowanie naszych starych/nie nosze nowych więc nie wiem/pozwolić na cywilne ciuchy w UC i OC a nie tylko w IC jak to jest w Rzepinie.
 
Kolego powyżej. Kup sobie wodę mineralną, którą najbardziej lubisz i uważasz, że jest wspaniała, cudowna i jedyna. Wsadź ją ze sobą do samochodu (bez klimy) postaw na umiarkowanym słońcu i poczekaj z 2 godziny. Otwórz samochód (może ona również stać w biurze bez lodówki) i ją wypij. Twoja jedyna, najwspanialsza stała się ohydną, gorącą cuchnącą.... Wodę trzeba także , jak to jest w przepisach zaznaczone podawać schłodzoną, aby obniżała temperaturę.
 
To kup sobie lodówkę lub włącz klime w samochodzie zamiast go otwierać. Tez chciałbym zimną wodę ale mam ciepłą bo nie mam ze soba lodówki.
 
Wypowiadasz się tak, jak nasza kadra kierownicza. Dlaczego nie mówisz, że wodę powinniśmy sobie sami kupić. Poczytaj sobie, jaką wodę powinien dostarczać pracodawca i się nie wymądrzaj, a że pijesz ciepłą wodę toś DUPA.
 
a może inaczej

Przecież nic nie stałoby na przeszkodzie,aby wyliczyli i w ramach równoważnika dali w sezonie parę groszy na napoje. Każdy mógłby sobie kupić jaką chce i nikt by nie narzekał (widziałem te praktyki w prywatnym zakładzie). Wilk byłby syty i owca cała. Przecież nigdzie nie pisze,że pracodawca ma dostarczyć ją fizycznie, a jak byk stoi,że ma zapewnić.
 
do roboty, nieroby! wody sie Wam zachciewa? i do tego jeszcze zimnej? w dupach jaśniepaństwu się poprzewracało! widzę, że co poniektórzy juz zapomnieli, że są tylko zwykłym wypełniaczem do munduru...
SŁUŻBA OJCZYŹNIE JEST NAJWYŻSZYM WYRÓŻNIENIEM! A DOBRO OJCZYZNY NAJWYŻSZYM CELEM! I TEN CEL UŚWIĘCA WSZYSTKIE ŚRODKI!!!
wykonać! o trudnościach nie meldować!
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
 
Chyb sie tak nie da bo pracodawca ma dac wode a nie równoważnik. poza tym jakby dał równoważnik to od razu podnióslby się krzyk że mało bo woda kosztuje w sklepie 2,8 złotego i więcej. A tak kupi w niższej cenie i daje.
 
albo dałby adekwatny równoważnik, tak jak za brak mieszkania, i za wodę płaciłby 2,20 miesięcznie 8) :lol: :cry:
 
http://www.skarbowcy.pl/

Główny inspektor pracy przypomina wszystkim pracodawcom o obowiązku zapewnienia napojów osobom pracującym w wysokiej temperaturze.

Wymóg taki stawia art. 232 Kodeksu pracy, który mówi m.in. że pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, nieodpłatnie, odpowiednie napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Zgodnie z rozporządzeniem RM z 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. nr 60, poz. 279), obowiązek zapewnienia napojów przez pracodawcę dotyczy osób zatrudnionych przy pracach na otwartej przestrzeni, jeśli temperatura otoczenia przekracza 25 stopni C oraz stanowisk, na których temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28 stopni C. Napoje powinny być dostępne dla pracowników w ciągu całej zmiany roboczej i w ilości zaspokajającej ich potrzeby.
 
Re: http://www.skarbowcy.pl/

nie_celnik napisał:
Główny inspektor pracy przypomina wszystkim pracodawcom o obowiązku zapewnienia napojów osobom pracującym w wysokiej temperaturze.

Wymóg taki stawia art. 232 Kodeksu pracy, który mówi m.in. że pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, nieodpłatnie, odpowiednie napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych.


RZECZPOSPOLITA POLSKA
Rzecznik Praw Obywatelskich
dr Janusz KOCHANOWSKI
00-090 Warszawa Tel. centr. 0-22 551 77 00
Al. Solidarności 77 Fax 0-22 827 64 53

37188
RPO-490390-IX-906/04/WK




Pan
Marian Banaś
Podsekretarz Stanu
Szef Służby Celnej



Szanowny Panie Ministrze,
Uprzejmie dziękuję za udzielenie odpowiedzi w sprawie braku możliwości przeprowadzenia kontroli przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy warunków pełnienia służby funkcjonariuszy celnych w Izbach Celnych. W świetle kolejnego wniosku Przewodniczącej Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej z dnia 13.06.2005 r. (kopia pisma w załączeniu), uzyskane wyjaśnienia wymagają dodatkowego uzupełnienia.
Zdaniem strony związkowej, podejmowane przez Ministerstwo Finansów działania w kwestii nowelizacji ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (tekst jedn. - Dz.U. z 2004 r. Nr 156, poz. 1641) - w zakresie uregulowania spraw dotyczących bezpieczeństwa i higieny służby przez odesłanie do przepisów Kodeksu Pracy - są pozorowane i nie zmierzają do merytorycznego załatwienia przedstawionego problemu.
W związku z powyższym, działając na podstawie art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (tekst jedn. - Dz.U. z 2001 r. Nr 14, poz. 147), uprzejmie proszę Pana Ministra o ustosunkowanie się do przedstawianych przez stronę związkową zarzutów oraz poinformowanie na jakim etapie prac legislacyjnych znajduje się projekt przygotowywanej nowelizacji ustawy.

Łączę wyrazy szacunku
/-/
Janusz Kochanowski







My mamy NASZA ustawkę 8)
 
Back
Do góry