• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytanie w sprawie bagażu na zagraniczny wyjazd

marek1

Nowy użytkownik
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Nie jestem celnikiem. Chcialbym poleciec do Grecji na wakacje w tym roku. Obawiam sie, ze tamtejsze jedzienie bedzie: niesmaczne, niezdrowe i moze mi zaszkodzic. Dlatego mysle, czy nie mozna wziac zywnosci z Polski (mam na mysli konserwy, ale tez np.chleb itp). Bylby to wyjazd tygodniowy, wiec "polskiego" jedzenia mogloby mi wystarczyc na ten krotki czas. Czy bylyby problemy na odprawie na lotnisku ? Czy w ogole wolno przewozic zywnosc ? Poza tym, czy sam dowod osobisty wystarczy ? (Grecja jest w Unii Europejskiej).
 
pamiętej dokmentami zajmuje się Straż Graniczna,oni są od wiz ,paszportów itp.żywności do samolotu nikt z obsługi lotniska nie wpuści.Po to jedziesz na wczasy ,żeby zjeść i odpocząć .Jedzenie est tam bardzo dobre ,więc nie wybrzydzaj ,jak nie znasz
 
masz rację kolego, jedzenie weź swoje bo z tego co wiadomo dieta śródziemnomorska jest bardzo niezdrowa nie to co polskie pierogi, bigosik i schabowe, zabierz jeszcze ze 2 m2 piasku, bo tamten może być za ostry oraz wodę z Bałtyku w słoikach typu twist, bo ta z Morza Śródziemnego jest bardziej słona i może Ci zaszkodzić, na Twoim miejscu wziąłbym jeszcze zdjęcia Wawelu i zamku w Pieskowej Skale (nie uwłaczając) bo tamtejsze zabytki zwłaszcza Akropol i Meteory są starsze i brzydsze, aha jeszcze lampa kwarcowa się przyda bo greckie słońce też może szkodzić, za nadbagaż można dopłacić
 
dofinansowanie urlopu

Mam pytanie dotyczące dofinansowania wypoczynku -obozu syna, dostałam już takowe, a ponoć jeśli dziecko pracownika jedzie na zorganizowaną formę wypoczynku- /należy dostarczyć fakturę?/, to dofinansowanie jet większe,.Czy dostanę dopłatę, czy to już zbyt późno, musztarda po obiedzie :(?
 
Back
Do góry