• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

znajdź swojego posła! :)

D

desperado

Gość
witajcie, bracia i siostry!
coraz częściej czytając różne posty widzę, że w ludziach kipi, aż sie pokrywka unosi, ale para jakoś tak nie może znaleźć ujścia. stąd tez moja propozycja oparta na pomysłach kilku forumowiczów. poniżej pozwoliłem sobie zamieścić taki oto adresik:

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html

pod tymże adresem znajdziecie swoich senatorów i posłów, na których głosowaliście (albo i nie) w ostatnich wyborach. sądzę, że już czas sie do nich wybrać hurtem, tudzież w detalu, i nękać przy pomocy wojny podjazdowej na ich dyżurach. przyszła pora na to, by poopowiadac im troszkę, co to jest słuzba celna (większość myli nas ze strazą graniczną), jakie są nasze uprawnienia i przywileje (95% społeczeństwa sądzi, że jesteśmy służbą mundurową). w końcu czas tez pomarudzic troszke na temat konstrukcji ustawy o słuzbie celnej oraz o różnego rodzaju głupich w niej zapisach, które pozwalają nas traktować jak... (no właśnie: jak co?).
można by też co nie co napomknąć o wzorcowo przeprowadzonej alokacji oraz naszych wysokich uposażeniach i częstych awansach... :):):)
wreszcie temat najważniejszy, to brak jakiejkolwiek koncepcji władz SC na temat naszej przyszłości. sądzę, że jest to po części, dużej części, poważna robota dla związków zawodowych. (ale jak mają iść każdy osobno, to może lepiej nie... :).) Sławek Siwy (szacuneczek) wprawdzie apelował o wstrzymanie się do czerwca 2006, kiedy to rząd ma się zając pracami na nasz temat, ale niechaj mi będzie wolno zauważyć, że już od ładnych paru lat różne rządy zajmują sie różnymi pracami na nasz temat. a co z tego wynika, to widać wokoło... :) i to jest taka moja mała koncepcja na dzień dzisiejszy. nie wiem czy dobra, ale jakos tak mnie natchnęło. myslę, że czas wyjść do ludzi i pogadac na nasz temat z cywilami innymi niz tylko agenci celni... :)
 
Back
Do góry