• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

rozporządzenia Nr 918/83 art 3

G

Guest

Gość
Witam wsystkich, mam pytanko.
Zgodnie z rozporządzenia Rady (EWG) Nr 918/83 z dnia 28 marca 1983 r.
zwolnieniu z opłat celnych podlega, za wyjątkiem szczególnie uzasadnionych okoliczności, jedynie to mienie osobiste, które pozostawało w posiadaniu oraz było używane przez osobę przesiedlającą się w jej poprzednim miejscu zamieszkania przez co najmniej 6 miesięcy przed datą, z którą osoba przesiedlająca się przestała zamieszkiwać w państwie.

W art 3 czytamy zaś, że z tego warunku wyłączone są rzeczy przeznaczone do konsumpcji oraz które jest przeznaczone do użytku w takim samym celu w nowym miejscu zamieszkania.

Co oznacza przeznaczone do użytku w takim samym celu? Jeśli samochod służył mi do dojeżdżania do pracy i u nas w kraju będzie również służył mi do dojeżdżania do pracy to kwalifikuje się do wyłączenia z tego warunku?
 
warunek potwierdzenia 6miesięcznego użytkowania dotyczy rzeczy rejestrowalnych (na które w USA-bo chyba o to chodzi wystawiany jest akt własności i tym sposobem łatwo można sprawdziś okresu użytkowania towaru... i właściciela). i w USA i w PL auto podlega rejestracji, no chyba że służyło jako kurnik.... a to trzeba udowodnić :)
 
Back
Do góry