• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Problemy z certyfikatami przy odprawie

I

Importer

Gość
Witam
Po konsultacji z kilkoma agencjami celnymi zakupiłem zabawki w USA za łączną kwotę 25tyś zł.
W momencie zakupu towaru do oclenia towaru wystarczył znak CE umieszczony na opakowaniu zabawki. Jak się okazało teraz Urzędy Celne wymagają "papierowych" certyfikatów CE na towar do oclenia. Zabawki są od wielu producentów i ciężko będzie dotrzeć do wszystkich.
Towar leży na magazynie celnym a rozwiązania sprawy nie widać.
Bardzo proszę o pomoc, może jakieś przepisy regulujące odprawę zabawek lub jak wyglądają i jak zdobyć "papierowe" certyfikaty. Czy są to ogólne dla producenta czy na każdy produkt?
Bo ja nie wiem już jak z tego wybrnąć.
Pozdrawiam
 
Problemy z certifikatami CE przy odprawie

Witam,
generalnie ma tutaj zastosowanie Dyrektywa Nowego Podejścia-88/378/EWG Bezpieczeństwo zabawek.
W tym przypadku powinno wystarczyć samo oznaczenie na towarze,które może stwierdzić celnik podczas rewizji,ale jak to u nas bywa co NUC to inna interpratacja...;););)
Sugeruję też kontakt z PCBiC
http://www.pcbc.gov.pl/index.php?page=ce/zabawki

Powodzenia
 
Back
Do góry