• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Likwidacja Izb

Z tekstu wynika ze mają być zlikwidowane najsłabsze czyli mające najmniejsze wpływy i największe wydatki ,jak ktoś chce to może sobie poporównywać http://wssc.szu.pl/kom/st.pdf. Ale tak na pewno nie będzie bo tak może być tylko w normalnym kraju
 
Taaa coraz ciekawiej chyba w Kielcach wzrośnie liczba związków zawodowych........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Hej sprawa nie dotyczy bynajmniej tylko Kielc.
Czy waszym zdaniem mapa izb celnych w Polsce może wyglądać tak:

http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=206

Moim zdaniem to niemal pewne. Pytanie tylko ile izb celnych pozostanie, i które ostatecznie zostaną zlikwidowane? A co będą robić celnicy z tych zlikwidowanych izb celnych? Ale co tam niedługo Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z udziałem Polaków no i oczywiście wakacje.
Do zobaczenia po wakacjach lub najdalej po wyborach już w innych izbach celnych.
Podczas pisania tego postu, (ok. 2 min.) kolejna grupa 500 rodaków opuściła właśnie terytorium RP w poszukiwaniu ... no właśnie czego. Zapowiadają, że wrócą dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wcześniej ściągną tam swoje rodziny. Właśnie przed chwilą wyjechało kolejne 100 osób - ciekawe kto w takim razie zapracuje na ten wzrost PKB, który zdaniem Min. Finansów ma zagwarantować pracę celnikom?
 
W ostatnim czasie dotarły do mnie informacje o pewnych krokach które moga wniesc zmiany do mapki która zapodałam swego czasu a mianowicie:

- mówi sie o likwidacji Opola (co juz sygnalizowałam) i właczeniu tej Izby do Katowic . Katowice miałyby przetrwać z uwagi na duza koncentracje podmiotów i silne lobby. Atutem sa tez spore wpływy i niezle wyniki z zwalczaniu paliwowcow.
- Rzepin miałby zostac wcielony do Wrocławia z uwagi na fakt, iz jego połaczenie z Poznaniem i Toruniem stworzyłoby olbrzymi moloch w centrum kraju, nadto tak Wrocław jak i Rzepin to byłe izby graniczne ( w przeciwienstwie do Poznania i Torunia).

Tym samym ostateczny kształt miałby wygladac tak:
1. Przemyśl łaczymy z Białą Podlaską (zamykajac w jednej izbie poludniowo-wschodnie rubieze kraju)
2. Białystok z Olsztynem (zamykajac w jednej izbie polnocno-wschodnie rubieze)
3. Łodź laczymy z Warszawą (tworzac tym samym silna centralna izbę)
4. Gdynię ze Szczecinem (izba pomorska - koncentrujaca niemal calosc obrotu morskiego)
5. Toruń z Poznaniem (druga izba centralna)
6. Katowice z Opolem (silna gornoslaska izba - koncentrujaca silnie zurbanizowany obszar przemyslowy)
7. Wrocław z Rzepinem (izba dolnoslaska zamykajaca rubieze poludniowo- zachodnie)

Wg mojej oceny abstrachujac od przetasowan z tym zwiazanych sam pomysl wydaje sie ciekawy - również z punktu widzenia zarzadzania i nadzoru nad danymi regionami. Grunt aby nie stracili na tym zwykli celnicy - tacy jak wiekszosc z nas. Tym bardziej nalezy zintensyfikować dzialania w obronie uprawnien akcyzowych a przy tym naciskać na poszerzenie pionow operacyjnych. Dobrym pomyslem i sposobem na obrone etatow moze byc tez powolanie specjalnych zespolow (sekcji/referatów ) do spraw monitorowania i zwalczania nieprawidlowosci w obrocie paliwami (podobne zespoly powstaja lub powstaly w organach scigania) . Obecne referaty kontroli przedsiebiorcow maja w mojej ocenie zbyt male obsady a koniecznosc prowadzenia innych kontroli skutecznie utrudnia zwalczanie patologii w tym zakresie. A wierzcie , na tym polu naprawde jest i długo bedzie jeszcze co robic.

Byc moze zatem dobra taktyka dla zwiazków bedzie wskazywanie naszym pryncypalom obszarow gdzie wzmocnienia moga ograniczyc najglosniejsze nieprawidlowosci ?? Bo tak naprawde sukces kazdej wladzy jest potrzebny.

Mapka (stara w zalaczeniu)
mapka_ic.jpg
 
Tak. Rzeczywiscie to koncepcja powyzej ma większe szanse powodzenia. Jeżeli jednak dojdzie do tworzenia ośrodków zamiejscowych izb celnych we wszystkich miejscach gdzie wcześniej były izby to cała koncepcja jest bez sensu bo zadnych oszczędności nie będzie.
 
Obawiam się, że ośrodki zamiejscowe i owszem będą ale raczej tylko tymczasowo. Pytam raz jeszcze. CO SIĘ STANIE Z LUDŹMI Z LIKWIDOWANYCH IZB?
W Sejmie Minister Finansów odpowiadał, że wszyscy celnicy znajdą zatrudnienie. Oswiećcie mnie proszę, gdzie pójdą tysiące celników z likwidowanych izb celnych?
Co na to centrale związkowe?
 
