• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy ktos moze pomoc?

A

artlite

Gość
Przepraszam jesli zamieszczam to pytanie w niewlasciwym dziale, ale dopiero dolaczylem do forum. Moj kolega zostal zatrzymany z iloscia 63 telefonow z USA. Byla kontrola wyrywkowa. Jest absolwentem studiow bez pracy i jest zalamany, ma mysli samobojcze. Czyn zostal zakwalifikowany jako przestepstwo.

Zostaly sporzadzone dokumenty :

1) Protokol zatrzymania rzeczy. Telefony iPhone 16 gb - wartosc zostala policzona na 75 600,- PLN

2) Pouczenie

3) Pokwitowanie

Nie stac go na wynajecie prawnika - czy ktos tutaj moglby pomoc (mam skany tych dokumentow do wgladu), dac rade albo skierowac gdzies?

Pytanie podstawowe to czy te towary w ogole da sie odzyskac? Np. poddajac sie dobrowolnie karze, zaplaceniu zaleglych podatkow, mandatu itd. Bardzo bym prosil was o informacje. Chlopak jest przerazony - wiozl telefony po kosztach dla znajomych ze studiow. Tez trudno bylo mi w to uwierzyc, ale znam go i wiem, ze nie klamie.
 
Back
Do góry