• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak odejść!!!!

N

Nicole

Gość
Witam! Pracuje w IC 8 miesięcy. Jedakże w wydziale, którym jestem bardzo mi się nie podoba. Tragedia, stres, fatalna organizacja. Chcialabym sie przenieśc do innego wydziału albo urzedu, jednakże u NAS (nie wiem jak jest w innych izbach) Dyrektor nie zezwala na przenosiny na urzędy, nie pozwala też na przenosiny do innego wydziału. Co więcej, nie pozwala odejść ze służby bez 3 miesiecznego wypowiedzenia. A jaki pracodawca będzie na mnie czekał 3 miesięce, zanim skoncze pracowac w tej pierdzielonej izbie? Czy ktos przeżył cos takiego? Czy można cos na to poradzic? Czy naprawde w słuzbie przygotowawczej okres wypowiedzenia to 3 miesięca???? Czy ja mogę stąd wyjść tylko jezeli rzucę tę prace bez znalezienia sobie uprzednio nowej pracy? CZY JA TU UTKWIŁAM!!! :(
 
i to jest właśnie paranoja w wykonaniu naszego państwa - niby masz wolność a musisz być zniewoloną!!!
pozdrawaiam i życzę powodzenia
 
Nicole napisał:
Witam! Pracuje w IC 8 miesięcy. Tragedia, stres, fatalna organizacja.Dyrektor nie zezwala na przenosiny na urzędy, nie pozwala też na przenosiny do innego wydziału. Co więcej, nie pozwala odejść ze służby bez 3 miesiecznego wypowiedzenia. Czy można cos na to poradzic? Czy naprawde w słuzbie przygotowawczej okres wypowiedzenia to 3 miesięca???? Czy ja mogę stąd wyjść tylko jezeli rzucę tę prace bez znalezienia sobie uprzednio nowej pracy? CZY JA TU UTKWIŁAM!!! :(


Odsyłam do tematu, który był juz poruszany i który jest szczególowo wyjaśniony na http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?p=2256&highlight=#2256 Dyrektor mydli C oczy, gdyż w okresie słuzby przygotowawczej wypowiedzenie trwa DO TRZECH MIESIĘCY A NIE TRZY MIESIĄCE. Więcej wiary w siebie i ostro atakuj. 8)
 
Tutaj muszę pochwalić naszego starego dyrektora, bo zawsze pozwalał odejść za porozumieniem stron bez żadnego okresu wypowiedzenia. Kwestia dobrej woli i sumienia dyrektora, nic więcej.
 
To nie jest takie proste. ZORRO napisałes, że trwa do trzech miesięcy, tak, lecz nasz Dyrektor (nie beęde mowiła z ktorej Izby) nie zgadza się na krótsze, odchodził moj kolega, tez ze słuzby przygotowawczej i niestety musiał siedziec tu 3 miesiące!!!DYrektro nie pozwolił na krócej.
"Kwestia dobrej woli i sumienia dyrektora, nic więcej." własnie siwy. NIestety nasz dyrektor nie ma ani sumienia, ani dobrej woli. Na potwierdzenie 2 fakty: -niepozwolił przenieść się kolezance z wydziału do Krakowa(tam ją chcieli z otwartymi rękami), pomimo, że ona z tamtąd pochodzi i tam pracuje jej mąż, teraz widują sie w weekendy
-ostatnio z naszemu naczelnikowi powiedział, ze wszczął za mało postępowań dyscyplinarnych w naszym wydziale, za mało ludzi zwolniono w ten sposób z pracy w naszej IC, :?
A własnie, jakie są konsekwencje postępowania dyscyplinarnego?
 
droga NICOLE. oczywiście racją jest, że wszystko zależy od woli Dyrektora ale jak już Ci wcześniej napisałem to musisz się nadal męczyć!! na to nic się nie poradzi!!!
 
Back
Do góry