• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenia......

walerek

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
11
Punkty reakcji
0
Chodzą słuchy, że od maja tego roku Policja, Straż Graniczna i Wojsko ma dostać podwyzki, chodzi podobno o kwoty rzędu 50 - 100 zł i nie ma to nic wspólnego z wyrównaniami które wszyscy dostaliśmy w marcu (1,5%). Czy ktoś coś słyszał na ten temat i czy SC też jest do tego zakwalifikowana, czy może jest to znów jakieś SCIENE FICTION?
 
Co ty pierdzielisz jesteśmy służbą mundurową :D , tylko mundurową trochę inaczej :evil: , czyli obowiązki masz a za to dostajesz..........kopa w dupę.
 
zorro napisał:
Tylko, że te słuzby są służbami mundurowymi, A NIE TAK JAK MY. 8)
Masz racje. My jestesmy sluzba umundurowana a nie mundurowa, od Nas sie tylko wymaga postepowania, wygladanie itp. zgodnia z zasadami sluzb mundurowych a przywileje z tym zwiazane nas nie dotycza. Jezeli ktos uwaza inaczej niech podzieli sie swoja wiedza.
 
Od tej chwili żegnam. Nie wykonam żadnego polecenia przełożonych do czasu do kiedy nie otrzymam uprawnień takich jak w innych służbach funkcjonujących na rozkaz.
 
slawomir.siwy napisał:
Od tej chwili żegnam. Nie wykonam żadnego polecenia przełożonych do czasu do kiedy nie otrzymam uprawnień takich jak w innych służbach funkcjonujących na rozkaz.

I co zrobisz? Odmówisz?
 
Drogi Dariuszu.w.13
Moja reakcja dotyczy całej dyskusji w tym wątku i przede wszystkim postów powyżej Twojego. Chciałem też zasygnalizować forumowiczom, że tylko dlatego, iż jesteśmy "służbą na rozkaz" przysługują nam - zgodnie z Konstytucyjną zasadą równości i demokratycznego państwa prawa - uprawnienia socjalne dokładnie takie same jak w innych służbach mundurowych. Nie potrzeba nic więcej.
Stąd ten post. Niestety póki co tych uprawnień nie otrzymamy a rozkazy dalej będą nam wydawane i trzeba będzie je wypełniać.
 
A ile to już lat mineło od wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uznania Służby Clenej za służbę mundurową?? I co wyrok wyrokiem a życie życiem.. Niedługo pracuje w cle ale widze że nie mamy siły przebicia i nikt tak naprawde stanowczo nie walczy o należne nam uprawnienia!!!Powstają jakieś śmieszne związki zawodowe które chronią TYŁKI ICH ZARZĄDÓW!!!!!!!!!i z któymi nikt się tak naprawdę nie liczy!!!!!! Naszczęście do żadnego nie należe i nie zamierzam! Służbo Celna wstydź się że nie potrafisz o siebie zadbać!!
 
Masz rację, że działania naszych central związkowych w sprawie nadania nam wszystkich socjalnych i emerytalnych uprawnień wzorem innych służb mundurowych są niewystarczające i mało efektywne. Odnoszę nadto wrażenie, że polegają tylko na przesyłaniu pism i to jeszcze nie do końca prawidłowo zaadresowanych. Działania te są za to prowadzone od 1998 roku i starch pomyśleć ile pochłonęły wydatków przy jednoczesnym braku jakichkolwiek rezultatów. Myślę jednak, że to ma szansę ulec zmianie, gdyż odnoszę wrażenie, że nowy skład kierownictwa SC w MF zaczyna rozumieć konieczność nadania nam tych uprawnień(vide: projekt ustawy o SC).
Może to wydawać się szokiem dla wielu z nas, że to w chwili bardzo głośnych kłopotów ZUS w ogóle może wchodzić w rachubę. Jednak proszę zauważyć, że równocześnie oczywiście nikt nie mówi jaka będzie końcowa liczebność SC po przeprowadzeniu zapowiadanych "reform". Co powiecie na kilka tylko tysięcy, może 5 tys. Czy wówczas w perspektywie kilku lat jest to możliwe aby zapisać tak odchudzoną SC jako uprawnioną do emerytur mundurowych. Chyba tak, ważąc jednoczesne niewątpliwe i praktycznie bezdyskusyjne korzyści płynące z tego tytułu chociażby w walce z korupcją(vide: projekty zapowiadające utratę tych uprawnień w innych służbach przy skazaniu za korupcję).
Proszę nie odczytywać tego jako moją akceptację takiego odchudzenia SC. To są tylko moje rozważania, którymi chciałbym się z wami podzielić, a które wydają mi się bardzo realne, w szczególności w świetle tego co różne opcje polityczne przepowiadają naszej grupie zawodowej od dłuższego już czasu.
 
