• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

dewizy

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
N

Nie zarejestrowany

Gość
mam 2 pytania do szanownych kolegów:
1. spotkałem się z taka interpretacją iż wartośc środków finansowych, które można przwieżć przez granicę państwową bez dokonywania odprawy celno-dewiziwej, to kwota nieprzekraczająca 10. 000 Euro - czy to prawda ?
2. Czy ww. kwota dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej, czy tylko krajów należąacych do strefy Schengen

Straż Graniczna uważa, mówie tutaj o lotnisku w Rebiechowie, iż jestem zobowiązany do dokonania zgłoszenia dewizowego (mimo, iż przewoże mniej niż 10 tyś Euro) jeżeli lęcę do Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania jest w strukturach Unii Europejskiej, ale nie jest w Schengen. Czy SG ma rację. Prosze podać podstawe prawną takiego stwierdzenia, jeżeli nie jest to problem.

Pozdrawiam
 
dewizy reply

Panie i Panowie proszę o odpowiedz, bo od tego zależy moje spokojne zycie
 
Prawo dewizowe z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 141, poz. 1178) Art. 18. [Zgłoszenia do kontroli celnej] [19] Rezydenci i nierezydenci przekraczający granicę państwową są obowiązani zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym lub organom Straży Granicznej, przywóz do kraju oraz wywóz za granicę złota dewizowego lub platyny dewizowej, bez względu na ilość, a także krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 000 euro. Nie stanowi wykonania obowiązku zgłoszenia podanie w zgłoszeniu nieprawdziwych danych.


Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie ogólnych zezwoleń dewizowych z dnia 4 września 2007 r. (Dz.U. Nr 168, poz. 1178) § 11a. Zezwala się rezydentom i nierezydentom przekraczającym granicę państwową z innymi państwami obszaru Schengen na odstępowanie od obowiązku zgłaszania organom celnym lub organom Straży Granicznej przywozu do kraju oraz wywozu za granicę złota dewizowego lub platyny dewizowej bez względu na ilość, oraz krajowych lub zagranicznych środków płatniczych o wartości przekraczającej łącznie równowartość 10 000 euro.
 
Back
Do góry