• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

auto z szwajcarii

R

RRR

Gość
Witam
Mój wujek pare dni temu sprowadził sobie auto ze szwajcarii, kupił na miejscu wyrejestrował , wszystko ładnie i pieknie ( tak jak to się robi w krajach UE) , przyjechał do Polski i tu Zonk bo nie wzioł na granicy tzw. listu przewozowego który podobno jest mu potrzebny tutaj w PL do urzedu Celnego
Dowiedziałem się iż nie trzeba lecieć aż na granice szwajcarską żeby to załatwić , podobno można to zrobić na granicy Polsko -Ukraińskiej, czy możecie mi napisać jak to wygląda, przypominam że auto od Paru dni stoi w Polsce, jakie dokumenty trzeba przedłożyć na granicy , czy trzeba przejechać na stronę ukraińską , a później się zawrócić do odprawy celnej.
Byłbym bardzo wdzięczny za opisanie krok po kroku co powinnno się zrobić w takiej sytuacji
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Zgłosić, się do oddziału celnego, zgodnie z miejscem zamieszkania. Wyjaśnić, sprawę. Złozyć zgłoszenie celne. Sporządzą protokół z objęcia dozorem celnym towarów dostarczonych bez dokumentów i po ptakach, nie trzeba nic kombinować. pozdrawiam
 
Niby tak kolego, ale z tego co się orientowałem urząd celny dowali mi wtedy taką karę że się w życiu nie wypłacę. i nie będzie to kwota rzędu 1000 zł tylko dużo wyższa
( tak poinformowała mnie pani przez telefon zaufania w UC :) )
 
Back
Do góry