• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ŚLĄSK chce spotkania z Ministrem Finansów

C

członek związku

Gość
Takie coś krąży w Opolu. Mówią, że Opole nakłania wszystkie 5 związków zawodowych ze śląska o wysłanie tego pisma do Ministra.
Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Czy to pismo poszło do Pana Ministra?

Szanowny Pan
dr Paweł Wojciechowski
Minister Finansów
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Ministrze.

Wszystkie branżowe Związki Zawodowe Funkcjonariuszy Celnych działające w Izbie Celnej we Wrocławiu, Opolu i Katowicach wyrażając zaniepokojenie zatrudnionych na Śląsku funkcjonariuszy celnych oraz ich lęk o przyszłość Służby Celnej jak również przekazując ich ogromną determinację

ZMUSZONE SĄ WYSTĄPIĆ

w trosce o dobro Państwa i spokój społeczny z prośbą o spotkanie z Panem Ministrem w terminie do dnia 07.07.2006r. Uważamy za pozytywne i konieczne do konstruktywnego dialogu, uczestniczenie w spotkaniu Podsekretarza Stanu Mariana Banasia oraz podsekretarzy stanu odpowiedzialnych za projekty ustaw dot. podatku akcyzowego i ekologicznego oraz przedstawiciela z obu branżowych celniczych central związkowych z Federacji ZZSC i Zrzeszenia ZZSC

Uprzejmie informujemy, iż zapowiadana „reforma” Służby Celnej miała zostać ogłoszona w miesiącu marcu. Prawdopodobnie z uwagi na tworzenie koalicji rządowej termin ten został przekroczony. W międzyczasie doszło jednak do przeprowadzenia uzgodnień resortowych i przygotowania projektów aktów prawnych bezpośrednio dot. Służby Celnej, w szczególności projektu ustawy w sprawie zwrotu części wydatków ponoszonych w latach 2006-2012 na ogrzewanie olejem opałowym powierzchni bytowych oraz projektu ustawy o podatku ekologicznym od samochodów, jak również zaskakujących zmian do ustawy o Służbie Celnej, mamy tutaj głównie na myśli zmianę poz. Nr 98 w dokumencie pt. Program Prac Legislacyjnych Rady Ministrów.

Generalnie rzecz biorąc, bolączką jest jakikolwiek brak dialogu społecznego z branżowymi związkami zawodowymi Służby Celnej. Mimo braku konsultacji zauważamy jednak bardzo niepokojący kierunek „reformy”, który może stwarzać zagrożenie dla wpływów budżetowych państwa, może też być krokiem w kierunku utrudnień biurokratycznych w szczególności dla importerów samochodów spoza UE i importerów towarów akcyzowych z krajów trzecich oraz może też być kolejnym milowym krokiem, wbrew temu co funkcjonuje w praktycznie całej UE, w kierunku marginalizacji Służby Celnej, co może ułatwić funkcjonowanie „szarej strefy” w obrocie towarowym z zagranicą.
[/quote]
 
Wypowiem się w swoim imieniu bo za Sławka nie mogę!
Tak , Opole choć niewielka mieścina na zadupiu ale ma prężnego i aktywnego Przewodniczącego, który zna przepisy prawa i zawsze uważany był za "groźnego" bez względu na ekipę rządzącą!
Nie zdiwiłbym się gdyby ten list był robotą Opola dlaczego - bo Sławek jest idealistą i nie dba o własny tyłek ale o tyłki opolan i wszystkich celników! On ma na pagonach chyba 3 gwiazdy - za co - za ideały! Wciąż nawołuje o aktywność która powinna być w naszym interesie!! Dziwię się, że ktoś gada że się nie uda. Może i tak ale walczyć trzeba bo wykoszą nas zanim się zorientujemy. Sławek nie podburza ale nawołuje i apeluje o aktywność. Poza tym gdyby napisał ten list podpisałby się pod nim bo taki ma zwyczaj!
To są tylko moje spostrzeżenia! Sorry Sławek nie liżę Ci tyłka bo nie mam tego w zwyczaju! Ale głos wewnętrzny kazał mi odpowiedzieć!
Pozdr.
 
ŚLĄSK I NIE TYLKO ŻĄDA PODWYZEK 30-40% I TO OD ZARAZ A NIE ZA JAKIES TAM LATA !!!

SKONCZCIE CYRTOLIC SIE Z TYMI PAJACAMI Z WARSZAWY I SMAROWAC JEZYKI MIODEM !! NALEZY POSTAWIC SPRAWE JASNO - TAK JAK ZROBILY INNE GRUPY ZAWODOWE!! ALBO PODWYZKI KONKRETNE I OD ZARAZ (KASA JEST I NIECH NIE PIERD..... ZE NIE MA) ALBO NIE MAMY WOGÓLE O CZYM GADAC I WPROWADZAMY MARAZM I WŁOSKI PARALIŻ GDZIE SIĘ DA I NA SIE DA W URZEDACH!!

CZASY ZAMORDYZMU NA ŚLĄSKU JUZ SIE SKONCZYŁY!! NACZELNIK JEDEN Z DRUGIM NIECH NIE WAZY SIE TERAZ STOSOWAC NACISKÓW BO JAK POKAZAŁY WYDARZENIA OSTATNICH MIESIECY IKONY TEŻ SPADAJĄ ZE STOŁKÓW - SZCZEGÓLNIE GDY SĄ SKONFLIKTOWANE Z ZAŁOGĄ A ZAŁOGA ZNA TEGO CZY OWEGO POSŁA :D
 
Czytając to forum - Ogólne dyskusje - co jakiś czas sprawdzam czy nie jestem przypadkiem na forum IC Opole. Nie mam zamiaru Was obrazić ani w żaden sposób Wam nie dogaduje :!: :!: :!: Od Was powinni się uczyć inni, GDZIE DO KURWY NĘDZY SĄ ZWIĄZKI W INNYCH IZBACH, PIJĄ KAWKĘ Z DYREKTOREM. U MNIE CISZA JAK PO ŚMIERCI ORGANISTY. SŁAWEK RATUJ :!: :!: :!: bo mam wrażenie, że tylko na śląsku są związki zawodowe.
P.S.
Przepraszam wszystkich zgorszonych moim słownictwem ale nie wytrzymałem.
 
Nie będe podawał nazwisk ale jestem ciekaw czy Pan Jarosław Ł. z IC Gdynia coś robi w tym temacie. Chyba, że biedaczek nie wie o tym forum :lol:
 
jajacek1970 - odpowiem Ci szybko - a kto i poco założył to forum? Odp. jak zwykle jest jedna Sławek i pare innych herbatników z Opola. Pozdro
 
keta napisał:
jajacek1970 - odpowiem Ci szybko - a kto i poco założył to forum? Odp. jak zwykle jest jedna Sławek i pare innych herbatników z Opola. Pozdro

Może i masz racje, ale przynajmniej stwarzają jakieś pozory, w Gdyni nawet tych pozorów nie ma.
 
Słuchajcie - chodzi tylko o jedno - żeby nas nie roz......li!!! Tylko o to!
cyt.: "Poco zwary poco kłótnie wnet i tak utoniemy w zupie"
Teraz już sam nie wiem czy jajacek ganił nas czy popiera. :( Pozdro
 
Back
Do góry