• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Auto z USA - brak zgłoszenia = kara?

Z

zdzisław

Gość
Mój znajomy sprowadził auto z USA około 4 lat temu. Dokonał tego przez port w Niemczech. Samochód ten stoi teraz na parkingu OC. Zaznaczam, iż nie dokonał on zgłoszenia celnego. Teraz nie wie on co ma robić. Nie wie ile musi zapłacić podatku akcyzowego oraz czy będzie musiał zapłacić karę w związku z tym, że nie dokonał zgłoszenia celnego bezpośrednio przy sprowadzeniu? O ile mi wiadomo przy sprowadzaniu auta z obszaru UE jest 5 dni na dokonanie zgłoszenia. Czy podobnie jest z autem spoza UE?Proszę o pomoc, gdyż kolegę w oddziale celnym odsyłano z jednego pokoju do drugiego i nie otrzymał konkretnej odpowiedzi.
 
albo Kolego nie podajesz wszystkich danych, albo ich nie znasz.

Na jakich blachach jeźdździł ten kolega przez 4 lata? Na amerykańskich :shock: ?
Pojazdy spoza UE obciążone są cłem, akcyza i Vat-em.

4 lata temu nie bylismy jeszcze w UE i nie mógł legalnie wjechac na obszar RP tym pojazdem, bez dokonania zgłoszenia celnego.
 
Back
Do góry