• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagroda półroczna

Srednia nagroda w IC Katowice która ma byc wypłacona w lipcu:

380 zeta dla zolla
580 dla cywila
340 dla stanowisk pomocniczych
 
no właśnie niech ktoś mnie oświeci dlacego cywile maja nagrody o 53% (policzyłem :lol: )większe niż funkcjonariusze czyżby wyrównywali im brak mundurówki to niech im jeszcze dodadzą zwolnienie z pracy z powodu braku zaufania i możliwośc alokacji jak wszystko to wszystko :evil: .
 
najśmieszniejsze jest to że dyrekcja i naczelnicy mają dostać ok 60000zł do rozdysponowania , a cała reszta szaraków ok 40000zł, mała różnica: szefostwo można policzyć na palcach a szaraków w IC k-ce jest ok 1000
 
Historia lubi się powtarzać. W SC, jak niegdyś. Gierek podzielił wszystkim równo.Ruskim wszystko, Polsce gówno!
 
no BOSKO.. poprostu bosko.... ciekawe bardzo... wnioskując po wysokościach poprzednich nagród-to kpina!!!!
 
pomijając fakt , że wierchuszka "spije śmietankę: czyli dostanie poważne pieniądze , to ci szaraczkowie dostana grosze i to nieliczni
 
nagrody

Jestem cywilem przeniesionym z UKS pierwszy raz słyszę o czyms takim jak nagrody pólroczne - a w IC Kraków wogole sie o czyms takim nie mowi. Ciekawa ta SC.
 
W mojej ulubionej izbie w 2005 roku dysproporcje w wypłatach nagród wyglądały następująco.

W skali roku
szeregowy funkcjonarusz celny 4 x 350 pln = 1400 pln ( brutto )
ścisłe kierownictwo izby 90 000 pln (brutto, w tym premie z oszczędności) :oops:
 
właśnie dzisiaj dostałam przelew - izba celna biała podlaska nagroda półroczna 402,48 zł netto. poszaleć można...
 
Do ja1: No to faktycznie poszalejesz :shock: . Jak długo pracujesz w firmie? Jeżeli ja pracuje półtora roku to na ile mogę liczyć?
 
pracuje prawie 3 lata, niedługo kończy mi sie służba przygotowawcza.większość moich kolegów z oddziału którzy mją dużo dłuższy staż dostali tyle samo więc od stażu pracy chyba wysokość nagrody nie zależy.
 
kolezanka "ja1" dostala chyba nagrode nizsza, bo w IC B.Podlaska byly 3 pulapy nagrod - wyzsze, srednie i nizsze. Srednia to ok. 600 zl a wyzsza chyba jakis tysiaczek.
 
Od czego to zależy?
Od regulaminu przyznawania nagród. Jeżeli zasady mają być przejrzyste, to wszystko powinno z niego wynikać. Wtedy nikt nie może mieć pretensji, bo wiadomo kto nie dostanie, jaka może być kwota najniższa, jaka jest średnia, a wyższe i specjalne na wnioski. W tym względzie w IC Poznań ostatnio zmieniło się na dobre, tzn. regulamin jest klarowny. Wszystko teraz zależy od kasy z MF i będzie dobrze.
 
Czy ktoś mi wyjaśni ??? Czy istnieje dowolność w przekazywaniu kasy przez MF? To znaczy czy MF ma obowiązek pzrekazać kase na nagrody? Jezeli tak to w jakiej wysokosci?? czy to jest 3% liczone od planowanego funduszu płac na okreśłoną izbę celną? Czy nie? Co w sytuacji jak MF przekaze mniej niż 3%???
 
ma pytanko:czy w waszych izbach tez sie nie dostaje premii jeżeli było sie na zwolnieniu ok 25 dni????
 
W ic katowice nie dostaje się premii jak ktoś był m.in. 30 dni na zwolnieniu chorobowym. Te dni liczy sie za okres w którym przyznawana jest nagroda.
 
z tego co wiem to w ubiegłym roku w IC Przemyśl nagroda półroczna to było ok.500zł na rękę a roczna to ok.1200 na rękę.W sąsiedzkim krakowie półroczną dostało niewielu funkcjonariuszy a roczna była podobna ok.1200 na rekę ,to kwoty dla 'szarych pracowników kwot dla kadry kierowniczej nie znam :p . Pracownicy cywilni dostali troche wiecej. Co do chorobowego to chyba nagrody nie dostaje się wcale powyżej 15 dni (ale nie wiem na pewno bo nie czytałem regulaminu :oops: do 15 dni nagrodę dostaje się ale proporcjonalnie mniejszą :? . Jak będzie w tym roku napiszę jek dostanę przelew( jak nie dostanę to tez napiszę :evil: )
 
Back
Do góry