• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

auto na mienie przeiedleńcze

N

NOWY187

Gość
witam, chciałbym uzyskac zwolniene z akcyzy na podstawie ustawy o mieniu przesiedleńczym, mieszkam za granicą ,od 3 lat mam auto zarejestrowane na siebie, chcialbym je zarejestrowac w polsce (pojemność powyzej 2l) w związku z tym moje pytanie, jakie dokumenty muszę przedstawić w urzędzie celnym aby uzyskać dokument o zwolnieniu z akcyzy. Czy na dowód pobytu za granicą ponad 6 miesiecy wystarczy dowód rejestracyjny wydany na moje nazwisko czy muszę przedstawić dodatkowe dokumenty? Czy muszę przedstawić zaświadczenie o wymeldowaniu z poprzedniego miejsca zamieszkania bo słyszałem że tak a jezeli tak to na jakiej podstawie prawnej bo w tekście ustawy takiej kwestii nie znalazłem, jak to wyglada w praktyce i ile czasu trwa załatwienie tego dokumentu ?
Z góry dziekuje za informacje .

dodam że chodzi o przyjazd z włoch
 
do Don Pedro

Istnieje takie dobrodziejstwo jak zwolnienie z podatku akcyzowego. W przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego należy w w tym przypadku z niego skorzystać . 12 miesięcy pobytu za granica RP ale na terytorium UE. 6 miesięcy użytkowanie samochodu osobowego, adres zamieszkania w RP i warunek nieodstępowania 12 miesięcy, to chyba wszystko w w temacie.:rolleyes:
 
Właśnie wchodzą nowe przepisy akcyzowe.Może wykorzystacie lukę prawną w tym zakresie.Jest interes do zrobienia.Na kanwie nowych przepisów dot.zwolnień podatkowych proponuję sprowadzenie rikszy z klimatyzacją z państwa Środka.Jedyny warunek konieczny to trwałe oznaczenie napisem CE na tylnej osi z napędem.Bez komentarza!​
 
Back
Do góry