Pójda ludzie do zwolnienia i już. Proste. Ludziom w służbie celnej jest dobrze :lol: Nie chcą protestować, nie chcą brać urlopów na żądanie skoro jest im dobrze. Ci na wschodzie mają wcześniejsze emerytury, wysokie zarobki , awanse. Alokowani mówią że nie będa nadstawiali dupy za tych co zostali itd itd itd......Mobilni mówią że mają prace to pewne więc po co się wysilać i występować solidarnie. Wszystkim jest świetnie. Płacz i lament przyjdzie jak złodziej w nocy albo jak banas z pismem o likwidacji WDC. Wtedy będzie narzekanie na zwiazki i wszyscy będa winni dokoła.
 
5 izb

Jedna z plotek głosi, że będzie tylko 5 izb celnych. I moim zdaniem wystarczy. Mam nadzieję, że wtedy nie będzie miejsca dla żadnych izb na wschodzie kraju.
podług mnie powinny to być izby
Szczecin, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków i styknie.
Przypominam hasło o tanim państwie. Ciekawe czy znikną duże urzędy skarbowe. Ja wyciąłbym jeszcze wszytskie UKS i utworzył odpowiednie wydziały w izbach skarbowych, a wynikającym z tego nadwyżkom kadrowym wypłaciłbym spore odprawy(50tys. zł), które zwróciłyby się do budżetu zaraz po paru miesiącach, to chyba jasne.
Ale jak znam życie, zmiany będą tylko fikcyjne, albo też wcale ich nie będzie i wprowadzą jedynie sporo zamieszania, niepokoju i dadzą w efekcie niestety tylko niewiele oszczędności. A dla urzędników przyszłość będzie dalej niepewna.
Liczę na odważne ruchy Rządu, które naprawdę uporządkują na co najmniej dekadę administrację i dadzą tyle samo spokoju urzednikom.
Ale wątpię czy ministerstwo finansów ma jaja.
 
Nie ukrywam to co ponizej jest to koncepcja ciekawa chociaż brakuje mi kielc i krakowa.


1. Przemyśl łaczymy z Białą Podlaską (zamykajac w jednej izbie poludniowo-wschodnie rubieze kraju)
2. Białystok z Olsztynem (zamykajac w jednej izbie polnocno-wschodnie rubieze)
3. Łodź laczymy z Warszawą (tworzac tym samym silna centralna izbę)
4. Gdynię ze Szczecinem (izba pomorska - koncentrujaca niemal calosc obrotu morskiego)
5. Toruń z Poznaniem (druga izba centralna)
6. Katowice z Opolem (silna gornoslaska izba - koncentrujaca silnie 1. zurbanizowany obszar przemyslowy)
7. Wrocław z Rzepinem (izba dolnoslaska zamykajaca rubieze poludniowo- zachodnie



Jezeli banas postawiłby sprawę uczciwie tzn. mówi związkom robimy oszczędnosci poprzez taką likwidację lub łaczenie jak powyzej ale pod warunkami sine qua non:

1. nikt nie traci pracy
2. podatek akcyzowy, rsn, mobilni zostają w IC i UC oraz Służba Celna dostaje zwrot i kontrole oleju opałowego oraz podatek ekologiczny to myślę, że nawet związki chętnie rozmawiałyby.
 
Zapraszam do cudownej lektury pt.: "Traktat Uni Europejskiej". Jest w niej napisane, iż do końca 2009r maja pozostać 4 Izby Celne. I wydaje mi się że tak będzie.
 
duszny napisał:
Zapraszam do cudownej lektury pt.: "Traktat Uni Europejskiej". Jest w niej napisane, iż do końca 2009r maja pozostać 4 Izby Celne. I wydaje mi się że tak będzie.
Możesz podać jakiś link gdzie można to znaleźć. Z góry dziękuję.
 
5-6 izb

Duszny daj prosze linka.
A izb będzie 5 maksymalnie 6. Wiecie tak mi się to jakoś układa. Ciekawe czy te kilka izb będzie miało w swojej kompetencji podatek akcyzowy. I też mi tak te puzzle jakoś wychodzą, że chyba raczej nie będą miały.
 
Mylicie się z moich puzzli wychodzi że izb nie nbędzie wcale. Tą ostatnią brakującą część dołożył Jarek Kaczyński, mówiąc przed swoim urlopem o połączeniu skarbówki z służbą celną. Połączenie oznaczawg. mnie że na pewno izby znikają. ALE CO DALEJ???
:cry:
 
Super. Cieszę sie. Niech likwidują wszystko po kolei w tym kraju.WTEDY w sposób naturalny zejdą z jakichkolwiek kosztów. Jeszcze teraz mam dylemat, ale jak już zaczną likwidować czy zwalniać to już będe wiedział na pewno, że wyjeżdźam i nigdy nie wracam do tego kraju.
 
Anonymous napisał:
Super. Cieszę sie.WTEDY w sposób naturalny zejdą z jakichkolwiek kosztów. Jeszcze teraz mam dylemat, ale jak już zaczną likwidować czy zwalniać to już będe wiedział na pewno, że wyjeżdźam i nigdy nie wracam do tego kraju.

Taki jest ton wypowiedzi wielu z nas i to niestety jest przykre, sam licze się z możliwością wyjazdu bo to co się dzieje nie nastraja zbyt optymistycznie. Tyle sie mówiło o wzmocnieniu granicy wschodniej(pracuje na wsch.), że po wejściu do Unii będą dodatkowe środki na to czy tamto. Niestety SC chyba nie uwzględniono w tych planach... kosztem SG.

Niech likwidują wszystko po kolei w tym kraju
Z przykrością stwierdzam że w pierwszej kolejności likwudują SC....[/quote]
 
Back
Do góry