slawomir.siwy napisał:
Proszę nie odczytywać tego jako moją akceptację takiego odchudzenia SC. To są tylko moje rozważania, którymi chciałbym się z wami podzielić, a które wydają mi się bardzo realne, w szczególności w świetle tego co różne opcje polityczne przepowiadają naszej grupie zawodowej od dłuższego już czasu.
3 x N !!
Niestety nie sposób nie odnieść wrażenia, że jesteś człowiekiem pogodzonym z perspektywa marginalizacji naszej służby. A szkoda. :cry:
 
Absolutnie nie jestem z tym pogodzony, a pomysły o przejściu akcyzy do skarbówek czy utworzenia nowych urzędów ds. akcyzy i gier uważam wręcz za nieodpowiedzialne.
Jeżeli można pochwalić dotychczasową akcję informacyjną prowadzoną przez centrale związkowe w sprawie obrony zadań Służby Celnej(w szczególności Federację) tak niestety nie można tego zrobić wobec chęci podjęcia innych działań(vide – moim zdaniem z góry wiadoma reakcja Komitetu Wykonawczego Federacji odnośnie oceny wyników referendum w sprawie akcji protestacyjnej).

http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=345

Byłem w grudniu na Radzie Federacji jako obserwator, podnosiłem kwestię działań protestacyjnych. Ci co tam byli to wiedzą, że można to przyrównać do prac syzyfowych czy kopania się z koniem. Ja natomiast jestem bardzo radykalny w tych kwestiach, dlatego drogi „JANKU” skrajnie błędnie oceniłeś mój post powyżej. Ale cóż ja mogę, ja jestem tylko lokalnym związkowcem.
 
Akcja protestacyjna byłaby najlepszym rozwiązaniem, ale w naszej izbie ( Białystok) to chyba wszyscy posraliby się ze strachu przed panem dyrektorem.
 
slawomir.siwy napisał:
Ja natomiast jestem bardzo radykalny w tych kwestiach, dlatego drogi „JANKU” skrajnie błędnie oceniłeś mój post powyżej.

Nie oceniałem tylko postu powyżej. Po prostu od pewnego czasu zauważam taki akcent wielu Twoich wypowiedziach. Widzę jednocześnie, że mocno udzielasz się na forum, dlatego napisałem "A szkoda".
 
O co chodzi w tym Białymstoku i inych izbach. zesraliby sieludzi eze strachu bo co ????? Zwolnili by ich wszystkich naraz czy jak???
Lekarze, pielęgniarki, połozne jakos się nie boją. Gdybyscie choć raz pojechali na manifestacje to moze w Białymstoku byłyby wczesniejsze emerytury a tak co???Tak wiem nie potrzeba emerytur wczesniejszych. Poczekajmy sami dadzą.
 
Żeby było śmieszniej w pewnej IC cywile walczą o zaległe diety łącznie z pozwem do SP. A funkcjonariusze.... stoją z boku choć mają lepszą pozycje startową (chodzi mi tu o miejsce pracy) i się tylko przyglądają... no cóż... widocznie tak jest było, będzie. :evil:
Oczywiście na forum pokrzyczeć, pomarudzić... eh... szkoda klepania mego w klawiature..
Ps. Życze im wszystkiego naj. :mrgreen:
 
"Policjanci rozpoczęli akcję protestacyjną"
Policjanci rozpoczęli akcję protestacyjną - na razie mają jedynie oflagować swoje jednostki, do końca czerwca chcą jednak zorganizować ogólnopolską manifestację w Warszawie. Domagają się przede wszystkim wzrostu płac.
cyt. http://wiadomosci.onet.pl/1322897,11,item.html

No i niebiescy koledzy tez potrafią ! A MY ???
 
Po prostu wszyscy potrafią walczyć o swoje tylko nie my! W naszej służbie potrafimy tworzyć tylko nowe organizacje związkowe, które zamiast zająć się zdecydowanie naszymi problemami pierdzą w stołki, a jedyne ich działania to zbieranie składek i ochrona własnych tyłków!
 
Celnikom jets tak dobrze w każdej izbie że nie chca walczyć o nic, nawet na pikiete manifestacje nie chca jechać bo po co. Najlepiej niech związki walczą czytaj ci zarządów. I niech walcza tak zeby pokazywali przykłady łamani aprawa ale broń boże nie u mnie tylko u kolegi. nie potrzebuja iść do sądu po delegacje to dobrze. nic na siłe nikogo nie uszczęsliwisz.
 
Back
Do góry