• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podróbki ?;/

N

nobodyyy

Gość
Witam,

Zakupiłem sobie buty nike w chinach. Oczywiście cena była niższa niż widziałem na aukcjach allegro itp. Pomyślałem że towar z zagranicy jest owiele tańszy i być może trafilem na jakis dobry sklep. Moja paczka została zatrzymana w urzędzie celnym. Przyszedł do mnie list, że jeśli chce dostać paczkę to muszą ją otworzyć komisyjnie - jeśli podróbki to dostaje jakąś kare ( grzywny, pozbawienia wolności nawet :O ). Tak więc przestraszyłem sie i zaczalem sie zastanawiać czy kupiłem oryginalny towar... Znalazłem w internecie informacje, że strona z której kupiłem buty sprzedaje podróbki, ale są także osoby które twierdzą inaczej. Sprzedawca zapewnia, że to oryginalny towar.Jednak postanowiłem nie ryzykować i nie odbierać tej paczki ;/ najwyżej stracę sumę którą zapłaciłem za buty. Szczerze mówiąc teraz nie wiem czy to są podróbki czy oryginały... ale jeśli się zastanowić to fakty bardziej wskazuja na podróbki ;/ ( nieco nizsza cena, podejrzenie urzedu celnego, informacje w internecie ). Czy takie paczki zostają odsyłane z powrotem do kraju z którego zostały wysłane ? Jeśli tak to po ilu dniach ? Być może uda mi sie wyciągnąć od sprzedawcy z powrotem moje pieniądze jeśli wróci do niego paczka. Ale pewnie jeśli sprzedał mi podróbki to i tak nic nie wskóram :( Moja naiwność wykazała sie bardzo w tym zakupie :(

Co radzicie zrobić ?
 
Ostatnia edycja:
ile?

No, jeżeli kupiłeś sobie parę butów, to będziesz miał trochę schodów z "czepialskimi", ale przeżyjesz! Jeśli zaś jesteś snobem, który musi mieć buty inne na każdy dzień miesiąca, to "zmuś" sprzedawcę, by wysłał ci dodatkowo coś w rodzaju "certyfikatu"- papier zezwalający na produkcję lub handel towarem "chronionym"! Możesz się także spróbować dowiedzieć u przedstawiciela nike'a w Polsce, czy ten sprzedający ma takie prawo, ale wątpię byś uzyskał rzetelną odpowiedź od "konkurencji"!
 
Back
Do góry