• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PRZEJŚCIE DO INNEJ IZBY CELNEJ

minio82

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Kwiecień 2006
Posty
151
Punkty reakcji
0
mam prościutkie pytanko. czy ciężko jest się przenieś do innej izby?
czy Dyrektorzy robia problemy? do kogo ewentualnie trzeba sie zgłosić
?
pozdrawiam
 
Proponuje Rzepin lub Kielce, to ostatnio bardzo popularne miejsca.....a i perspektywy ogromne.......

A co do przenosin to nie wiem jak z izbami ale między urzędami jest ciężko chyba że znajdą się chętni na ruch w obie strony, tzn. ty za kogoś, ktoś za ciebie
 
nie ma problemu z przeniesieniem sie dom którejś z Izb "wschodnich". Pisze się prośbę do Szefa Słuzby Celnej. Za kadencji poprzedniego nie było raczej problemów.
 
za obecnego SSC też nie ma problemów.
niedawno nasz z-ca dyrektora (raczej równy gość) "zwiedzał" parę Izb na południu i zachodzie. poszukiwał chętnych do pracy w tej zasłuzonej dla cła instytucji. :) niestety: nie spotkał się ze zbyt wielkim zrozumieniem. w najbliższym czasie (podobno juz pod koniec roku) będzie potrzeba ponad 100 osób do nowego terminalu kontenerowego w Porcie Północnym, więc przyjmą was raczej z otwartymi rękoma. co się tyczy traktowania to będzie jak wszędzie. :) tut. Izba ma jedną dużą zaletę. tu nie ma "mrówek" i nikt wam nie będzie walił tekstów w stylu: "a ja pana znam! pana syn chodzi z moimi dzieciakami do jednej szkoły!" zatem zapraszamy. nam (tym na dole) będzie lżej, bo oddziały i tak pracują z połową koniecznego składu. a nowo przyjęta młodziez juz rozgląda się wokoło, gdzie by tu dać "nogę"... :) i wcale im się nie dziwię... :)

PS: STANOWCZO UCINAM PLOTKI, JAKOBYM BYŁ NA PROWIZJI TUT. IZBY CELNEJ OD KAŻDEGO ZWERBOWANEGO!!! :):):)
 
Stary z szacunkiem ale to nie jest tak do końca jak sie utarło, że na przykład na południu jest przerost zatrudnienia. Poza tym byłem na tym spotkaniu i na pytanie co z mieszkaniem w Gdyni i okolicach to ten zastepca zaoferował hotel (około 60-100zł0 za noc a ludzie w smiech.
 
widzicie, Panie Misterek: to jest własnie to, o czym mówiłem...

desperado napisał:
co się tyczy traktowania to będzie jak wszędzie. :)


"reklama" zamieszczona przeze mnie powyżej była raczej próbą odpowiedzi dla szanownego kolegi lukasa 00715 w temacie zmieniania Izby, a konkretnie miała zaargumentować brak sprzeciwów SSC wobec alokacji. ale chyba nie wyraziłem się zbyt jasno. zatem za powstałe nieporozumienie przepraszam... :)
 
misterek napisał:
Stary z szacunkiem ale to nie jest tak do końca jak sie utarło, że na przykład na południu jest przerost zatrudnienia. Poza tym byłem na tym spotkaniu i na pytanie co z mieszkaniem w Gdyni i okolicach to ten zastepca zaoferował hotel (około 60-100zł0 za noc a ludzie w smiech.
Wlasnie dowcip polega na tym zyby celnicy z calego kraju przyjechali do pracy do trojmiasta, a mieszkania niech sobie sami zalatwiaja. Zeby kupic tu mieszkanie, powiedzmy 40m2, dwa pokoje, trzeba miec lekko liczac 100 tys. zl. Nie chce Was zniechecac do przyjazdu, byloby mi to na reke bo roboty jest tutaj od zaj... Przyjac to Was tu przyjma ale nie oczekujcie, ze dadza Wam mieszkania. Poprostu nasza Izba nie ma na to kasy, a przy obecnym "TANIM PANSTWIE" napewno nie bedzie jej miala. Niech mi tu tylko nikt nie zarzuca, ze robie tu jakas wroga robote, chce tylko aby koledzy z iinych Izb wiedzieli na co sie pisza. Zmiana miejsca zamieszkania to dosc powazna decyzja i raczej po miesiacu nie beda mogli wrocic do swojej bylej Izby.
 
