• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wniosek o interpretacje IC

N

navara

Gość
Witam
Gdzie można znaleść aktualny wniosek o udzielenie interpretacji w sprawie ustalenia taryfy celnej? Jakieś problemy mam ze znalezieniem. Będę wdzięczny za zainteresowanie.

Pozdrawiam
 
znalazłem już informacje, że to się nazywa WIT jednak nie znalazłem informacji ile czeka sie na otrzymanie odpowiedzi na wniosek? Przepisy, które mówią o tym wskazują jedynie jako termin "jak najszybciej" a jak to wygląda w praktyce?
 
Ostatnia edycja:
jedyny artykół, który wskazuje jakikolwiek termin to: Art 139 Załatwienie sprawy wymagającej przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu miesiąca od dnia wszczęcia postępowania, chyba że przepisy niniejszej ustawy stanowią inaczej.

Czy można go zastosować do interpretacji? Czy jeśli w ciągu 30 dni nie otrzymam odpowiedzi (przy założeniu, że wysłałem kompletny wniosek) uznaje się moją interpretacje za właściwą?

Dziekuje za odpowiedź

Pozdrawiam
 
Ok, dziękuje, więc jeszcze raz zapytam jak to wyglądo w praktyce w IC? Ile czeka sie na odpowiedź na wniosek o interpretacje? Zajmuje się importem od 6 lat, średnio 5-10 paczek miesięcznie i nigdy nie było żadnych problemów, a to co się dzieje przez ostatnie 2 tygodnie to normalnie tragedia... opóźnienia, milion oczywistych pytań, przeważnie tych samych na które odpowiadam tak samo... a towar zawsze ten sam od 6 lat więc postanowiłem wystąpi o WIT pierwszy raz do IC i dla swojego spokoju i wiedzy chciałbym wiedzieć ile z regóły to zajmuje...

Dziekuje za odpowiedźi w tym temaci.

Pozdrawiam
 
Powiem uczciwie. Nie wiem. To zależy od wniosku. Sprawa oczywista, wniosek kompletny, decyzja, jak to w ustawie - niezwłocznie.
Sprawa skomplikowana, wniosek niekompletny, potrzeba przeprowadzenia dodatkowego postępowania, zasięgnięcia opinii, gdy wymagane są wiadomości specjalne - postępowanie dłuższe.
 
Powiem to tak - jeśli IC będzie zmuszony do przesłania próbek do analizy do Centralnego Laboratorium Celnego w Otwocku, to będziesz czekał trzy miesiące. Jeśli nie ma takiej potrzeby, to w ciągu miesiąca powinieneś mieć nadany WIT.
 
Back
Do góry