• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaplata podatku VAT przez polskiego klienta

W

Wolus

Gość
Witam

Moze ktos kto zna sie na temacie bedzie umial mi pomoc.
Problem jest nastepujacy.

Posiadam towary ktore musza byc oclone poniewaz przychodza z chin.
Poniewaz moja firma nie posiada oddzialu w polsce to VAT ktory zaplace nie moze byc zwrocony przez panstwo. W zwiazku z tym chce aby zostal on zaplacony przez mojego polskiego klienta. Ktory jest platnikiem VAt i moze sobie go odliczyc. Chcialbym wiedziec jak moge rozwiazac ten problem i jak powinna wygladac procedura.

Pozdrawiam
 
Witam

Moze ktos kto zna sie na temacie bedzie umial mi pomoc.
Problem jest nastepujacy.

Posiadam towary ktore musza byc oclone poniewaz przychodza z chin.
Poniewaz moja firma nie posiada oddzialu w polsce to VAT ktory zaplace nie moze byc zwrocony przez panstwo. W zwiazku z tym chce aby zostal on zaplacony przez mojego polskiego klienta. Ktory jest platnikiem VAt i moze sobie go odliczyc. Chcialbym wiedziec jak moge rozwiazac ten problem i jak powinna wygladac procedura.

Pozdrawiam

Jeśli Twoja firma ma siedzibę w UE sugeruję zarejestrować się dla potrzeb VAT w polsce-jako zarejesrtowany podatnik VAT bedziesz miał prawo odliczenia AVTu zapłaconego z tutułu importu towaru(VAT wg. stawki polskiej).Nie ma innej możliwości, no chyba że towar bedzie złozony w odpowiedznim składzie celnym i tam sprzedany polskiej firmie.
Pozwodzenia
 
Nie musisz się rejestrować w Polsce . Jezeli masz siedzibę w UE towary z Chin możesz odprawić fiskalnie np.w Niemczech zaplacisz tylko cło . Sprzedając towar firmie polskiej zapłatą podatku vat obciązona będzie właśnie firma polska. Jeżeli nie rozumiesz mechanizmu zapytaj sie jakiejkolwiek agencji celnej w Niemczech. Pozdrawiam
 
Back
Do góry