• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przemyt papierosów do ue

S

szwedi

Gość
mam pytanko: Co mi grozi za przemycanie polskich papierosów do UE gdy bylem już karany grzywna za pobicie ?czy odsiadka, czy grzywna-w jakiej wysokości
 
dziwne pytanie ,ale przemyt to przestepstwo a tutaj raczej rozmawia sie o wątpliwosciach w przepisach, legalnych transakcjii wywozów i przywozów o zachowaniu sie funkcjonariuszy w stosunku do róznej interpretacji przepisów

na marginesie zycze powodzenia i nie rób tego więcej :)
 
fajki

No własnie czy wywóz papierosów z polskimi znakami akcyzu do np. Niemiec do przestepstwo skarbowe ?. Kiedyś Niemcy za to kosili w Kołbaskowie. prosze o odpowiedz.
Pewne jest, jak myslę iż wywóz fajek poza granice wspólnoty z polskimi znakami akcyzy jest przestepstwem
 
No własnie czy wywóz papierosów z polskimi znakami akcyzu do np. Niemiec do przestepstwo skarbowe ?. Kiedyś Niemcy za to kosili w Kołbaskowie. prosze o odpowiedz.
Pewne jest, jak myslę iż wywóz fajek poza granice wspólnoty z polskimi znakami akcyzy jest przestepstwem

Krótko:

a/ za wywóz z kraju do Niemiec legalnie nabytych polskich papierosów nie musisz obawiać sie polskich celników!

b/za wwóz do Niemiec tychże samych fajeczek lepiej nie pytaj... (bez względu na znaki akcyzy, polskie czy bez)

- obligatoryjny przepadek papierosów

- karne stawki z tytułu cła, podatku tytoniowego, obrotowego i innych - w praktyce, za lekko ponad 100 pakietów +/- 2500 Eur

- postępowanie karne (również zaoczne), mniej bolesne +/- 700-800 Eur z możliwością rozłożenia spłaty na raty.

ps.więc nie zadzieraj z polskimi celnikami, gdyż w ramach współpracy ich przyjacielska informacja do niemieckich zolli jest wystarczająca do wszczęcia postępowania za usiłowanie przywozu!
 
Witam, mam pytanie do ww. postów
- czy wywóz polskich papierosów ze (znakami akcyzy) do Niemiec w dopuszczalnych ilosciach (wynikajacych z rozporządzenia MF z 19 kwietnia 2004r. to tez czyn zabroniony, jak Niemcy na to patrzą) ?.
- czy mozliwy jest wywóz papierosów z polskimi znakami akcyzy do Niemiec w ilościach przekraczających stawki wymienione w ww. rozporzadzeniu w inny sposób niż przewidują to zasady dostawy wewnątrzwspólnotowej ?
 
witam
różnią się, bo chciałem zapytać (moze nieprofesjonalnie) o:
- czy wwóz fajek (z polskimi znakami akcyzy) z Polski do Niemiec w ilościach dopuszczalnych przez naszego ustawodawcę jako ilość niehandlowa cyt z ustawy -" na własny użytek" np 400 sztuk papierosów to czyn zabroniony czy nie ?
 
masło maślane ???????, oczywista oczywistość

Jeśli w/g Ciebie masło maślane to gratuluję!
- za wywóz (oczywiście, gdyby groziła odpowiedzialność karna) odpowiada sie w/g przepisów polskich na gruncie Ustawy kodeks karny skarbowy,
- za wwóz inaczej przywóz do Niemiaszków odpowiada się w/g przepisów karnych niemieckich.
W odróżnieniu od nas mają oni głęboko w poważaniu, takie ceregiele jak nielegalne wprowadzenie wyrobów tytoniowych na obszar wspólnoty itp. U nich funkcjonuje prawo karne za wwóz lub samo usiłowanie przywozu na teren Niemiec. Oni nie certolą si jak w Polsce,że narażono budżet UE itp. dyrdymały. Krótko, za narażenie interesu niemieckiego fiskusa. Wskaże dalej. U nich, w odróznieniu do naszych przepisów, nikt nie umarza dziwnych n/n o wprowadzenie na teren Unii. To tylko Polska i nasi urzędnicy próbując wyszukiwać przepisów na swoich ziomali i chroniąc ich rynek włażą w du.. Niemcom. Podobnie jak amerykanom, służąc im i nadstawiając karki w ich interesie, a za to mamy zniesione wizy...
 
