• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zwrot odsetek od nadpłaconej akcyzy za samochód.

N

Nie zarejestrowany

Gość
W 2006 roku nabyłem samochód wewnątrzwspólnotowy. Natomiast w marcu 2008 r. złożyłem wniosek o zwrot akcyzy, który został mi zwrócony w czerwcu wraz z odsetkami liczonymi od dnia złożenia korekty do dnia wypłaty. W sierpniu złożyłem wniosek o wznowienie postępowania podatkowego powołując się na ustawę z dnia 9 maja 2008 r. o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego.
"Podatnicy, którzy nie otrzymali odsetek od nadpłaconej kwoty lub otrzymali odsetki w kwocie niższej niż wynika to z zapisów niniejszej ustawy mogą się ubiegać o zwrot należnych odsetek jeżeli w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy złożą wniosek o wznowienie postępowania."
Chodzi mi o to aby odzyskać odsetki liczone od dnia powstania nadpłaty czyli roku 2006. Urząd Celny przesłał mi odmowną decyzję.
 
Oczywiście że dodatkowe odsetki należą się za okres od zakupu pojazdu do dnia złożenia wniosku o zwrot nadpłaconej akcyzy i to bez łaski art.5 pkt 1 ustawy z dnia 09.05.2008 mówi o tym wyraźnie, proszę ponowić wniosek gdyż może w okresie w którym został złożony ten wniosek Wasz urząd nie miał jeszcze wytycznych działania w tym zakresie. Ja oczywiście odsetki otrzymałem (i to nie małe) po kilku tygodniach, gdyż zamieszanie narobiłem moim wnioskiem i zabardzo nie wiedzieli jak to zrobić i z czym jeść ;-) Powodzenia i pisać wnioski do bólu!
 
..ja też pisałam wniosek o wznowienie postępowania(zwrot akcyzy dostałam) o należne odsetki i wczoraj dostałam decyzję odmowną, bo wygląda na to że wniosek był żle zatytułowany i nie należało pisać o wznowienie postępowania, gdyż zwrot dostałam w maju, a ustawa weszła w życie 19 lipca, należało napisać nowy wniosek o zwrot odsetek, tyle że teraz nie wiem czy mi uwzględnią, gdyż wnioski należało składać do 20 sierpnia 2008...
 
Back
Do góry