jajacek1970 napisał:
Niech mi tu tylko nikt nie zarzuca, ze robie tu jakas wroga robote...

spoko! nikt Ci niczego nie zarzuci. po prostu mówisz, jak jest. :) a propozycja naszego Pana Z-cy Dyrektora odnośnie hotelu świadczyć może co najwyżej... no właśnie: o czym? :)
 
Świadczy o specyficznym poczuciu humoru, gdyż jego nie dotyczą problemy mieszkaniowe. Obojętnie gdzie będzie, tam znajdzie sie mieszkanko na koszt słuzby. Ten system to czyste niewolnictwo, bo jesli za to, że mamy pracę mamy być dozgonnie wdzięczni krętaczom z Warszawki, milczeć za cene pensji, to nie tędy droga w państwie SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ 8)
 
Otóz to. Przypomina mi się alokacja z jesieni 2003 r. W jednym z wywiadów szef pan Kwaśniak mówił wprost- celnicy ŚREDNIO zarabiają 3 tysiące. I są tak zdemoralizowani, że nie chcą się przenosić.
Przepraszam, gdym miał takie pieniądze na rękę, dziś jadę do Gdyni.
Jeśli ktoś myśli, że za gołe 1500 zł. przeniosę się 600 km dalej, zostawiając rodzinę samą sobie, to nie ma wszystkich w domu.
Sądzę jednak, że nasza wierchuszka dobrze o tym wie, ale robi pozorne ruchy, w style - dajemy wam oferty pracy, patrzcie jak o was dbamy.
Jedno wielkie cygaństwo.
 
tax.uniforme napisał:
Otóz to. Przypomina mi się alokacja z jesieni 2003 r. W jednym z wywiadów szef pan Kwaśniak mówił wprost- celnicy ŚREDNIO zarabiają 3 tysiące. I są tak zdemoralizowani, że nie chcą się przenosić.
Przepraszam, gdym miał takie pieniądze na rękę, dziś jadę do Gdyni.
Jeśli ktoś myśli, że za gołe 1500 zł. przeniosę się 600 km dalej, zostawiając rodzinę samą sobie, to nie ma wszystkich w domu.
Sądzę jednak, że nasza wierchuszka dobrze o tym wie, ale robi pozorne ruchy, w style - dajemy wam oferty pracy, patrzcie jak o was dbamy.
Jedno wielkie cygaństwo.
Chciałbym wiedzieć gdzie celnicy zarabiają 3000 zł, przenosze się tam już dziś. Wchodzę w to w ciemno.
P.S.
Czyżby szefostwo w IC i UC aż tyle zarabiało, że po przeliczeniu na średnie zarobki wychodzi aż 3 patyki. Ciekawe. :evil:
 
zorro napisał:
nie tędy droga w państwie SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ

państwie czego? :):):):):)

3000? a czemu Wy się dziwicie? w wyobrażeniu społecznym tyle właśnie zarabiamy. tak nas widzą ludzie: jako skorumpowanych, leniwych urzędników, którzy zbijają bąki za państwowe pieniądze. i przy każdym naszym proteście SSC będzie wyciagał tego typu argumenty, by usprawiedliwić swoje działanie wobec nas. on jest święty i czysty. przyszedł tu (jak i cała jego formacja), by skończyć z naszą samowolą i korupcją. a ludzie to kupią, bo to teraz modne. dlatego też parokrotnie wspominałem na forum, że warto przygotować akcję protestacyjna tak, by mieć ludzi po swojej stronie. ale to już całkiem inny temat... :)
 