Odpowiedź jest prosta:
Do Niemiec możesz wwieźć "na własny użytek" 800 sztuk papierosów- jest to ilość, której nie musisz zgłaszać, i od której nie musisz zapłacić cła. Jeżeli chcesz przewieźć większą ilość musisz dokonać zgłoszenia celnego i zapłacić należność celną. W przypadku wwiezienia ilości papierosów ponad określoną normę- bez dokonania zgłoszenia celnego i tym samym bez uiszczenia cła, grozi odpowiedzialność karna skarbowa z art 86 kks (maks do 5 lat pozbawienia wolności):)
 
Odpowiedź jest prosta:
Do Niemiec możesz wwieźć "na własny użytek" 800 sztuk papierosów- jest to ilość, której nie musisz zgłaszać, i od której nie musisz zapłacić cła. Jeżeli chcesz przewieźć większą ilość musisz dokonać zgłoszenia celnego i zapłacić należność celną. W przypadku wwiezienia ilości papierosów ponad określoną normę- bez dokonania zgłoszenia celnego i tym samym bez uiszczenia cła, grozi odpowiedzialność karna skarbowa z art 86 kks (maks do 5 lat pozbawienia wolności):)
Początek trafny.Od 1 marca tego roku przywóz do Niemiec 800 szt = 4 sztangi jest dopuszczalny w normalnym ruchu bezwizowym! Uwaga, podróżni ze strefy przygranicznej i kierowcy TIR-ów mają (teoretycznie) te normy zmniejszone do 3 paczuszek a' szt.dziennie. Złapanych z większą ilością Niemcy karzą stosowną grzywną... lepiej nie pytać ile. Są wdrażane dwa postępowania (administracyjne = straszne kwoty i karne, kończone zaocznie = symboliczna kara). Polskie cło, w sytuacji stwierdzenia wywozu większej ilości polskich papierosów może Ciebie pocałować w żopu, ewentualnie donieść do Niemców i to by było na tyle!
 
Kara za fajki :(

pomocy !!!!! 5 lat temu moj byly maz zabral mnie na wycieczke do niemiec okaalo sie ze samochod byl naszpikowany po dach papierosami pewnie ktos zapyta a ty nie wiedzialas kobieto ? wlasnie tak niestety bylo :( zolle kazali mi tylko cos podpisac zreszta z przymusem a jego na 2 dni zostawili przeprowadzili jakas sprawe i wypuscili ...po roku od tego zdarzenia rozwiodlam sie z nim ,,ale teraz po kilku latach dostaje pisma ze musze za nigo splacac kary ,,on siedzi w anglii nie ma stalego miejsca zamieszkania w polsce nie moga go namierzyc jednym slowem ...mam problem bo 4000 euro nie lezy na ulicy a i uzbierac mi tez by bylo ciezko,,moze mi ktos pomoze czy ja wogole musze to placic ,,wiem bylam tam ale nikt mi nic nie zarzucal ,,pisza ze za XXXX (bylego) teraz byla sprawa w niemczech ocZywiscie nie pojechalam balam sie ze mnie zamknal moze !!!!! a dzis dostalam czek do zaplacenia koszty rozprawy 500 euro do uregulowania w 2 tyg ,,, ktos mial moze podobna sytuacje ? co robic ? help !!!!!
 
