• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak to się robi w Służbie Zdrowia.

tax.uniforme

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
383
Punkty reakcji
0
Dziś rozpoczynają "strajk urlopowy" (urlop na żadanie niemal wszystkich pracowników w tym samym czasie) lekarze i pilęgniarki. Dokładnie tak, jak miedzy innymi na tym forum, proponowano zaprotestować. Warto zobaczyć jak taki protest przebiega w praktyce.
 
Śląscy lekarze pojadą do Warszawy po pieniądze

Mam wrażenie deja vu, tyle że środowisku lekarskim nie skończyło się na projektach. Jak widać taka akcja jest możliwa, pomimo, że lekarze czy pielęgniarki nie mają w swoich kompetencjach pracy na granicy.
"Tysiąc lekarzy i pielęgniarek ze Śląska ma w piątek ruszyć pod budynek Sejmu, by protestować przeciwko niskim płacom i odbieraniu regionowi pieniędzy na leczenie"
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,3266179.html
 
To wszystko pokazuje w którym miejscu są nasze środowiska. Lekarze i pielęgniarki potrafią pokazać solidarność i desperację, my nadal nie potrafimy zająć stanowiska. Liczenie na cud, bierne czekanie z przerwą na wystukanie pisma to zbyt mało.
 
weźmy pałki i ruszmy wszyscy na Warszawe, tak jak zrobili to górnicy. Może wtedy nam się uda "coś" wskurać.. Bo po dobroci to nic nie zrobimy. Na górze myślą tylko o sobie
 
??

Witam!
jak my mamy ruszyć na Wa-wę (a mówię o "swoim" urzędzie) skoro podczas ostatniego pożal się Boże "strajku" :) na 16 osób tylko w moim referacie tylko ja założyłem czrną opaskę!!!! nawet żadnego tematu nie było kto i po co te opaski są przyniesione!!! każdy popatrzył i schował do szafki!!! więc jak tu myśleć o czymś poważniejszym??? jak my ruszymy na Sejm z taką postawą??
pozdrwiam
 
Koledzy I koleżanki celnicy uczcie się od lekarzy, pielęgniarek i położnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To co jeszcze dwa tygodnie temu w Służbie Zdrowia było niemożliwe (podwyżki) dziś jest tylko kwestią czasu !!!!!!!!!!!!!!!! :oops: Chyba, że i wy celnicy dostaliście podwyżki i awanse tak jak cywile !!!!!!!!

Minister zdrowia Zbigniew Religa poinformował w czwartek, że od 1 października lekarze i pielęgniarki pracujący na etatach w publicznych zakładach opieki zdrowotnej otrzymają 30-procentowe podwyżki płac.


W ocenie lekarzy propozycja ta nie jest jednak satysfakcjonująca. Dlatego lekarze strajkujący od początku kwietnia na Podkarpaciu będą kontynuować protest, a niewykluczone, że zostanie on rozszerzony na inne regiony. Lekarze oczekują podwyżki już teraz.

Minister powiedział, że na podwyżki przeznaczone zostanie 800 mln zł z rezerw Narodowego Funduszu Zdrowia; 500 mln zł miałoby pochodzić z rezerwy NFZ przeznaczonej na leczenie Polaków za granicą, a 300 mln z rezerwy tzw. ogólnej.

"Możemy się zobowiązać, że 30 proc. podwyżki płac, o których mówiliśmy, że będą od 1 stycznia (2007 roku - PAP), mogą być jeszcze w tym roku, ale nie wcześniej niż od października. Proponujemy podwyżkę pracownikom samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej o 30 proc. od 1 października" - powiedział Religa.

"Nie są one możliwe od dzisiaj, ponieważ takich pieniędzy nie znajdziemy. Nie ma takich pieniędzy w NFZ i nie ma takich pieniędzy w budżecie państwa" - powiedział minister.
 
Lekarze i pielęgniarki nie łapią się (jak nasze związki) na obietnice. Wiedzą o co walczą , wiedzą jak byli oszukiwani przez lata ( mamy wiele wspólnego) i nie przerywają akcji protestacyjnej, wręcz przeciwnie. Widząc słabość władzy protest się rozszerza. Gratuluję postawy i zazdroszczę.
 
?

to co Zorro ruszamy na Warszawę?
ja niestety na moich kalegów z refertu nie mogę liczyć, jak już pisałem, każdy tylko narzeka jak to jest źle, ale jak był protest to tylko ja i jeszcze jeden kolega nisiliśmy opaski. także narzekać i wymagać od kogoś to potrafimy ale żeby sie jakoś zaangażować to nie bardzo.
życzę wszystkim forumowiczom wesołych świąt :!: :!: :!:
 
Ruszmy na Warszawę

Jeśli znajdziemy z 30 desperatów, to czemu nie!!! Okopiemy się we MF-ie i zostaniemy do skutku. Teraz proponuję nosić wstążkę w kolorze czarnym (oczywiście wpięta w klapę munduru). Ciekawe czy niemy protesty bez związków ma szanse powodzenia. 8)
 
Back
Do góry