Tylko, przy takiej do nas niechęci społeczeństwa, jak to zrobić? Prasa, radio i telewizja dość głośno podają tematy o korupcji w naszym gronie i niestety, tu racje ma desperado, przez pryzmat afer w SC postrzegani jesteśmy wszyscy. Wystarczy porozmawiać ze znajomymi, którzy wiedzą o naszej pracy w SC. Ciągle słysze teksty typu "o ty to masz dobrze, pewna robota i niezla kaska" albo "roboty niewiele o szmal konkretny i jak kelner można sobie dorobić" itp, itd.
Z drugiej zaś strony nigdy nie będziemy lubiani czy akceptowani skoro większość Polaków kojarzy nas z tymi co karzą mandatami za flaszki czy fajki, czy z tymi co płaci im się myto. "Ja coś tam kupiłem za ciężko zarobione pieniądze a Pan jeszcze chce od tego jakieś cło".
Reasumując wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że cokolwiek byśmy nie zrobili, nie zmienimy mentalności polskiego społeczeństwa.
 
Mentalności nie zmienimy ale w ramach ewentualnego protestu należy mocnopodkreślić wszelkie negatywne aspekty tej pracy! Zarobik, sytuację alokowanych itd... sam nie wiem co bo jeszcze za krótko robie w tej firmie. Konieczne jest wskazanie wszytskiego tego o czym ludzie myslą że mamy i nam się faktycznie jako funkcjonariuszom należy, a czego nie ma. Mam tu na myśli głownie zarobki i przywileje emerytalne!
 
zorro napisał:
Świadczy o specyficznym poczuciu humoru, gdyż jego nie dotyczą problemy mieszkaniowe. Obojętnie gdzie będzie, tam znajdzie sie mieszkanko na koszt słuzby. Ten system to czyste niewolnictwo, bo jesli za to, że mamy pracę mamy być dozgonnie wdzięczni krętaczom z Warszawki, milczeć za cene pensji, to nie tędy droga w państwie SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ 8)
Jakiej sprawiedliwości - społecznej, nie rozśmieszaj mnie kolego. Prawo i Sprawiedliwość to dwa wykluczające się pojęcia. Tam gdzie obowiązuje Prawo nie ma sprawiedliwości i odwrotnie. 20 lat temu SOLIDARNOŚĆ walczyła o wolność, prawa pracownicze i inne tam pierdoły. Teraz, ponoć, jest rząd, który wowodzi się z postsolidarnościowej tradycji. Tylko, że ten rząd wszystkie te słynne gdańskie postulaty może sobie wsadzić w d... Wiec przestań mi tu kolego pieprz.... o państwie SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ.
 
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.


jajacek1970Wiec przestań mi tu kolego pieprz.... o państwie SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ.
Szkoda, że nie dopatrzyłeś sie ironii, która zawarta była w tym co napisałem. W naszym kraju papier wszystko przyjmie tylko, że zamiast do czytania jest potem uzywany jako zamiennik papieru toaletowego. Każda władza, która narusza prawa w swoim własnym kraju nie jest godna sprawowania władzy. Nie należę do popularnych i modnych ostatnio PiSiorów, co nie oznacza,że nie mam pawa do krytyki.

SPRAWIEDLIWOŚC SPOŁECZNA o której napisałem, jakos nie dotyczy własnie Nas - funkcjonariuszy celnych.

Art. 7.
Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
 
zorro napisał:
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.


jajacek1970Wiec przestań mi tu kolego pieprz.... o państwie SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ.
Szkoda, że nie dopatrzyłeś sie ironii, która zawarta była w tym co napisałem. W naszym kraju papier wszystko przyjmie tylko, że zamiast do czytania jest potem uzywany jako zamiennik papieru toaletowego. Każda władza, która narusza prawa w swoim własnym kraju nie jest godna sprawowania władzy. Nie należę do popularnych i modnych ostatnio PiSiorów, co nie oznacza,że nie mam pawa do krytyki.

SPRAWIEDLIWOŚC SPOŁECZNA o której napisałem, jakos nie dotyczy własnie Nas - funkcjonariuszy celnych.

Art. 7.
Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.

Masz racje - PRZEPRASZAM, ale jak slysze, ze ktos dzis, przy tych rzadach, mowi o spolecznosci spolecznej to mnie kur... bierze. Jeszcze raz przepraszam, zle zrozumialem Twoje intencje.
 
Back
Do góry