a czy dostałaś decyzję z ZollAmt-u ? jeżeli tak to poczytaj jej zakończenie.
W podobnej sprawie ale nie małżeństwa zawarta była sentencja (2 sprawców - samochód + fajki do których się nie przyznali):
- dłużnicy są zobowiązani do spłacenia należności razem
- odebranie niniejszej decyzji skutkuje nałożeniem kary na sprawce
suma sumarum wynikało z tego , iż jeżeli jeden sprawca odebrał decyzję to na niego spada cała kwota. nie ma podziału że ja wpłacam swoją połowę i po bólu. podejrzewam , że nałożono na was karę 4000 eu a ty jako jedyna osoba która podjęła korespondencję jesteś zobowiązana do uregulowania całości.
miesiąc temu miałem analogiczną sytuację ale nie mogłem drugiej osoby znaleźć żeby doręczyć mu taką decyzję z "NRD". jak mi odebrał jeden ze sprawców i doczytał (tzn został pouczony zgodnie z treścią decyzji) o tym , że całość należy do niego ,na własną rękę go odnalazł żeby samemu nie pokrywać całości.
ps. swoją drogą!!!! bez tłumacza bym nic nie podpisywał zwłaszcza w takiej sytuacji. dla zollamtu jest wynik i nałożona kara decyzją. 2 sprawców (jako małżeństwo to logiczne) i po bólu.
życzę powodzenia
 
a czy dostałaś decyzję z ZollAmt-u ? jeżeli tak to poczytaj jej zakończenie.
W podobnej sprawie ale nie małżeństwa zawarta była sentencja (2 sprawców - samochód + fajki do których się nie przyznali):
- dłużnicy są zobowiązani do spłacenia należności razem
- odebranie niniejszej decyzji skutkuje nałożeniem kary na sprawce
suma sumarum wynikało z tego , iż jeżeli jeden sprawca odebrał decyzję to na niego spada cała kwota. nie ma podziału że ja wpłacam swoją połowę i po bólu. podejrzewam , że nałożono na was karę 4000 eu a ty jako jedyna osoba która podjęła korespondencję jesteś zobowiązana do uregulowania całości.
miesiąc temu miałem analogiczną sytuację ale nie mogłem drugiej osoby znaleźć żeby doręczyć mu taką decyzję z "NRD". jak mi odebrał jeden ze sprawców i doczytał (tzn został pouczony zgodnie z treścią decyzji) o tym , że całość należy do niego ,na własną rękę go odnalazł żeby samemu nie pokrywać całości.
ps. swoją drogą!!!! bez tłumacza bym nic nie podpisywał zwłaszcza w takiej sytuacji. dla zollamtu jest wynik i nałożona kara decyzją. 2 sprawców (jako małżeństwo to logiczne) i po bólu.
życzę powodzenia

Dzieki za odpowedz tylko teraz to ja nie wiem dalej co mam robic w piatek mija termin kiedy mam odpisac na to ostatnie pismo !!!!!!!! poradz cos !!!!!!! z tego co wynika musze placic .....
 
nie mam możliwości teraz dotrzeć do kopii decyzji które widziałem. musi tam być zawarta droga odwoławcza. w decyzji podany jest mail osoby prowadzącej z imienia i nazwiska - to najszybsza metoda - napisać maila do niego z odwołaniem i uzasadnieniem. to powinno ruszyć procedurę. nie robienie nic skutkuje tym , że się zgadzasz z decyzją. chyba że to jest ichniejszy nakaz płatniczy. koniecznie podaj sygnatury sprawy itp. aha! nie wysilałbym się z tłumaczeniem na niemiecki (chyba że sama to potrafisz). oni mają duuużo tłumaczy j.polskiego w swoich szeregach - jak i "byłych" polaków
ps. mail z potwierdzeniem odbioru i wydruk z tej korespondencji koniecznie
ps.2 - radzę skorzystać z porady prawnika. nie mam aż takiej wiedzy z ichniejszych przepisów.
pozdrawiam i powodzenia
 
Back
Do góry